Telefon komórkowy na nagraniu z 1938 roku?

Kategorie: 

Źródło: Youtube

W sieci sporą karierę zrobił film z 1938 roku przedstawiający pracowników wychodzących z fabryki. Jedna z kobiet wyraźnie przyciska jakiś obiekt do ucha tak jakby prowadziła rozmowę przez telefon komórkowy. Tylko skąd wzięłaby się komórka w przedwojennych Stanach Zjednoczonych?

 

W kronice, nakręconej w jednej z fabryk przemysłowego giganta Dupont, młoda kobieta, ubrana w stylu lat 30-tych, idzie wraz z tłumem w kierunku operatora kamery.  Rozmawia rozbawiona i mówi coś do pudełka przyciśniętego do ucha, a potem kończy zabierając z kadru rękę z rzekomym "telefonem komórkowym”.

 

Film po raz pierwszy został wypuszczony w ubiegłym roku i już wtedy doprowadził do ożywionej dyskusji. Oczywiście brano pod uwagę wiele ewentualności z fałszerstwem włącznie.  Jednak dopiero niedawno jeden z użytkowników rozpoznał w tajemniczej kobiecie swoją prababcię, Gertrudę Jones, gdy miała zaledwie 17 lat.

Kobieta powiedziała kiedyś wnukowi, że ​​niektórzy pracownicy fabryki testowali urządzenia bezprzewodowe, będące prototypem dzisiejszych systemów łączności. Stara kobieta powiedziała, że ​​ona, wraz z pięcioma innymi kobietami miały urządzenia i zaproszono je do testowania urządzeń przez tydzień.  

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Andrzej1

Kolego musisz wrócić do

Kolego musisz wrócić do podstawówki, bo napisałem nad słońcem a nie pod słońcem. Jeżeli potrafisz czytać to widać, że nie rozumiesz tego co czytasz, a to jeszcze gorzej.

Strony

Skomentuj