Torba bogów - tajemniczy symbol starożytnych cywilizacji świata

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Starożytne cywilizacje z całego świata wykorzystywały ten sam motyw tajemniczej „Torby Bogów”. Odwzorowaia tego znjdowane są na pomnikach i dziełach sztuki. Niezliczone przypadki takich przykładów znajduje się na całym świecie.

 

Jak wytłumaczyć niezliczone podobieństwa między cywilizacjami zamieszkującymi Ziemię tysiące lat temu, które dzieliły dziesiątki tysięcy kilometrów? Dlaczego prawie wszystkie starożytne kultury na Ziemi zdecydowały się na budowę piramid? I dlaczego tak wiele piramid jest tak dziwnie do siebie podobnych? Jakby prawie wszystkie starożytne cywilizacje postępowały zgodnie z tym samym planem. Jakby starożytne kultury były w jakiś sposób połączone tysiące lat temu.

 

Jedna z najciekawszych i najbardziej zaskakujących zagadek sięga starożytnej Mezopotamii, potocznie nazywanej kolebką cywilizacji, gdzie tajemniczy obraz każe wielu autorom wątpić w opowiadaną nam historię. Starożytni Sumerowie przedstawiali starożytnych Anunnaki z bardzo ciekawymi przedmiotami. Dwa najciekawsze przedmioty znalezione w starożytnych bóstwach sumeryjskich to „zegarek na rękę”, który można znaleźć na prawie wszystkich obrazach, oraz tajemnicza „torba bogów”.

Na całym świecie od Mezopotamii do Ameryki, odkryjemy, że starożytni Majowie, Aztekowie i inne starożytne cywilizacje używały tego samego motywu tajemniczej „torby bogów” podczas przedstawiania swoich bóstw.

 

Dlaczego starożytne cywilizacje na całym świecie przedstawiały swoje bóstwa za pomocą tajemniczej „torby bogów”? Dlaczego starożytne cywilizacje Ameryki, Egiptu i starożytnej Mezopotamii przedstawiały swoje bóstwa z tajemniczym przedmiotem w dłoni? Czy to możliwe, że ci sami "bogowie" odwiedzili wszystkie starożytne kultury Ameryki, Egiptu i Mezopotamii?

 

Co ciekawe, starożytni Anunnaki byli prawie zawsze przedstawiani w formie humanoidalnej, chociaż wiele cech wskazuje na wyraźne różnice między Anunnaki a zwykłymi ludźmi. Na przykład rysy twarzy starożytnych bogów Anunnaki zawsze były dobrze ukryte dzięki długim brodom.

Rodzi to oczywiste pytanie: dlaczego starożytne kultury – oddalone od siebie o tysiące mil – przedstawiały swoje bóstwa dokładnie w ten sam sposób? Poza tym, jak to możliwe, że starożytni Sumerowie przedstawiali swoich bogów z tajemniczą torbą, a ludzie po drugiej stronie świata robili to samo?

Na stanowisku archeologicznym La Venta, stworzonym przez starożytną cywilizację Olmeków, znaleziono kamienną stelę przedstawiającą starożytnego mezoamerykańskiego boga Quetzalcoatla, który trzyma w ręku tę samą „torebkę”, którą widzimy na starożytnych obrazach sumeryjskich. Ale to nie jedyne miejsce w Meksyku, w którym odkryto niezwykłe zdjęcie. Jeśli udamy się do Tuli, ważnego ośrodka regionalnego, który osiągnął swój zenit jako stolica imperium Tolteków, znajdziemy tam masywne posągi „Atlantów”. Jeśli przyjrzymy się uważnie, ponownie zauważymy obecność tajemniczej "torby bogów". 

Jeśli udamy się do Göbekli Tepe, położonego na odległym wzgórzu w południowej Turcji, zobaczymy ten sam obraz. Göbekli Tepe to jedna z najstarszych (jeśli nie najstarsza) megalitycznych świątyń na naszej planecie. Tutaj splecione ze sobą masywne kamienne filary stoją dumnie, ułożone w pierścień i opowiadają o tysiącletniej historii, kiedy planetą rządziły różne cywilizacje. Tajemnicza świątynia, składająca się z trzech ogromnych kamiennych kręgów, została celowo pochowana z nieznanego powodu w odległej przeszłości. Po 13 latach wykopalisk archeolodzy badający starożytne miejsce nie byli w stanie znaleźć ani jednego kamiennego narzędzia.

 

Nikt nie może zrozumieć, jak starożytna ludzkość, uważana za niezdolną do takich wyczynów, była w stanie zbudować jedne z największych kamiennych konstrukcji na planecie.

Czy obecność tajemniczej "torby bogów" wskazuje na tajemnicze połączenie wszystkich tych kultur? Dlaczego wszyscy przedstawili swoich bogów z tajemniczą torbą? Co takiego w niej było, że stanowiła tak nieodłączny element ewipunku bogów? A co najważniejsze, jak to możliwe, że torba jest obecna w różnych cywilizacjach na całym świecie – które według konwencjonalnych naukowców nigdy nie były połączone chyba, że założymy, że starożytni Anunnaki przedstawiani przez starożytnych Sumerów i bogów, którzy odwiedzali starożytnych Majów, Azteków, Tolteków i Olmeków, są w rzeczywistości tymi samymi.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj