Tajemniczy związek starożytnych cywilizacji z Pasem Oriona

Kategorie: 

Źródło: By Davide De Martin (http://www.skyfactory.org);

Niemalże każdy, kto choć trochę interesował się zagadnieniem piramid w Gizie, przynajmniej raz słyszał o ich zaskakującym związku z konstelacją Oriona. Z reguły traktuje się to jako zwyczajne teorie spiskowe. Problem polega jednak na tym, że Giza nie jest jedynym miejscem w którym zaobserwowano taką korelacje.

Dla tych którzy jakimś cudem nie słyszeli jeszcze o połączeniu między egipskimi piramidami a konstelacją Oriona, szybkie wyjaśnienie. W 1994 roku niejaki Robert Bauval przedstawił teorię zgodnie z którą piramidy w Gizie stanowią odzwierciedlenie układu trzech gwiazd z pasa Oriona. Teoria ta, wywołała potężną falę krytyki ze strony środowisk naukowych oraz wywołała żywą debatę na ten temat. W rezultacie doprowadziło to do powstania szeregu mniejszych teorii zakładających wiele możliwych wyjaśnień tego układu.

Jedni sądzili, że jest to związane z wierzeniami Egipcjan, a ułożenie piramidy miało być formą celebracji rzekomego miejsca pochodzenia ich bóstw. Część osób uważała, że jest to zwyczajny przypadek nie wart uwagi środowiska naukowego. Naturalnie pojawili się też ci którzy wiązali ten fakt z rozwijającym się wtedy przekonaniem o pozaziemskim pochodzeniu piramid. Jak wiemy dyskusja trwa do dziś a żadna z zaproponowanych wersji nie została przyjęta jako ostateczna.

Mało kto zdaje sobie sprawę że nie tylko piramidy w Egipcie były ustawione w taki sposób. Starożytny kompleks Teotihuacan również posiada swój zestaw piramid, które na dodatek są ustawione  niemalże identycznie do piramid w Gizie, albo raczej Pasa Oriona. Co ciekawsze piramidy w Teotihuacan zdaniem części ekspertów odzwierciedlają nie tylko trzy główne gwiazdy konstelacje Oriona, ale i również nasz układ słoneczny. Zgodnie ze starożytną mitologią około 3000 lat p.n.e "bogowie" zstąpili z niebios na Ziemię i to właśnie oni stali za budową Teotihuacan.

Ale to nie koniec. Dokładnie taka sama korelacja występuje w przypadku dużo mniej znanych chińskich piramid Xi'an. Ich tajemniczość wynika nie tylko z niedostępnego terenu na którym zostały postawione, ale również z faktu, że z jakiejś przyczyny ich odkrycie było ukrywane przez rząd Chin przez co pierwsze zdjęcia tego znaleziska pochodzą z 1945 roku. Ich wiek jest szacowany na około 4 500 lat jednak na ten moment niewiele wiadomo nam o ich historii. To co jest jednak pewne to ich związek z konstelacją Oriona.

Znane przysłowie mówi "do trzech razy sztuka", sęk w tym że nawet te trzy osobne przypadki umiejscowione w odległych od siebie miejscach mogą nie wystarczyć by przekonać środowisko naukowe do związku pasa Oriona, albo raczej mieszkańców pasa Oriona ze starożytnymi cywilizacjami. Nawet gdyby odnalezione tysiąc takich przypadków najprawdopodobniej podzieliłyby one role wszystkich "niewygodnych" dla oficjalnej wersji historii artefaktów. Trudno powiedzieć czy ignorowanie tak oczywistych związków między odległymi od siebie kulturami jest objawem ignorancji czy może raczej działania z premedytacją na rzecz zakłamania historii rodzaju ludzkiego.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.9 (7 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika X

są słowa starsze od pamięci

są słowa starsze od pamięci ludzkiej.

Dla przykładu Dogoni - czciciele Psiej Gwiazdy. ...ale czemu sami siebie nazwali Dogu? Przecież dog to pies.

