Tajemniczy "potwór morski" ścigał łódź brazylijskiego rybaka

Kategorie: 

Źródło: Diário do Nordeste (YT)

Nagranie wideo, na którym tajemnicze stworzenie ze świecącymi ślepiami ściga brazylijskiego rybaka, zainteresowało tysiące osób. Materiał powstał u wybrzeży Rio Grande do Sul, najbardziej wysuniętego na południe stanu Brazylii.

Anonimowy rybak nakręcił ten interesujący film, podczas powrotu do domu z połowu. Czymkolwiek było to stworzenie, rybak miał prawo być przerażony faktem, że poruszało się ono niemal tak szybko jak jego łódź. Całą aurę niepokoju, dopełniały duża ciemna sylwetka i jasno świecące oczy.

 

Niektórzy uważają, że film jest fałszywy, a stworzenie zostało stworzone przy użyciu grafiki komputerowej. O wiele bardziej prawdopodobne, jest jednak to, że najprawdopodobniej rybak natrafił na ciekawską fokę albo lwa morskiego. Taką opinię, wyraził chociażby Pedro Enrique Tunes Pereira, ekspert Krajowej Rady ds. Rozwoju Naukowego i Technologicznego Brazylii.

 

Teorię tą, wspiera dodatkowo fakt, że płetwonogie mają oczy, które mogą świecić w ciemności. Jednak to wyjaśnienie nie zadowoliło wszystkich. Internauci zauważyli, że foka lub lew morski nie pływają tak szybko, aby dotrzymać tempa łodzi motorowej. Mało tego, zagadkowy stwór wielokrotnie wyskakiwał z wody jak delfin. Nagranie z tego incydentu, możecie zobaczyć poniżej.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj