Talibowie oskarżyli pakistański rząd o stosowanie czarów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ruch "Tehrik-i-Taliban Pakistan", który prowadzi wojnę przeciwko rządowi Pakistanu oświadczył, że władze tego kraju próbowały za pomocą czarów dopaść ich przywódcę Hakimullaha Mehsuda. Ostatecznie jednak Mehsud został zamordowany przez amerykanów, którzy posłużyli się do tego bezzałogowym dronem.

 

Jak twierdzą przedstawiciele grupy "Tehreek-e-Taliban Pakistan," w ostatnich dniach życia Mehsuda, który zginął w dniu 1 listopada w ataku amerykańskiego drona, był on poddawany "duchowemu uzdrawianiu" przez jednego z arabskich specjalistów. Chociaż Mehsud nie miał żadnych objawów jakiejkolwiek choroby, miewał bóle głowy i innych części ciała. Jego stan zdrowia pogorszył się gwałtownie i według talibów doszło do tego to z powodu "czarnej magii władzy".

 

Nowy przywódca, "Tehreek-e-Taliban Pakistan" były dowódca polowy, Maulana Fazlullah, został ogłoszony przed dwoma dniami. Obiecał on, że talibowie zemszczą się za śmierć Mehsuda. Ogłosił też, że mimo animozji będą prowadzić spokojny dialog z rządem i nie pozwolą Amerykanom na storpedowanie planowanego porozumienia.  Władze pakistańskie ostro potępiły nalot dronów, w którym zabito Mehsuda.  Minister spraw wewnętrznych tego kraju powiedział, że celem ataku było zakłócenie rozpoczętych negocjacji z władzami, które rozpoczął "Tehreek-e-Taliban Pakistan."

 

Ciekawe czy podczas negocjacji pojawi się temat czarów, którymi starano się rzekomo pogorszyć stan zdrowia poprzedniego przywódcy "Tehreek-e-Taliban Pakistan". Skoro jednak wspominają o tym sami talibowie można oczekiwać, że temat, jakkolwiek dziwaczny, pojawi się w porządku ewentualnych rozmów pokojowych.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Skomentuj