Tajemniczy numer 108

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Mala tybetańskich mnichów liczy 108 paciorków. Pierwszy lot kosmiczny trwał dokładnie 108 minut - Gagarin przeniósł się do następnego poziomu rozumienia rzeczywistości. Nie ma wątpliwości, że ta magiczna liczba łączy starożytny i nowoczesny świat w dosłownym tego słowa znaczeniu.

 

 

 

Swój system opracowali wedyjscy mędrcy, którzy zajmowali się astronomią i matematyką. 108 uważali oni za magiczną liczbę, kojarzoną z perfekcją i sukcesem. Liczba ta stanowi o całości istnienia i zawiera pełen zakres powtórzeń. Oto kilka interesujących argumentów:

 

Suma cyfr 108 daje w sumie 9. Mnożąc każdą liczbę przez 9 i sumując wynik, wg wskazanego schematu, otrzymamy 9!

 

  • 9 x 2 = 18 (1 + 8 = 9)
  • 36 x 9 = 324 (3 + 2 + 4 = 9)
  • 285 x 9 = 2565 (2 + 5 + 6 + 5 = 18 = 1 + 8 = 9)

 

  1. Starożytne teksty mówią, że wszechświat jest zbudowany z 108 elementów, ale w układzie okresowym pierwiastków jest ich nieco więcej.
  2. Średnica Słońca jest 108 razy większa od średnicy Ziemi.
  3. Odległość Ziemi do Słońca stanowi równowartość około 108 słońc, odległość Ziemi do Księżyca - 108 księżyców.
  4. Przyjmuje się, że każda osoba posiada 108 uczuć: 36 przywiązanych do przeszłości, 36 dotyczących teraźniejszości i przyszłości.
  5. Organizm ludzki posiada 108 punktów bólowych.
  6. Na Sylwestra w Japonii 108 razy bije dzwon w świątyni Zhen.
  7. Stupa Bodnath w Katmandu ozdobiona jest 108 wizerunkami Buddy.

 

 

Światowej sławy prehistoryczny zabytek Stonehenge ma 108 stóp średnicy. Różne formy numeru 108 pojawiają się w wielu dziedzinach wiedzy, kultur i religii. Nie wiadomo, co należy wiązać z tak powszechnym występowaniem liczby 108 . Być może to jakiś tajemniczy kod, oznaczający coś więcej....

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika RH+

W ciele jest 360 punktów

W ciele jest 360 punktów bólowych leżących na kanałach energetycznych, około 60 punktów Ashi (też bólowych) i około 2000 punktów extra, które też są punktami bólowymi.

Art do kosza, brak przesłanek merytorycznych

Portret użytkownika Abzu

Jaka odległość ?? jaka

Jaka odległość ?? jaka średnica? ludzie przestańcie w to ślepo wierzyć, przecież nikt tego nie zmierzył hehehe.. A! sorry ! zapomniałem... przecież we telewizorze godali ostatnio... Sorry.. nie było tematu. Pozdrosss

Portret użytkownika Gorgiasz

Odnośnie punktu 2). Nieprawda

Odnośnie punktu 2). Nieprawda. Średnica Słońca jest większa od średdnicy Ziemi 109,1 raza. Można policzyć np. na podstawie danych z Wikipedii.

Odnośnie punktu 3). Nieprawda. W stosunku do średniej odległości Księżyca od Ziemi wynosi 110,6. Można sprawdzić jw.

Portret użytkownika jaa

albo może też: jedynka, to

albo może też: jedynka, to zarówno coś, co jest pierwsze i, lub jedyne. Symboliczne i nie tylko, wskazywanie kierunku do nieba, jako celu, prostota, ale też postawa wyprostowana. Zero, to pełnia, ale też pustka, nic, koniec. Także nieskończoność, ale też powracalność, czyli sezonowość, albo powtarzalność, jeżeli by poruszać się po obwodzie. Ale też pustka ograniczona, lub zbór czegoś. Ósemka, to symbol nieskończoności, ale nie takiej, jak zero, tylko z przechodzeniem na drugą stronę, czyli na przykład, z dobrej, na złą i odwrotnie. Ósemka, to też połączenie dwóch zbiorów zer, czyli jakby przenikanie się światów, jeżeli zera są zbiorami. Przenikanie, albo zależność, a może tylko znajdowanie się obok. Ale, że są połączone, to raczej współzależność i wspólne tworzenie nowego. Suma, to może znaczyć, że od początku do końca przez nieskończoność. Oczywiście, wyliczenia matematyczne, podane poniżej są jakby bardziej dostrzegalne i bardziej dają do myślenia.

Portret użytkownika tomasz26

 dowodzi to tego ze człowiek

 dowodzi to tego ze człowiek został wyprodukowany na podstawie matematyki i to znaczie wyzszej od naszego pojmowania ,a co najlepsze tworcy nie wykozystywali matematyki do lichwy ,lecz wyłacznie do tworzenia doskonałosci.

Portret użytkownika MiterMann

Minister obrony USA Ash

Minister obrony USA Ash Carter potwierdził zamiary władz amerykańskich, by zmodernizować arsenał nuklearny, i zapowiedział wydanie na jego potrzeby w ciągu najbliższych pięciu lat łącznie 108 mld dolarów - poinformowała agencja Associated Press.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

"...Światowej sławy

"...Światowej sławy prehistoryczny zabytek Stonehenge ma 108 stóp średnicy. Różne formy numeru 108 pojawiają się w wielu..."

... Zwłaszcza, że powstał w latach 50-tych ub. wieku wg projektu domniemanego ustawienia pozawalanych elementów... przez Anglików... buhahhhaaaa...!

 

W czasach powstania pewnie była inna miara długości... Smile

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika vastu555

Jesteś bardzo inteligentnym

Jesteś bardzo inteligentnym człowiekiem więc Ty na pewno to zrozumiesz. Otóż przed wielkim potopem około 5 tyś lat temu Najwyższa świadomość przebywał na ziemi osobiście. Ktoś powie ale idiota, ale ja odpowiem ćzy są jakiekolwiek ograniczenia dla kontrolera energi materialnej i duchowej- nie. Przebywjąc tutaj nie podlegał prawom, które sam stworzył. Jedynie On -bowiem jaki to by był Bóg- nieprawdaż?

Przybył On tutaj dla dobra ludzkości w celu przywrócenia wiedzy duchowej nie zadnej schorowanej religii.

Przyjął za  żony 16108 kobiet- szczególnych i wyjątkowych. W tym było 108 pasterek Gopi których energia prawdziwej miłości do Boga jest tak potężna że wielcy mistycy tego wszechświata mogą tylko o niej marzyć. Oto cała tajemnica tej magicznej liczby. Najwyższa świadomość traktuje wszystkich jednakowo ale taka miłość go zobowiązuje na tyle że czerpie przyjemnośc ze służenia swoim wielbicielom -zawsze ich honoruje. Pozdrawiam

Portret użytkownika wujek andrzej

No zejdę... 

No zejdę... 

Moim zdaniem 108 to liczba diabła, ponieważ suma tych cyfr daje 9 i jeżeli pomnożymy 9 przez 74 co co nam wyjdzie? Matematyką można udowodnić wszystko

Portret użytkownika prorok2404

Zaciekawiłes mnie .Prosiłbym

Zaciekawiłes mnie .Prosiłbym aby w miare możliwosci rozwinac ten temat w najblizszym czasie. Bardzo często ta liczba rzuca mi sie w oczy, łapełem sie na tym setki jak nie tysiace razy .Są dni,że tą liczbe widuje kilkukrotnie i zawsze mnie to intrygowało. Miałem przeczucie,że to szczególna liczba, ale jakos nie staralem sie tego zgłębic.Tak czasem dla urozmaicenia zamiast sie wyzywac w komentach  to niech kazdy wrzuci jakąs ciekawostke dla pogłębiania wiedzy.Liczby jak i symbole maja ogromny wpływ na nasze zycie. Wiec zacznijmy cos budowac wspólnie zamiast tkwic w tym marazmie obłudy i chęci "dojebania" drugiemu do pieca.bo tylko to sie tutaj obserwuje.  Dzięki za punkt zaczepienia i jeszcze raz proszę o kontynuacje tematu. Pozdrawiam.

Portret użytkownika Sio

108 to również liczba  istot,

108 to również liczba  istot, które miały status podobny do Boga. Czyli liczba bóstw z klanu królewskiego. Ponieważ bogowie byli również niźsi i nie należeli do klanu. Potem zgodnie z prawem duchowej entropii stały się ludźmi poprzez inkarnacje i są wśród nas podobno. Żaden jezus ani budda nigdy wyżej nie zajdą - nie ma takiej możliwości. To ich świadomość utrzymywał świat przez pewien czas a potem kiedy zludzieli świat stał się piekłem. Świat teraz jest w rękach demonów gdzie ludzie też nimi są.

Skomentuj