Telefon komórkowy na nagraniu z 1938 roku?

Kategorie: 

Źródło: Youtube

W sieci sporą karierę zrobił film z 1938 roku przedstawiający pracowników wychodzących z fabryki. Jedna z kobiet wyraźnie przyciska jakiś obiekt do ucha tak jakby prowadziła rozmowę przez telefon komórkowy. Tylko skąd wzięłaby się komórka w przedwojennych Stanach Zjednoczonych?

 

W kronice, nakręconej w jednej z fabryk przemysłowego giganta Dupont, młoda kobieta, ubrana w stylu lat 30-tych, idzie wraz z tłumem w kierunku operatora kamery.  Rozmawia rozbawiona i mówi coś do pudełka przyciśniętego do ucha, a potem kończy zabierając z kadru rękę z rzekomym "telefonem komórkowym”.

 

Film po raz pierwszy został wypuszczony w ubiegłym roku i już wtedy doprowadził do ożywionej dyskusji. Oczywiście brano pod uwagę wiele ewentualności z fałszerstwem włącznie.  Jednak dopiero niedawno jeden z użytkowników rozpoznał w tajemniczej kobiecie swoją prababcię, Gertrudę Jones, gdy miała zaledwie 17 lat.

Kobieta powiedziała kiedyś wnukowi, że ​​niektórzy pracownicy fabryki testowali urządzenia bezprzewodowe, będące prototypem dzisiejszych systemów łączności. Stara kobieta powiedziała, że ​​ona, wraz z pięcioma innymi kobietami miały urządzenia i zaproszono je do testowania urządzeń przez tydzień.  

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Koniu

Zastanawia dlaczego

Zastanawia dlaczego urzytkownik usunął film. Podobne elementy pojawiały sie też w filmach Chaplina. To ciekawe. Wydaje się, że powinna powstać jakaś fundacja, która przy pomocy wsparcia naukowego mogła by się zająć takimi sprawami. Coś na wzór filmy "Trzy Dni Kondora" z Robertem Redfordem. Tylko, że ten wydział miałby szperać i poszukiwać starych fotografii, na których znajdują się dziwni ludzie oraz urządzenia. Jest jeszcze jeden ciekawy film - 1925 - The Pleasure Garden. I co w nim mamy? czas 45:32 mamy gościa, który siedzi na krześle i ma...słuchawki z antenami na głowie! Nie trudno to zauważyć bo scena trwa prawie do 46:02 . Słuchawki z antenami, widać kabel, który łączy je z radiem. Ktoś by pomyślał, ze to niesamowite, ale weźmy pod uwagę, że rok 1895 to czas przesyłu sygnału radiowego na odległość 1 km. czyli oglądam film gdzie technologia przesyłania fal radiowych rozwijała się przez 30 lat. W przypadku tego filmu powyżej 38 lat.
Wyobraźmy sobie rok 1945 - dodajmy do tego rozwój technologiczny to będziemy mieć rok 1983! Nie ma pewności, że w latach 30 nie prowadzono szerokozakrojonych badań nad wykorzystaniem fal radiowych. Raczej jest to pewne jak pewne jest to, że takie badania mogły być tajne.
Poniżej kadr z filmu "The Pleasure Garden" - 1925 rok - 30 lat od wynalezienia radia.

Portret użytkownika GodzinaW

Zmiany na ziemi,zmiany w

Zmiany na ziemi,zmiany w Polsce...Nasza strona powstała po to,żeby pokazać Polakom,że można zmienić nasz kraj,a jeżeli nie to chociaż walczyć z systemem...Co możemy zrobić?Nasza kolejna akcja to bardzo prosty sposób na uszczypnięcie ekipy.Każdy wie,że w sejmie odbywają się Dni Otwarte.Tego dnia zorganizowana grupa może poruszać się po budynku i zwiedzać jego wnętrze.Nasza akcja polega na utworzeniu grupy odwiedzających,którzy ubiorą się w odpowiednie ( oczywiście zgodne z prawem koszulki).Na koszulkach tych umieścimy odpowiednie napisy,grafikę i pytania do polityków!Jeżeli oni nie potrafią przyjść i stanąć twarzą przed nami,my wybierzemy się do nich!Akcja rusza dzisiaj i zabieramy się za zalegalizowanie wycieczki oraz za zbieranie chętnych do akcji!

