Tanzania walczy z czarami pragnąc powstrzymać zabijanie albinosów

Kategorie: 

Źródło: Internet

Władze Tanzanii postanowiły zrobić coś w kierunku ukrócenia okrutnego procederu polegającego na mordowaniu chorych na bielactwo obywateli tego kraju. Trwa tam regularna rzeź ludzi, których kolor ciała odbiega od czarnoskórej większości. Części ciała albinosów są bardzo cenione jako amulety zapewniające szczęście i bogactwo.

 

Na terenie całej Tanzanii rozpoczęła się operacja mająca na celu pochwycenie wszystkich czarownic i czarowników. Zalecono przeszukania ich domostw w poszukiwaniu fragmentów ciał chorych na bielactwo. Kontrole rozpoczęto w północnej części kraju, w której było najwięcej ataków na albinosów.

 

Być może impulsem do działania dla rządu Tanzanii był niedawny incydent, gdy porwano chorą na bielactwo czterolatkę. Los dziecka pozostaje nieznany, ale oczywiste jest, że raczej nie ma dużych szans na odnalezienie jej żywej. Lokalni czarownicy wykorzystują nawet krew i narządy wewnętrzne pozbawionych pigmentu pobratymców.

Bielactwo to zaburzenie genetyczne. Nie jest to śmiertelna choroba, ale chorzy zdecydowanie się odróżniają białym kolorem skóry. Nie posiadają oni enzymu odpowiedzialnego za produkcję pigmentu. W całej Tanzanii żyje 33 tysiące osób z tym schorzeniem. Według statystyk jeden na 20 tysięcy noworodków jest na to chory.

 

W ciągu ostatnich 3 lat zabito 70 albinosów. Odnaleziono jednak tylko 10 morderców, co wskazuje na to jak duża jest skala morderstw bez konsekwencji. Lokalni czarownicy przygotowują z ciał tych nieszczęśników rozmaite wywary i amulety, które potem są kupowane przez przesądnych miejscowych.

Niekiedy dochodzi do ataków, w których albinosowi odrąbuje się "tylko" kończynę. Takich przypadków jest też bardzo wiele i przez takie barbarzyństwo kalekami zostało wiele chłopców i dziewczynek. Krążą słuchy, że potem ich kończyny są zjadane, ci ma pomagać w jakiś pokręcony sposób w oczyszczeniu się.

 

Powszechna ciemnota w Afryce potrafi zadziwiać. W tym konkretnym przypadku jest to okrutne i przerażające. Przy tego typu praktykach wiara w gobliny wydaje się być zupełnie niegroźnym dziwactwem.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

  Wiecie że w murzyńskiej

 
Wiecie że w murzyńskiej mitologii biały człowiek to DIABEŁ?
 
To taka pamiątka po słowiańskich korpusach karnych jakie Asurów (murzynów) i ich sprzymierzeńców Danawów (żydów) musiały odganiać od egipskich miast jakie tamci ciągle napadali.
 
Inną konsekwencją tego są właśnie prześladowania albinosów bo BIALI MUSZĄ BYĆ MAGICZNI skoro ich pokonali (nie mam na myśli podbojów kolonialnych ale czasów jak Egipt był nasz) i oni chcą w ten sposób POSIĄŚĆ CHOĆ KAWAŁEK MOCY BIAŁEGO CZŁOWIEKA (u żydów ta szajba odzwierciedla się w dolewaniu krwi zadręczonych niemowląt do macy czy handlu naczyniami wypełnionymi krwią białych ludzi jako AMULETEM (notatki sądowe ze średniowiecznych procesów przeciwko żydom - włoski żyd wydał ksiązkę z dowodami na to parę lat temu)).
 
Inną konsekwencją jest murzyńska krucjata czyli gwałcenie białych kobiet które idąc za PROPAGANDĄ semicką zresztą się oddają murzynom jakby byli co najmniej królami. Oni was, baby, walą dla zemsty  - zwłaszcza w ulubionych murzyńskich gwałtach grupowych a NIE Z MIŁOŚCI czy dla waszej urody a dla zajechania seksem na śmierć. To takie zwykłe (podpowiedziane przez Bestię) "odreagowywanie" swojej histori z traktowaniem białych kobiet jak SZMATY (takie lacho ciągi) bo tym jest to zaliczanie przez murzynów białych bab. WOJENNĄ TAŚMÓWKĄ z religijną podbudową właśnie żeby też ODCZAROWAĆ tabu - zwane biały człowiek. Zarazić go murzyńską krwią bo osobowość pierwszego partnera przenosi się na dzieci dowolnego kolejnego (na tej samej zasadzie działało "europejskie" PRAWO PIERWSZEJ NOCY - to fakt naukowy ale wyleciało mi z głowy jego określenie).
 
 

Portret użytkownika TheTruth

Oni nie powinni się

Oni nie powinni się rozmnażać... Niech na nich przeprowadzają eksperymenty. Choć samemu być chciał aby na mnie przeprowadzili eskperymenty i zmienili mi DNA, wszczepili obcą substancję.

Portret użytkownika sio

Nie wiem czy to nie ma czegoś

Nie wiem czy to nie ma czegoś wspólnego z jedną znaną religią gdzie  podczas mszy pije się krew i spożywa ciało mesjasza aby bogadztwo i pomyślność nie opuściła wyznawców zwłaszcza tych w czarnych i purpurowych habitach.
Afrykańcy wszystko biorą zbyt literalnie podobnie jak ta religia, która jest przykładem dla ciemnego świata

Portret użytkownika El Koto

W Watykanie rządzi ta

W Watykanie rządzi ta żydowska sekta co wylazła z kanalizacji Rzymu (Katakumby). Jak ich prześladował Neron (chyba) to oni tam jedli trupy i pili krew bo nie było nic innego pod ręką gdy się tam ukrywali jak szczury. Te zwyczaje choć symbolicznie pozostały im do dziś dnia ... Proszę nie mylić tej sekty z realnymi spadkobiercami zmartwychwstałego Jezusa Króla Palestyny władcy politycznego jak i duchowego, który był niewygodny dla żydowskich kapłanów więc go załatwili - nomen-omen oni robią to samo do dziś dnia. (Sprawdzałem. W naukach Jezusa nie ma ani słowa o piciu krwi i jedzeniu trupa, zatem jest to wymysł o zupełnie innym pochodzeniu.)

Portret użytkownika pasjonat

Tanzania walczy tak samo jak

Tanzania walczy tak samo jak u nas Tusk walczyl z korupcja.
Same jego ziomki umoczone i bezkarne, to samo bedzie tam, jeden czarnuch z policji zesra sie krwia i reszta odpusci temat proszkowania kosci, bo klatwy sa tam najwyzszym wymiarem kary.
 
"Powszechna ciemnota w Afryce potrafi zadziwiać."
Ty admin lepiej na wlasne podworko spojrz, bo ciemnota to dopiero tu zniwo zbiera... a to głównie Ty za to placisz.
Pomijam ta reklame sieci komorkowej ktora przejmuje strone, by na nia wrocic i odswiezyc reklamy.
BUHAHAHAHAHAHAHAHA
Czekam na momentarz bacy Smile

Myślę, więc jestem...

Strony

Skomentuj