Tajemniczy ołtarz słońca w Chinach

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Na północnym zachodzie Chin prowadzone są wykopaliska. Archeolodzy badają obiekt z epoki brązu w pustynnych równinach Xinjiangu. Jego przeznaczenie nie jest do końca znane. Naukowcy są jednak przekonani, że mają do czynienia z pogańskim sanktuarium. Budowa została odkryta w 1993 roku, ale dopiero niedawno odsłonięto ją spod warstwy darni i ziemi.

 

 

Archeologiczny krąg składa się z trzech pierścieni o różnych rozmiarach. Średnica największego z nich wynosi około 100 metrów. Konstrukcja jest bardzo podobna do ołtarzy starożytnych czcicieli słońca. Takie struktury odnajdywano na wschodzie, ale ta właśnie znaleziona jest unikalna dla ww. regionu. Oczywiście, kamień do budowy musiał być dostarczany z daleka.

 

Zdaniem badaczy, kompleks został zbudowany w pierwszym tysiącleciu p.n.e. Terytorium Kazachstanu i Mongolii było zamieszkane przez koczowników. Nowoodkryty ołtarz wskazuje, że relacje kulturowe między koczowniczymi plemionami i Imperium Niebiańskim istniały przed nadejściem Wielkiego Jedwabnego Szlaku w II w. p. n. e.

 

Historia kultu solarnego w Chinach może liczyć tysiące lat. Wzgórza i sztuczne kopce często służyły, jako miejsca kultu, różnego rodzaju obrzędów i składania ofiar. Zarysy pogańskich sanktuariów kojarzone są z powtarzalnymi formami światła. Wpływ pogańskich tradycji można podziwiać dziś w azjatyckiej architekturze współczesnej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Mittermann

moglo to byc rowniez miejsce

moglo to byc rowniez miejsce ktore opisywal Nassim, miejsce w ktorym sie umiera aby dusza mogla istniec dalej i wedle zasadom kosmosu energia duszy nie zostala przeksztalcona w inna forme energii... takie miejsca konfigurowaly dusze aby ich energie nie byly za slabe w innym wymiarze...

Portret użytkownika Znawca

W wielu takich miejscach

W wielu takich miejscach składano też ofiary z ludzi. Niestety... Siły przeciwne życiu towarzyszą ludzkości od Ogrodu Eden, kiedy ludzkość została wyrzucona z Raju.

εν αρχη ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος ουτος ην εν αρχη προς τον θεον

Skomentuj