A słowo PIES - już Gurdzijew pisał o Sfinksie "tu jest Pies pogrzebany" odwołując sie do starego irańskiego przysłowia "gdzie jest pies pogrzebany".  Bo wspólczesny sfinks to antyczny AZOR (czarny pies - strażnik podziemi i strażnik tajemnicy).  Ale w rosyjskim Pies to Sobak (sobaka) czyli Sobek - bóg podziemi (strażnik).  Pies zaś dziwnie pokrewny słowu PIASEK (to co zakopuje psa na pustyni) = Piasek zakopał Piesa.

Zbiegi okoliczności, czy pamięć języka?

A dlaczego Ozyrys (AZ-Orian) tak bliski znaczeniu słowa Azor? Azor to imie Psa. A dlaczego słowo "[a]-zor-kałko" tak bliskie "zwierciadłu", a zwierciadłem duszy zwano przecież ...trzecie oko i wyobrażano jako Oko Horusa (czyli Oz Iris -- iris znaczy 'źrenica'). Horus to po prostu zniekształcone Oris/Iris.

Mógłbym wam tak pisać tygodniami i nie byłoby końca...

...tylko po co dawać małpie brzytwę?  Smile nie na darmo Psa pogrzebano.

Portret użytkownika Katarzyna Anna

Zainsiprowana zostałam do

Zainsiprowana zostałam do kolejnych tekstów tej ukladanki....Zwierciadłem duszy jest trzecie oko Horusa -iris tęcza ...pogrzebany pies to pogrzebana piękna tęcza, pogrzebanie postrzegania świata ...trzeciego oka króre znajduje się tak blisko oczu..zostało pogrzegane więc niewidoczne...jednak pies szczeka oczy czlowieka żrenice zniekształcają i  dają możliwość do otwarcia buzi i "szczekania" wiec zakop psa...zamknij sie i w ciszy odnajdziesz piekno Smile zobaczysz tęczę na niebie bo "jako w niebie tak i na ziemi"

Portret użytkownika MONiTORING

Bardzo ciekawa koncepcja z

Bardzo ciekawa koncepcja z twojej strony i podejme tę brzytwe Smile  Kilka lat temu kiedy zaczełem zajmować się troszkę historią ziemi i tematami ogólnie pokrewnymi  napisałem tutaj, że piramidy w gizie są obiektem militarnym który został zniszczony lub w jakiś sposób przerobiony, tylko po co ??? Od kilku miesięcy zaczełem czytać Zecharia Sitchina to co jest dostępne, bo podejrzewam że do publikacji nie poszło więcej jak 60 % tego co on się dowiedział, bo zapewne wielu z was zna tego autora ale tylko jego ogólną koncepcje, podaję linka do audiobooka Zecharia Sitchin 'Wojny Bogów i Ludzi' odcinek 10 Więzień Piramidy jak sam lektor napiał w komentarzu ; Od 26.38 zaczyna się robić naprawdę ciekawie.  Ja czywiście polecam całe audio  https://www.youtube.com/watch?v=_2bpYqNZzJw  W histori egiptu jest jeszcze coś dziwnego bo wszyscy znają oczywiście okres wyjścia żydów z Egiptu i okres Egipski i Rzymski kiedy to Egipt a właściwie egipcjanie próbowali naśladować dawnych bogów ale co działo się z egiptem po wyjściu tak zwanych żydów ??? Jak powstał Egipt to można dowiedzieć się z tłumaczeń Zecharia Sitchin, tylko po co komu taka brzytwa która jest bardzo ostra  Smile pozdrawiam

Portret użytkownika ŚZwi++ Z=BIG!

 23.53...Wpiszcie ORION w

 23.53...Wpiszcie ORION w Google...a jak wam wyskoczy Wiki...poczytajcie o jego ROLI w mitologi....potem przełóżcie to na świat na jakim żyjecie...a powinniście zajaRZyć...zrobić potem co tRZeba a TRZEBA bo do saMego KOŃCA ŚWI...nie wyjdziecie z tego gnoju w jakim tkwicie ! Staniecie sie...WOLNYMI LUDXMI!!!łość i takie tam...przyjdą z dnia na dzień z automatu!

 Przypomnę tylko,że STADO UFF pewnemu obs.pokazało gdzie odlata w siną dal/ORIONA !!!

23.59...a 1959 mówi wam?Przełęcz...

Strony

Skomentuj