Tajemniczy monolit z pustyni w Utah zniknął bez śladu

Kategorie: 

Źródło: Departament Bezpieczeństwa Stanu Utah

Niedawno informowaliśmy was o tajemniczym monolicie, który został odkryty na pustyni w amerykańskim stanie Utah. Po zaledwie kilku dniach okazało się, że osobliwa instalacja, rozpłynęła się w powietrzu i pozostał po niej jedynie otwór w ziemi.

 

Warto przypomnieć, że odkrycie zagadkowego monolitu, zostało zgłoszone jeszcze 23 listopada. Oficjele rządowi, podzielili się również licznymi fotografiami a nawet filmami z eksploracji tego osobliwego znaleziska. Jego wielkość, odpowiadała wzrostowi dwójki dorosłych mężczyzn. Był on również wykonany z matowego metalu co zdaniem wielu internautów, oznaczało iż został tam postawiony niedawno. Departament Bezpieczeństwa Stanu Utah, zapowiedział śledztwo w tej sprawie, jednak biorąc pod uwagę, że główny dowód w sprawie zniknął, wygląda na to, że sprawa zostanie zamknięta.

Zgodnie z najnowszym oświadczeniem organizacji:

Otrzymaliśmy wiarygodne doniesienia, że ​​nielegalnie zainstalowana konstrukcja, zwana „monolitem”, została usunięta z terenów publicznych Bureau of Land Management (BLM) przez nieznaną stronę. BLM nie usunął struktury, która jest uważana za własność prywatną. Nie badamy przestępstw związanych z własnością prywatną, którymi zajmuje się miejscowe biuro szeryfa. Struktura zyskała międzynarodowe i krajowe zainteresowanie i otrzymaliśmy zgłoszenia, że ​​osoba lub grupa usunęła ją wieczorem 27 listopada ”.

Należy przypomnieć, że wciąż niie ma pewności, kto postawił ten niezwykły monument. Spekulacje jakoby sugerował on się filmem Stanleya Kubricka były dość popularne w sieci lecz wiele osób zauważyło, że kształt monolitu z pustyni Utah oraz tego z Odysei Kosmicznej, wyraźnie się od siebie różnią. Jeśli nie było to naśladownictwo, to jaki cel może pełnić pojedyncza metalowa kolumna o kształcie trójkąta, ukryta wśród skał? Czy była to osobliwa instalacja artystyczna? Miejsce kultu jakiejś zagadkowej sekty? Niestety, ale zapewne nigdy nie poznamy odpowiedzi na to pytanie.

Here is our official statement on the rumors surrounding the "#Monolith:" We have received credible reports that the...

Posted by Bureau of Land Management - Utah on Saturday, November 28, 2020

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj