Techniki medytacyjne mają pozytywny wpływ na nasze geny

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Naukowcy z University of Wisconsin-Madison odkryli kilka lat temu, że medytacja ma niesamowite efekty terapeutyczne. Badania wykazały wpływ medytacji na ekspresję genów oraz szereg pozytywnych zmian na poziomie molekularnym.

 

W trakcie eksperymentu podzielono uczestników badania na dwie grupy i porównywano osoby doświadczone w medytacji z drugą grupą niewytrenowanych osób, które angażowały się w ciche metody niemedytacyjne. Uczeni zapewniają, że przed przeprowadzonym badaniem nie było żadnych różnic pomiędzy tymi grupami. Po ośmiu godzinach, w grupie doświadczonych medytatorów zaobserwowano szereg zmian na poziomie genetycznym i molekularnym. Doszło między innymi do zmiany poziomu genu regulującego oraz zmniejszeniu poziomu genów prozapalnych.

 

Pozytywne efekty był widoczne tylko w grupie doświadczonych medytatorów. W innych badaniach, przeprowadzonych na gryzoniach i ludziach wykazano dynamicze epigenetyczne odpowiedzi na takie bodźce fizyczne jak stres, dieta lub ćwiczenia. Okazuje się jednak, że spokój naszego umysłu może mieć potencjalny wpływ na ekspresję genów.

 

Autor badania Richard J. Davidson był najbardziej zaskoczony faktem iż zmiany zostały zaobserwowane w genach, które są celami leków przeciwzapalnych oraz przeciwbólowych. W poprzednich badaniach wykazano również, techniki medytacyjne korzystnie wpływają na choroby zapalne i zostały nawet zatwierdzone przez Amerykańskie Stowarzyszenie Serca jako środek zapobiegawczy.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Oprócz zdrowotnych korzyści

Oprócz zdrowotnych korzyści ze standardowej jogi (hinduistycznej, bo każda joga jest hinduistyczna, oprócz Jogi Jezusa Chrystusa) są jeszcze odmiany jogi religijnej, albo jogi wyznawców Boga, bo w jodze hinduistycznej mamy wielu bogów, natomiast w Jodze Jezusa Chrystsa mamy Jednego Boga. Jeśli medytujecie jogą to zapewne macie skrzyżowane nogi, a to znak jogi starożytnej ! Czyli nieświadomie uprawiacie jogę starożytną, i prawdopodobnie hinduistyczną - podkreślmy nieświadomie !

Istnieje na szcęście Joga prawdziwego i jedynego Jogina Jezusa Chrystusa:

"Podkreślmy jedną ważną rzecz w temacie heksagramu, zwłaszcza stosowanego przez iluminatów, pisaliśmy o niej w „Maryja kazała zakopać piramidy ! Prawdziwi katolicy masoni istnieją – część II„. – „Chodzi o zjednoczenie Nieba z ziemią, a dokładniej świata niebiańskiego w ziemskim ciele, które to stało się realnym cudem w momencie narodzin Jezusa Chrystusa ! To samo chcą powtórzyć iluminaci, ale zgodnie z ich doktryną, pochodzącą od „bogów” – ufonatów ! W ten sposób wyprodukują istotę Antychrysta, ichniego zbawiciela, wroga ludzkości i wszystkiego co Boże.” ! To Jezus Chrystus jest ostatecznym tryumfem „dwóch trójkątów”, miłości ziemi-istot ziemskich do Boga w Trójcy Jedynego, przychodzącego do nas poprzez Ducha Świętego („…jakby uderzenie potężnego wiatru” Apostolskie 2:1-3) !

W buddyźmie niekończąca się i pełna cierpienia wędrówka istot w świecie samsary to odradzanie się w sześciu światach. Sześć światów (sześć sfer egzystencji, sześć krain ponownych narodzin) – krainy, w których można odrodzić się po śmierci. Są to: Świat piekieł, Świat głodnych duchów, Świat zwierząt, Świat ludzi, Świat aśurów (półbogów), Świat bogów (niebo). Wyjście poza cierpienia samsary jest możliwe jedynie ze świata ludzi dla istot, które osiągnęły oświecenie i są buddami lub arahantami.

Doktryna sześciu światów jest albo interpretowana dosłownie, albo jako przenośne określenia stanów ludzkiego umysłu. Jeśli chodzi o świat głodnych duchów to Biblia, wiedza o duchach i świecie duchów, nam o nich wspomina ! „Oto nadchodzą dni — oświadcza Wszechmocny PAN — że ześlę na ziemię głód. Nie będzie to głód chleba ani pragnienie wody, lecz głód słuchania słów PANA” – Ks. Amosa rozdział 8 werset 11.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj