Tajemniczy numer 108

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Mala tybetańskich mnichów liczy 108 paciorków. Pierwszy lot kosmiczny trwał dokładnie 108 minut - Gagarin przeniósł się do następnego poziomu rozumienia rzeczywistości. Nie ma wątpliwości, że ta magiczna liczba łączy starożytny i nowoczesny świat w dosłownym tego słowa znaczeniu.

 

 

 

Swój system opracowali wedyjscy mędrcy, którzy zajmowali się astronomią i matematyką. 108 uważali oni za magiczną liczbę, kojarzoną z perfekcją i sukcesem. Liczba ta stanowi o całości istnienia i zawiera pełen zakres powtórzeń. Oto kilka interesujących argumentów:

 

Suma cyfr 108 daje w sumie 9. Mnożąc każdą liczbę przez 9 i sumując wynik, wg wskazanego schematu, otrzymamy 9!

 

  • 9 x 2 = 18 (1 + 8 = 9)
  • 36 x 9 = 324 (3 + 2 + 4 = 9)
  • 285 x 9 = 2565 (2 + 5 + 6 + 5 = 18 = 1 + 8 = 9)

 

  1. Starożytne teksty mówią, że wszechświat jest zbudowany z 108 elementów, ale w układzie okresowym pierwiastków jest ich nieco więcej.
  2. Średnica Słońca jest 108 razy większa od średnicy Ziemi.
  3. Odległość Ziemi do Słońca stanowi równowartość około 108 słońc, odległość Ziemi do Księżyca - 108 księżyców.
  4. Przyjmuje się, że każda osoba posiada 108 uczuć: 36 przywiązanych do przeszłości, 36 dotyczących teraźniejszości i przyszłości.
  5. Organizm ludzki posiada 108 punktów bólowych.
  6. Na Sylwestra w Japonii 108 razy bije dzwon w świątyni Zhen.
  7. Stupa Bodnath w Katmandu ozdobiona jest 108 wizerunkami Buddy.

 

 

Światowej sławy prehistoryczny zabytek Stonehenge ma 108 stóp średnicy. Różne formy numeru 108 pojawiają się w wielu dziedzinach wiedzy, kultur i religii. Nie wiadomo, co należy wiązać z tak powszechnym występowaniem liczby 108 . Być może to jakiś tajemniczy kod, oznaczający coś więcej....

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika RH+

W ciele jest 360 punktów

W ciele jest 360 punktów bólowych leżących na kanałach energetycznych, około 60 punktów Ashi (też bólowych) i około 2000 punktów extra, które też są punktami bólowymi.

Art do kosza, brak przesłanek merytorycznych

Portret użytkownika Abzu

Jaka odległość ?? jaka

Jaka odległość ?? jaka średnica? ludzie przestańcie w to ślepo wierzyć, przecież nikt tego nie zmierzył hehehe.. A! sorry ! zapomniałem... przecież we telewizorze godali ostatnio... Sorry.. nie było tematu. Pozdrosss

Portret użytkownika Gorgiasz

Odnośnie punktu 2). Nieprawda

Odnośnie punktu 2). Nieprawda. Średnica Słońca jest większa od średdnicy Ziemi 109,1 raza. Można policzyć np. na podstawie danych z Wikipedii.

Odnośnie punktu 3). Nieprawda. W stosunku do średniej odległości Księżyca od Ziemi wynosi 110,6. Można sprawdzić jw.

Portret użytkownika jaa

albo może też: jedynka, to

albo może też: jedynka, to zarówno coś, co jest pierwsze i, lub jedyne. Symboliczne i nie tylko, wskazywanie kierunku do nieba, jako celu, prostota, ale też postawa wyprostowana. Zero, to pełnia, ale też pustka, nic, koniec. Także nieskończoność, ale też powracalność, czyli sezonowość, albo powtarzalność, jeżeli by poruszać się po obwodzie. Ale też pustka ograniczona, lub zbór czegoś. Ósemka, to symbol nieskończoności, ale nie takiej, jak zero, tylko z przechodzeniem na drugą stronę, czyli na przykład, z dobrej, na złą i odwrotnie. Ósemka, to też połączenie dwóch zbiorów zer, czyli jakby przenikanie się światów, jeżeli zera są zbiorami. Przenikanie, albo zależność, a może tylko znajdowanie się obok. Ale, że są połączone, to raczej współzależność i wspólne tworzenie nowego. Suma, to może znaczyć, że od początku do końca przez nieskończoność. Oczywiście, wyliczenia matematyczne, podane poniżej są jakby bardziej dostrzegalne i bardziej dają do myślenia.

Strony

Skomentuj