Tajemniczy przybysze z nieistniejących krajów - historia zagadkowych podróżników z równoległych wszechświatów

Kategorie: 

Źródło: innemedium

W historii ludzkości niejednokrotnie zdarzały się przypadki pojawienia się na Ziemi ludzi twierdzących, że pochodzą z krajów i miast, których nie ma na mapie świata. Mówili nieznanymi językami, opisywali swoje ojczyzny, co wydawało się niesamowite. Czy byli to zwykli oszuści, a może podróżnicy z równoległych wszechświatów?

 

Jeden z najsłynniejszych przypadków miał miejsce w 1850 roku w małym niemieckim miasteczku niedaleko Frankfurtu. Pojawił się tam tajemniczy mężczyzna imieniem Jofar Vorin, który twierdził, że pochodzi z kraju Laxaria na kontynencie Sakria. Jego język, Laxarian, był niezrozumiały dla otaczających go ludzi, ale on doskonale rozumiał niemiecki. Naukowcy z Frankfurtu nad Odrą przestudiowali jego przemówienie i uwierzyli w jego historię. Jofar Vorin został wysłany do Berlina w celu dalszych badań.

 

Dwa kolejne podobne przypadki są wspomniane w książce „Kierunek możliwości". W 1905 roku aresztowano w Paryżu młodego mężczyznę z Lisbii, a w 1954 roku w Japonii zatrzymano mężczyznę z paszportem Taured. Obydwa kraje nie istnieją na mapie świata.

 

Japońscy celnicy byli zdumieni, gdy mężczyzna z paszportem Taured nie był w stanie wskazać swojego kraju na mapie. Twierdził, że jego kraj istnieje od ponad 1000 lat, ale nikt o nim nie słyszał. Po tajemniczym zniknięciu tego mężczyzny dalsze śledztwo nie przyniosło żadnych rezultatów.

 

Te tajemnicze historie skłaniają do refleksji nad istnieniem równoległych wszechświatów, w których mogą żyć ludzie zupełnie innego pochodzenia. Być może przybyli oni do naszej rzeczywistości przez nieznane nam dotąd portale międzywymiarowe. A może to po prostu mistyfikacje i wymysły oszustów? 

Naukowcy od dawna zastanawiają się nad możliwością istnienia równoległych uniwersów, w których panują inne prawa fizyki. Niektórzy uważają, że każda decyzja, którą podejmujemy, tworzy nową gałąź rzeczywistości, gdzie wybraliśmy inną opcję. Czy zatem możliwe jest, że niektórzy ludzie potrafią przemieszczać się między tymi równoległymi światami?

 

Przypadki tajemniczych przybyszów z nieistniejących krajów wciąż pozostają niewyjaśnione. Być może kiedyś uda się rozwiązać tę zagadkę i poznać prawdę o ich pochodzeniu. Czy są oni zwykłymi oszustami, czy może rzeczywiście podróżnikami z innego wymiaru rzeczywistości? To pytanie wciąż pozostaje bez jednoznacznej odpowiedzi.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Skomentuj