Portret użytkownika jaa

reklamujecie tutaj, pewnie

reklamujecie tutaj, pewnie Wasz, tylkoastronomia.pl
Próbuję dać tam komentarz do artykułu o kawałku "skały" ale się nie da. A czemu mi zżera spację w Waszym dodawaniu komentarzy? Gdy wpisuję to jest oki, ale gdy chcę poprawić literówkę to zjada mi następną literkę. Wie ktoś czemu?
 
Jeżeli ktoś się przyjrzy to być może dostrzeże strukturę łusek. Być może to skamieniałe ciało jakiegoś gada, kóre podobno kiedyś albo nawet jeszcze teraz rządziły na Ziemi. Tego, jak mu tam Rep coś tam. Albo, o ile te Rep coś tam były szare, jakiegoś innego gada. Z tych zielonych. Kiedyś mówiło się, że UFO są zielone to może któryś z nich. Ale jeżeli ta skała nie jest pochodzenia kosmicznego, a Wy macie w nazwie tylko astronomia to co wtedy? Ten Wasz CAPTCHA to jakaś kicha bo pięć razy wpisałem dobre litery i liczby i wciąż jest czerwono.

Portret użytkownika SAH

Nikt tu nie ciągnie żadnych

Nikt tu nie ciągnie żadnych teorji spiskowych Smile a aparaty słuchowe w tamtych latach miały przewody i trochę inaczej wyglądały przynajmniej na to wygląda z tego linku co podałeś a to że wiele żeczy czyli wynalazków jest wdrażane w życie z wielkim opuźnieniem to fakt i faktem też jest że w USA w latach trzydziestych prowadzona badania nad telefonią komókową kturą w latach czterdziestych dopiero tak nazwano z racji rosdzielenia stacji nadawczych z dużego do małego zasięgu by usprawnić łącznść ,,,,,,,,, a zresztą co ja się będę produkował i mądrzył Smile to wszystko można znaleźć wpisując w google historja telefonów komórkowych i poczytać sobie ale to i tak nie oznacza że TEN FILM JEST PRAWDZIWY

Portret użytkownika Homo sapiens

Ta pani jest zakochana i

Ta pani jest zakochana i "dzwini do swojego wybranka" portmonetką czy czymś podobnym... często też panowie i panie rozmawiają ze swoimi ukochanymi przed lustrami... Smile Miłość jest tajemnicą ! Skąd się bierze miłość jednej osoby do drugiej ?! Biolodzy wysnuli teorię feromonów... ale to tylko teoria biologiczna, a przecież człowiek to znacznie więcej niż ciało ! Ciało to tylko ubranie Duszy. Dlatego miłość pozostaje tajemnicą i czymś Boskim, czymś z wyższych sfer Niebiańskich !

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika SAH

Witam , takich filmówczy

Witam , takich filmówczy zdjęć z tamtego okresu z USA jest wiecej w internecie swego casu furorę robiło też i to zdjęcie gościa niby " podróżnik w czasie " tak to nazwano a  czy to dobre podróbki są czy autentyczne zdjęcia i filmy to nie mając orginałów i tak się nie dowiemy ,,,,,,,, a to jest ta fotka pewnie i tak wiele osób już ją kiedyś widziało to tak w nawiązaniu do filmu i przypomnienia  Wink ,,,,,,,,,,,,,,,,Na tę ciekawą fotografię natrafiono na oficjalnej stronie kanadyjskiego Bralorne Pioneer Museum. Źródło zdjęcia zdaje się potwierdzać jego autentyczność i wykluczać fotomontaż. Czy wygląd mężczyzny ze zdjęcia da się wytłumaczyć w inny sposób niż podróże w czasie?       Fotografia przedstawia ponowne otwarcie South Fork Bridge po powodzi. Wśród innych oglądających ubranych w sposób charakterystyczny dla tamtych czasów znalazł się mężczyzna, który zdecydowanie nie pasuje do otoczenia.
Po pierwsze, domniemany podróżnik w czasie ma na sobie coś co przypomina t-shirt z nadrukiem i rozpinaną bluzę. Po drugie okulary przeciwsłoneczne wyglądają dość współcześnie. Wreszcie po trzecie w jego rękach można zauważyć gadżet, który zdaje się być kompaktowym aparatem fotograficznym.
Choć wydaje się, że wygląd fotografii można wytłumaczyć jedynie użyciem Photoshopa, to wnikliwa analiza, o którą pokusiła się strona forgetomori rzuca na tę tajemnicę nieco światła. Okazuje się, że żaden z przedmiotów widocznych na zdjęciu nie był technicznie niedostępny w 1940 roku.     

Portret użytkownika Modzo

  Hhhhhmmmmmmm Sama

 
Hhhhhmmmmmmm
Sama świadomość realności czegoś tak niesamowitego jak podróże w czasie, jest czymś niewyobrażalnie fascynującym, A nic tak nie rozpala ludzkiej wyobraźni, jak marzenia i pragnienia...
A więc jeśli ludzkość marzy o podróżach w czasie, jak niegdyś o lataniu, to dla mnie to wystarczy :),
Gdyż od pragnienia do spełnienia droga jest długa, lecz jakże fascynująca i inspirująca Smile
 
http://www.youtube.com/watch?v=hHgmIXF6k00

Portret użytkownika baca

to dlatego bo ty dodałeś film

to dlatego bo ty dodałeś film z 1928 roku - a ta kobieta z telefonem komórkowym przeniosła się w czasie najpierw do 1938 a dopiero potem o kolejne dziesięć lat wstecz - myślę więc, że za jakieś dziesięć lat twój post (i działający link na yewtubie), pojawi się poprawnie Smile

Portret użytkownika baca

ten film jednoznacznie

ten film jednoznacznie udowadnia że w 1938 roku zwykle kobiety wyglądały jak kobiety.
dziś zwykłych kobiet prawie nie ma ale są "gwiazdy" - niestety hebrajskie: Gronkiewicz Waltz, Magda Gessler, "Komorowska" lub te Grycanki - grube i nabite mięsem do niemożliwości zmodyfikowane baby o masywnych szczękach ułatwiających miażdżenie pokarmu...

Portret użytkownika kolo21

Faktycznie podobny go

Faktycznie podobny go facia,co myślicie że wtedy nie było transekusualistów?.Przed wojną kobiety były na ogół brzydkie bo nie było kosmetyków dobrych,botoksu plastyki itp.I tu się zgadza bo na filmie same paszczety.To był telefon komórkowy na bank bo widać jak go składa i do kosmetyczki się nie gada.Ten z ostatni facio w gajerze tak się dziko rozgląda wokół jak by był z ochrony prezydenckiej.Albo to zostało zmontowane do orginalnego filmu albo coś jest na rzeczy.założę się że technologia była już wtedy zawansowana a rządy i firmy dają ją nam po troszku żeby na tym zarobić i mieć kontrolę na społeczeństwem.Robią nas w ciula od masy lat.

kolo21

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika MONSTER

STATYŚCI WYCHODZĄ Z PLANU

STATYŚCI WYCHODZĄ Z PLANU FILMOWEGO  KRĘCONY JEST FILM Z EPOKI ! Nawet ten co idzie z przodu to facet przebrany za kobietę. Dołożyli muzyczkę, przerobili na czarno biały trochę podniszczony obraz i gotowe!

Portret użytkownika Johann

A może ona po prostu

A może ona po prostu zwyczajnie udaje że rozmawia przez telefon relacjonując koleżance wczorajszą rozmowę z Bobem który zaprosił ją na potancówkę w sobotę. hę ?

Portret użytkownika Zenek

"Film po raz pierwszy został

"Film po raz pierwszy został wypuszczony w ubiegłym roku i już wtedy doprowadził do ożywionej dyskusji."
 
- technika cyfrowa w obecnych czasach potrafi nakrecic nawet oryginalny film z przekraczania morza przez mojrzesza a co dopiero taki nieznaczący filmik z czarnym pudełkiem.
 
Film mozna uznać za prawdziwy jakby przed wojna w gazetach było zdjęcie wklejone w artykuły. Inaczej to tylko robienie lemingów w grodzkie. A tego przecież nie ma bo filmik to "nówka" technologicznie podstazona dla zwodzenia.
 
"Jednak dopiero niedawno jeden z użytkowników rozpoznał w tajemniczej kobiecie swoją prababcię, Gertrudę Jones, gdy miała zaledwie 17 lat."
 
- stawiam iz jest to ta osoba na 1 planie wyglądająca jak poseł zwany Grodzka. Nawet "twarz" ma taką wyraźnie męską. ;p
 

Strony

Skomentuj