Trójkątna dziura koronalna powróciła na Słońcu

Kategorie: 

Źródło: NASA

Na Słońcu znowu pojawiła się bardzo regularna, trójkątna dziura koronalna. To niezwykły fenomen a powierzchnia tego obszaru wielokrotnie przekracza powierzchnię Ziemi. Jej nietypowy kształt powoduje, że powstają rozmaite teorie wyjaśniające przyczyny takiego stanu rzeczy.

 

Dziury koronalne to miejsca w atmosferze słonecznej, które powodują, że ze względu na brak pewnego elementu pól magnetycznych z powierzchni Słońca podnosi się strumień naładowanych cząstek. Taki strumień funkcjonuje trochę jak wąż ogrodowy, który poprzez wysokie ciśnienie wody zerwał się z kontroli i wszystkich spryskuje z tym, że zamiast wody emitowany jest strumień wiatru słonecznego, który może trafić w naszą planetę już za 3 do 4 dni.

[ibimage==16169==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Intrygujący trójkątny kształt tej dziury koronalnej powoduje powstawanie teorii, wśród których najbardziej fantastyczne zakładają, że nasze Słońce jest stosowane, jako portal do podróży kosmicznych. Setki obiektów wciąż widywanych w bezpośredniej okolicy naszej gwiazdy również daje do myślenia i nie da się ich wszystkich przekreślić, jako artefakty obrazu.

[ibimage==16172==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Poprzednia trójkątna dziura koronalna miała miejsce w marcu 2012 roku i było to wtedy zjawisko o nawet większej skali niż to obserwowane obecnie. Wtedy również pojawiły się głosy wiążące to zjawisko z obecnością obcych.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika NEUTRINO

Witam . Zdjęcie nie pojawilo

Witam . Zdjęcie nie pojawilo sie ale to akurat mało istotne. Wiadomo że plazma jest na powierzchni Słońca i że wewnątrz zachodzi fuzja atomów wodoru, powstaje hel i fotony. Plazma to jak wiadomo jądra atomów. Określenie dziura można odnieść tylko do warstwy plazmy bo pod warstwą plazmy znajduje sie warstwa atomów i może mieć co dziwne niższą temperaturę od plazmy tak jak plazma ma niższą temp od korony Slońca. Oczywiście od warstwy atomów ku wnętrzu gwiazdy temp rośnie . Tak sobie gdybam że jakby temp korony lokalnie spadła to nastąpił by lokalny zanik plazmy. Pozdrawiam

Portret użytkownika NEUTRINO

Panie Pasjonacie. po pierwsze

Panie Pasjonacie. po pierwsze na Słońcu jest plazma a nie gaz, po drugie nie pali sie choc kiedys uważano że pali sie tam węgiel] Widocznie nie patrzy Pan na pomiary aktywnosci Słońca a są dostępne na znz, i ta anomalia nadal tam występuje. Pozatym uważam że może to byc efekt zmiany biegunów Słońca i byćmoze anomali grawitacji gwiazdy, oczywiście lokalnych. Warto obserwowac naszą gwiazdę bo może być ciekawie. Również polecam zakup kompasu. Miych obserwacji. Pozdrawiam

Portret użytkownika pasjonat

Owszem jest kula plazmy, ale

Owszem jest kula plazmy, ale plazma zawsze powstaje w wyniku spalania czegos, a tu implikacji wodoru.
Podaj jedno wiarygodne żródło mówiące o tej anomalii wprost, ja zadałem sobie minimum trudu i napisałem do wloskiego (i kilku innych swiatowych) obserwatorium http://vaticanobservatory.org/VATT/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=39&Itemid=54 gdzie udzielono mi krótkiej i dośc wyczerpującej odpowiedzi
" w tamtych warunkach zanik temperatury na takim obszarze oznaczałby w zasadzie wygasanie gwiazdy"
z astromax dostałem odpowiedz podobnej treści:
"w tym przypadku interpretacje jaką podejmuje portal można wsadzić między bajki tuż obok książek Pana Armstronga.
Pozdrawiam
Pawel Maksym"
mi to wystarczy Smile  każdy ma wiedzę jaką ma i od niego zależy czy ja zweryfikuje czy nie. Za autorytet sie nie uważam dlatego zawsze pytam najwyzej jak sie da. Polecam to też innym, nic nie kosztuje.
 
 
 

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika devoratus

Inna sprawa, że gdybyś 600

Inna sprawa, że gdybyś 600 lat temu napisał do hierarchów kościoła (najwyżej wtedy oświeconych) czy to prawda, że ziemia to kula - to otrzymałbyś oficjalną odpowiedź, że to oczywiście bzdura wytworzona podszeptami szatana...
 
 
Inne czasy, inne kłamstwa - to główna zmiana...

Portret użytkownika pako1205

Większość tego,co wiemy o

Większość tego,co wiemy o Słońcu to teoria,a co tam jest i jakie procesy tam zachodzą ,a zachodzą bardziej złożone ,niż w naszych mózgach-tego nie wiemy.Taka zamiana biegunów magnetycznych następuje podczas każdego maksimum słonecznego. Czyli regularnie, jak w zegarku, co 11 lat.Przypuszcza się,że wodór w samym centrum tego reaktora jest w postaci metalicznej za sprawą grawitacji ,a jakie tam jest ciśnienie?Nadmienię tylko,że ziemska atmosfera utrzymuje ciśnienie 1atmosfery n.p.m.,natomiast tylko na powierzchni Słońca ciśnienie wynosi 25 miliardów atmosfer,a wewnątrz? Słońce pewnie długo będzie wielką zagadką.

Portret użytkownika pasjonat

Rozczaruję Was,

Rozczaruję Was, zweryfikowałem newsa u specjalistów od obserwacji gwiazd i planet. Cały ten artykuł można miedzy bajki włożyć bo należy uznać że częśc gazów ostygła na tyle że przestała być palna. Jak spłynie wiecej odpowiedzi z obserwatoriów światowych to zamieszczę tu cześć maili.
Dziwne tylko że admin sam nie weryfikuje tak prostych do sprawdzenia faktów, wystawiając swoja "reputacje" na szwank.

Myślę, więc jestem...

Strony

Skomentuj