Tureccy archeolodzy ogłosili odkrycie fragmentu z krzyża Jezusa

Kategorie: 

Artefakt z insygniami chrześcijańskimi wydobyty ze starożytnego kościoła

Świat archeologiczny obiegła wiadomość o znalezisku, jakiego dokonano w Turcji. Według badaczy odkryto artefakt, który może zawierać fragmenty z krzyża Jezusa Chrystusa.

 

Archeolodzy odkryli artefakt w starożytnym kościele w Turcji. Na podstawie wielu poszlak wnioskują, że może to być fragment z tego słynnego krzyża, na którym umarł założyciel chrześcijaństwa.

 

Podczas robót wykopaliskowych obiektu z 660 roku naszej ery odnaleziono trumnę kamienną, a w niej rzadkie relikty wyraźnie związane z ukrzyżowaniem Chrystusa. Odnaleziono między innymi fragment kamienia pokryty krzyżami. Fakt, że artefakty znaleziono w miejscu pochówku, według historyków uprawdopodabnia hipotezę, że ktoś mocno wierzył, że może to być rzeczywisty fragment krzyża Jezusa.

[ibimage==18600==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Sceptycy przy okazji takich znalezisk często żartują, że gdyby wszystkie drzazgi z krzyża pańskiego udało się zebrać w jednym miejscu, to wystarczyłoby materiału na zbudowanie dużego statku.

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika H.R.

I zgadza się. W dzisiejszej

I zgadza się. W dzisiejszej Turcji, na azjatyckim brzegu Bosforu został ukrzyżowany niejaki Josza, Żyd, który podburzał tłumy swoimi naukami. Ukrzyżowano go na 5 lat przed I Krucjatą. Nie pamiętam dokładnie nazwy tego miejsca, ale znajduje się w okolicy Beykoz. Znajduje się tam na wzgórzu sanktuarium, grób tego osobnika, oraz miejsce jego ukrzyżowania wraz z otworem w skale, w którym osadzono krzyż. Miejscowi chrześcijanie utrzymują do dziś, że to właśnie był Jezus i że ukrzyżowano go nad Bosforem i to miejsce jest dla nich święte. Co ciekawe, usytuowanie tego miejsca z widokiem na wody wąskiego w tym miejscu Bosforu dokładnie odpowiada niektórym malowidłom, przedstawiającym ukrzyżowanie na tle sporej wody, a nie strugi, jaką był Jordan. Wg. opisu źródłowego, ukrzyżowanie miało miejsce w pobliżu Jordanu, który oddzielał ubogi wschodni brzeg od zamożnego i żyznego, zachodniego. Jordan, to w rzeczywistości marna struga brudnej wody, a nie rozległy akwen, a w czasach rzekomego ukrzyżowania w rzymskiej Galilei, na obu jego brzegach panowała taka sama bida i dziadostwo, nie było różnicy. Niektórzy doszukują się w tym nawet wyjaśnienia dla czego w czasie I Krucjaty wzięto odwet na Konstantynopolu. Nieuczone, ówczesne rycerstwo nie bardzo oriętowało się w tej "religijnej" chronologii i chętnie wzięło odwet za zamordowanie przed 5-ciu laty ich Chrystusa, w którego o mało już co uwierzyli, o którym to fakcie najprawdopodobniej dochodziły do Europy pogłoski. Tak więc, może to być autentyk, tylko od którego "Jezusa" ?! Bo coś ich za dużo w historii usiłuje udawać naszego, europejskiego Jesusa, którego najbardziej zany wizerunek znaleziono głęboko pod katedrą Notre Dame w Paryżu jeszcze bodajże w XVII w.

Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

No może się zgadzać, bo

No może się zgadzać, bo własnie ten Żyd i jego historia posłużyła żydowskim bajkopisarzom Cesarza Konstantyna na napisanie tej  części bajki żydowskiej zwanej NT...

Portret użytkownika Sanktuarium polskie

W Krakowie w haniebny sposób

W Krakowie w haniebny sposób zniszczono mural z wizerunkiem Jana Pawła II. Natomiast do profanacji Krzyża dochodzi również na przystanku Woodstock.
W Krakowie w haniebny sposób zniszczono mural z wizerunkiem Jana Pawła II przy ul. Kijowskiej. Zwykle pod tym muralem w rocznice papieskie składano kwiaty i palono znicze.
Do profanacji Krzyża, agresji wobec osób wierzących, promowania antykoncepcji – jak informuje jeden z dzienników dochodzi na przystanku Woodstock.
 
strasznie jak niewiem co !

Portret użytkownika andy V

Mamy to co było do

Mamy to co było do przewidzenia. Tego nie uczynił raczej żaden "moher". Już Stanisław Staszic mówił: "Takie będą Rzeczpospolite, jakie młodzieży chowanie...". No i się sprawdza.

Portret użytkownika Panas

Chciałbym Ci dać plusika za

Chciałbym Ci dać plusika za to co napisałeś ale ta opcja jest niedostępna lecz moge zagłosować na minus bo ta opcja działa. Chciałbym dać minusa użytkownikowi Wojox lecz w tym przypadku dostępna jest tylko opcja głosowania Vote up. 
Coś mi tu śmierdzi na tym portaliku. Dzięki. Smile

Portret użytkownika Wojox

  "Zniszczę wasze wyżyny

 
"Zniszczę wasze wyżyny słoneczne, rozbiję wasze stele, rzucę wasze trupy na trupy waszych bożków, będę się brzydzić wami" 3 Moj 26,30 BT

"w jego obecności burzono ołtarze Baalów, zwalił on stele słoneczne, które były na nich u góry, połamał aszery , posągi rzeźbione i odlewane z metalu, pokruszył je zmiażdżył, a szczątki ich rozsypał na grobach tych, którzy im składali ofiary" 2 Kronik 34,4 BT

Strony

Skomentuj