Trzy kanały i pięć czakr

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Bon nazywany jest religią szamańską Tybetu. Źródło energii, służącej do przemiany, istnieje wewnątrz ciała. Trzy kanały i pięć czakr oznaczają ciało energetyczne.

 

W bon śpiewa się tzw. modlitwę schronienia. Słowa pierwszego schronienia brzmią:

Środek zwycięskiej mandali naszego ciała.
Źródło, z którego powstają wszystkie wzniosłe zalety
To bezmiar wewnętrznej przestrzeni trzech kanałów i pięciu czakr
Przyjmuję schronienie w tym ciele pustki

Schronienie to opowiada o istotnej zasadzie szamańskiej. To za jego pomocą szamańscy czy tantryczni lamowie mogą urzeczywistniać różne zdolności paranormalne. W szamanizmie i tantrze bon pracuje się z ciałem energetycznym intensywnie i na różne sposoby. Bon wskazuje, że zwycięska mandala jest w naszym wnętrzu. Ciało energii daje różne możliwości, w tym samouzdrawiania. Poprzez to ciało bioenergoterapeuci usuwają nawet liczne nieuleczalne choroby. Szamani różnych kultur od wieków znają i stosują ciało energetyczne by pomagać w życiu, żeby sprowadzać błogosławieństwa, uzdrawiać ciało i duszę.

To niezwykle istotna wskazówka, jaką przekazuje bon. Nie szukam mocy na zewnątrz. Dzień za dniem, tydzień za tygodniem, a dokładnie mówiąc tu i teraz uczestniczę w świadomości swojego ciała energii, pielęgnuję ją i rozwijam. Nie ma jogi bez tej świadomości. Joga bez energii staje się mrzonką. Joga bez czakr i prany nie jest jogą. Podobnie życie bez energii życiowej nie jest życiem.

Skup się na opanowywaniu technik pracy z energią. Jedną z najlepszych książek na ten temat na rynku jest "Uzdrawianie. Tradycja i współczesność" Jerzego Strączyńskiego, albo jego "Od szamanizmu do bioterapii". Znajdziesz i inne publikacje, które warto poznać i stosować. Polecam te dwie dla początkujących i nie tylko. To kompletne poradniki jak bezpiecznie zacząć, choć z tego co mi wiadomo Jerzy Strączyński jest gorącym zwolennikiem bezpośredniego przekazu (po wakacjach planujemy zorganizować kurs samouzdrawiania pranicznego w Lublinie lub u mnie, w niedaleko od Lublina położonym Lubartowie; gorąco zapraszam wszystkich zainteresowanych).

Nie szukaj mocy i zdolności psychicznych na zewnątrz. Wielu ludzi rozczytuje się w książkach o zdolnościach paranormalnych, o słynnych mediach i ekstrasensach - to nie ta droga. Szkoda czasu na takie "zainteresowania". Co z tego, że jakiś "prorok" w ubiegłym wieku umiał to czy tamto? Żyjesz teraz i teraz potrzebujesz mocy. Marnujesz czas życia, które pozostało ci do dyspozycji, na przeszłość. Tu i teraz potrzebne są ci moc, wiedza, kontakt z czakrami, aby prowadzić zwycięskie życie na poziomie finansów, miłości, zdrowia, rodziny i oświecenia. To, że słynne medium robiło to czy tamto nie pomoże ci.

 

Czytasz to, bo brniesz w umysł i szukasz dowodów, jakichś śladów, że istnieje coś takiego jak zdolność paranormalna. Czym jest zdolność? Zdolność to pewna cecha. A cechy nie istnieją niezależnie od tego, co lub kto je nosi. Zdolności paranormalne nie istnieją niezależnie od ich podłoża, od ciała energii, a ciało energii nie istnieje niezależnie od ożywiającego je ducha, czyli osoby. Ty jesteś tą osobą. Poznaj tę osobę, skieruj się ku niej, rozpoznaj ją taką, jaką jest a rozpoznasz i urzeczywistnisz również jej zdolności. Jeżeli jednak ciągle interesujesz się innymi osobami, tymi na zewnątrz albo z przeszłości, w jaki sposób zdołasz poznać i zrealizować samego siebie?

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika mały chłopiec czyli malutki Budda.

Witam serdecznie. Pragnę

Witam serdecznie. Pragnę wyjaśnić,iż błędnie ktoś i celowo nazywa Bon szamanizmem Tybetu.
Buddyzm nie jest religią ani szamanizmem. Buddyzm to droga do mądrości małego buddy czyli droga do poznania iluminacji światła po przez wgląd w naturę pustki.
Nie można nazwać religią Buddyzmu,gdyż techniki jogi medytacji Bon prowadzą do udoskonalania siebie samego od wewnątrz. Nie każdy jest gotów na wyzwanie jakie niesie dążenie do podnoszenia własnej energii Qi aby w momencie śmierci rozpuścić swoje ciało w tęczowe światło. Podjąłem wyzwanie zbudowania swojego świetlistego ciała. Obecnie lewym i prawym kanale mojego ciała płynie wodospad energii, który cały czas odbieram w postaci szumu. Jedną rzecz mogę stwierdzić, iż kontroluję przepływ dwóch przeciwnych biegunów energii ( pierwiastek żeński,pierwiastek męski ,jak minus i plus ) Faktycznie jest jeszcze, inny trzeci kanał można ,by tak rzecz. Wyniku połączenia dwóch w/wym. pierwiastków widzę strumień kanału energii. Wypływa z niego przepiękne światło,które wypełnia moją przestrzeń. Nic pięknego tu na ziemi nie widziałem, prócz wewnętrznego światła. Tym wewnętrznym światłem można oddychać. Wówczas prąd się zwiększa w kanałach nerwowych i trzeba gimnastykować się ,aby mięśnie,ścięgna,kości mogły przyjąć zwiększony przepływ prądu.
Na samym początku mojej drogi do oświecenia,któregoś dnia siedząc sobie w medytacji. Wewnętrznym wzrokiem trzeciego oka ujrzałem małego chłopca siedzącego w pozycji medytacyjnej. Biła od niego niespotykania energia światła-to był najpiękniejsze w moim życiu obraz wewnętrznego światła.
Szkoda,iż mogę być ,co dla niektórych niezrozumiały,gdyż piszę o wewnętrznej mądrości. Pragnieniem moim jest urzeczywistnienie i ekspansja wewnętrznego światła na zewnątrz. Człowiek Witruwiański mi w tym pomógł.
Dziękuje Lenardowi da Vici za idealne proporcje do mojej wspaniałej ulepszonej matrycy.
Pozdrawiam światłem.

Portret użytkownika mały chłopiec czyli malutki Budda.

Proponuje geometrie np.

Proponuje geometrie np. Narysować kwadrat i następnie w środek narysować następne kwadraty,aż do wypełnienia wewnętrznego pola. Koło tak samo.

Geometra pozwala ześrodkować umysł po to,aby nauczyć się koncentracji.
Koncentracja to podstawa.
Potrenuj i obserwuj to co zobaczysz lub doświadczysz.

Wpadała mi myśl.
Kiedyś obserwowałem płomień białej świecy. Kiedy mój wzrok zapamiętał światło. Zamykałem oczy i wewnątrz umysłu pojawiała się plamka światełka.
Spróbuj poćwicz i zobacz.

Portret użytkownika valnorr

Najlepsze jest to że każdy z

Najlepsze jest to że każdy z nas ma racje i każdy z nas się myli w nieskończonej wieczności wszystko jest mozliwe,a żeby było jasniej to wszystko dzieje sie w tym samym czasie,na każdej mozliwej trasie

Portret użytkownika Kwas

Wieje w cholerę cukierkowym

Wieje w cholerę cukierkowym New Agem od tego munina. 
,,Tu i teraz jest ci potrzebna moc...'' - To najbardziej się w tym tekście rzuca w oczy. Dalej nie patrzę, ale ogólne rzecz biorąc - new age, a teksty kierujące mocno na wzmacnianie ego, zamiast jego rozpuszczanie. To na takie pierdoły szkoda czasu.
Nie wiem jaki związek ma z tym blogiem 'szamana' Admin, ale nie podoba mi się promowanie takiego bloga. Oczywiście każdy robi to co lubi.

Portret użytkownika Imć.Twardowski.herbu Księżyc

Jesli ktoś chce być dobrym

Jesli ktoś chce być dobrym szamanem to musi się nauczyć MU'kać (czytaj przejść buddyjski koan MU). Jak zrozumie na czym to naprawdę polega. Jak poczuje tę odpowiedź a nie że będzie intelektuizował dopasowując ją do oczekiwań swojego nauczyciela to reszta będzie już dziecinnie prosta.
 
Problemem jest poprawnie MU'kać. MUUUczeć. Wink

Portret użytkownika Endor

Szamani ufają w czakry a

Szamani ufają w czakry a chrześcijanie mająje odrazu rozwinięte i czakry i całe ciało duchowe gdy schronieniem jest Pismo Święte i Duch Święty przysłany nam by odkrywać tajemnice świata...
 
2 Tymoteusza 3:16-17
....(16) Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, (17) aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.
 
Salomona 28:26
....(26) Kto ufa własnemu sercu, ten jest głupi; kto mądrze postępuje, jest bezpieczny.

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika Jacoo

ehh bidulko, ty sobie myślisz

ehh bidulko, ty sobie myślisz że jak się oflagujesz jako chrześcijanin czy katolik to już od razu będziesz miał wszystko pootwierane i będziesz wogóle the best Smile nie bądź naiwny, te bajki to są dobre dla głupców albo naiwniaków

Strony

Skomentuj