Tureccy archeolodzy ogłosili odkrycie fragmentu z krzyża Jezusa

Kategorie: 

Artefakt z insygniami chrześcijańskimi wydobyty ze starożytnego kościoła

Świat archeologiczny obiegła wiadomość o znalezisku, jakiego dokonano w Turcji. Według badaczy odkryto artefakt, który może zawierać fragmenty z krzyża Jezusa Chrystusa.

 

Archeolodzy odkryli artefakt w starożytnym kościele w Turcji. Na podstawie wielu poszlak wnioskują, że może to być fragment z tego słynnego krzyża, na którym umarł założyciel chrześcijaństwa.

 

Podczas robót wykopaliskowych obiektu z 660 roku naszej ery odnaleziono trumnę kamienną, a w niej rzadkie relikty wyraźnie związane z ukrzyżowaniem Chrystusa. Odnaleziono między innymi fragment kamienia pokryty krzyżami. Fakt, że artefakty znaleziono w miejscu pochówku, według historyków uprawdopodabnia hipotezę, że ktoś mocno wierzył, że może to być rzeczywisty fragment krzyża Jezusa.

Sceptycy przy okazji takich znalezisk często żartują, że gdyby wszystkie drzazgi z krzyża pańskiego udało się zebrać w jednym miejscu, to wystarczyłoby materiału na zbudowanie dużego statku.

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika H.R.

I zgadza się. W dzisiejszej

I zgadza się. W dzisiejszej Turcji, na azjatyckim brzegu Bosforu został ukrzyżowany niejaki Josza, Żyd, który podburzał tłumy swoimi naukami. Ukrzyżowano go na 5 lat przed I Krucjatą. Nie pamiętam dokładnie nazwy tego miejsca, ale znajduje się w okolicy Beykoz. Znajduje się tam na wzgórzu sanktuarium, grób tego osobnika, oraz miejsce jego ukrzyżowania wraz z otworem w skale, w którym osadzono krzyż. Miejscowi chrześcijanie utrzymują do dziś, że to właśnie był Jezus i że ukrzyżowano go nad Bosforem i to miejsce jest dla nich święte. Co ciekawe, usytuowanie tego miejsca z widokiem na wody wąskiego w tym miejscu Bosforu dokładnie odpowiada niektórym malowidłom, przedstawiającym ukrzyżowanie na tle sporej wody, a nie strugi, jaką był Jordan. Wg. opisu źródłowego, ukrzyżowanie miało miejsce w pobliżu Jordanu, który oddzielał ubogi wschodni brzeg od zamożnego i żyznego, zachodniego. Jordan, to w rzeczywistości marna struga brudnej wody, a nie rozległy akwen, a w czasach rzekomego ukrzyżowania w rzymskiej Galilei, na obu jego brzegach panowała taka sama bida i dziadostwo, nie było różnicy. Niektórzy doszukują się w tym nawet wyjaśnienia dla czego w czasie I Krucjaty wzięto odwet na Konstantynopolu. Nieuczone, ówczesne rycerstwo nie bardzo oriętowało się w tej "religijnej" chronologii i chętnie wzięło odwet za zamordowanie przed 5-ciu laty ich Chrystusa, w którego o mało już co uwierzyli, o którym to fakcie najprawdopodobniej dochodziły do Europy pogłoski. Tak więc, może to być autentyk, tylko od którego "Jezusa" ?! Bo coś ich za dużo w historii usiłuje udawać naszego, europejskiego Jesusa, którego najbardziej zany wizerunek znaleziono głęboko pod katedrą Notre Dame w Paryżu jeszcze bodajże w XVII w.

Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

No może się zgadzać, bo

No może się zgadzać, bo własnie ten Żyd i jego historia posłużyła żydowskim bajkopisarzom Cesarza Konstantyna na napisanie tej  części bajki żydowskiej zwanej NT...

Portret użytkownika Sanktuarium polskie

W Krakowie w haniebny sposób

W Krakowie w haniebny sposób zniszczono mural z wizerunkiem Jana Pawła II. Natomiast do profanacji Krzyża dochodzi również na przystanku Woodstock.
W Krakowie w haniebny sposób zniszczono mural z wizerunkiem Jana Pawła II przy ul. Kijowskiej. Zwykle pod tym muralem w rocznice papieskie składano kwiaty i palono znicze.
Do profanacji Krzyża, agresji wobec osób wierzących, promowania antykoncepcji – jak informuje jeden z dzienników dochodzi na przystanku Woodstock.
 
strasznie jak niewiem co !

Portret użytkownika andy V

Mamy to co było do

Mamy to co było do przewidzenia. Tego nie uczynił raczej żaden "moher". Już Stanisław Staszic mówił: "Takie będą Rzeczpospolite, jakie młodzieży chowanie...". No i się sprawdza.

Portret użytkownika Panas

Chciałbym Ci dać plusika za

Chciałbym Ci dać plusika za to co napisałeś ale ta opcja jest niedostępna lecz moge zagłosować na minus bo ta opcja działa. Chciałbym dać minusa użytkownikowi Wojox lecz w tym przypadku dostępna jest tylko opcja głosowania Vote up. 
Coś mi tu śmierdzi na tym portaliku. Dzięki. Smile

Portret użytkownika Wojox

  "Zniszczę wasze wyżyny

 
"Zniszczę wasze wyżyny słoneczne, rozbiję wasze stele, rzucę wasze trupy na trupy waszych bożków, będę się brzydzić wami" 3 Moj 26,30 BT

"w jego obecności burzono ołtarze Baalów, zwalił on stele słoneczne, które były na nich u góry, połamał aszery , posągi rzeźbione i odlewane z metalu, pokruszył je zmiażdżył, a szczątki ich rozsypał na grobach tych, którzy im składali ofiary" 2 Kronik 34,4 BT

Portret użytkownika felicyta

Bla, bla bla...   " Obawiam

Bla, bla bla...
 
"
Obawiam się, drogi katoliku, że nie masz pojęcia o religii, którą z taką dumą i poczuciem wyższości nad kanibalami praktykujesz. Oto cytaty z „Księgi Kapłańskiej 27″…

Wykup pierworodnych bydła [26-27]: „Jednak nikt nie będzie poświęcał Panu pierworodnego bydlęcia, które i tak już należy do Pana. Czy to jest cielec, czy to jest baran, należy on do Pana. Jeżeli chodzi o bydlę nieczyste, to można je wykupić za sumę twego oszacowania, dodając do niej jedną piątą. Jeżeli nie będzie wykupione, to będzie sprzedane według sumy twego oszacowania.”

„Poświęcenie przez “cherem” [28-29]: „Jeżeli kto poświęci co ze swej własności dla Pana jako “cherem”: człowieka, bydlę albo część gruntu dziedzicznego – to ta rzecz nie będzie sprzedana ani wykupiona. Każde “cherem” jest rzeczą najświętszą dla Pana. Żaden człowiek, który jest poświęcony dla Pana jako “cherem”, nie może być wykupiony. Musi on być z a b i t y.”
http://wolnemedia.net/wierzenia/rzadzenie-swiatem-jest-proste-jak-wypas-owiec-2/

Portret użytkownika Homo sapiens

Putin chodzi do cerkwi i

Putin chodzi do cerkwi i przegonił dzięki temu pederastów z jego kraju ! W Polsce też powinniśmy przegonić te bałwany co to się chcą rozmnażać przez stosunek chłopa z chłopem albo kobiety z kobietą ! i dzieci chcą niszczyć pederaści ! Jeżeli Putin jest naszym przyjacielem to powinien wysłać delegacje do prazydenta by te pederastwo już w Polsce się nie panoszyło ! ale by zostali wysłani tam skąd przybyli czyli z UE !
 

 
Jeżeli są jakieś wrogie siły względem ludzkości, które znajdują się w kosmosie, odwiedzające nas, to właśnie one manipulują tak cywilizacjami by wytworzyć pederastów i lezbijki, by ci byli tymi którzy zniszczą cywilizację europejską ! Wtedy gdy już nastąpi upadek moralny oni się objawią jako nowe istoty Nefilim ! Już się nad tym pracjue w laboratoriach świata . Ludzie GMO czyli ludzie genetycznie zmodyfikowani wyjdą na ulice i będą głosić nowy porządek, nową erę ! Czyli New Age w wydaniu ludzkim, tzw. ludzie GMO ! Ludzkość już to przerabiała:

Gdy już raz się zacznie to potem wychodzą różni ludzie z takich doświadczeń genetycznych...

 
tu film jak to było kiedyś w starożytności
Dziwne wydłużone czaszki z Peru(Nefilim)
http://www.youtube.com/watch?v=GWWRvhZY-7I
 

 
Jeżeli historia się powtarza to znaczy że w przyszłości siły kosmicznej sprawiedliwości wydadzą wyrok by zgładzić skażoną genetycznie ludzkość ! Tym razem podobno przez ogień, możliwe że przez ogień Słońca lub komet...
"...To, co było, jest tym, co będzie,
a to, co się stało, jest tym, co znowu się stanie:
więc nic zgoła nowego nie ma pod słońcem..."

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika felicyta

Ja nie chodze ani do cerkwi

Ja nie chodze ani do cerkwi ani do kosciola, bo to jest skladanie holdu kosmicznym psychopatom z krwi i kosci co sie podszywaja pod prawdziwego Stworce. Jestem za humanizmem co oznacza tez sprzeciw 
 wszelkiej masci homoniepewnym.
 Putin jest przyjacielem raczej zlego, bo inaczej wygladalyby sytuacje w jego kraju niz wyglada gdyby bylo inaczej. Jego chodzenie do cerkwi jak i sprzeciw szerzeniu homoseksualizmu sa czysto politycznymi zagrywkami, aby  goje i niegoje popieraly jego rzady.
 
http://foxmulder.blox.pl/2006/11/Litwinienko-Putin-to-pedofil.html
Litwinienko: Putin to pedofil!
Aleksander Litwinienko w jednym ze swoich artykułów pisał, że Putin to pedofil. Po skończeniu Instytutu Andropowa, który przygotowywał oficerów KGB od pracy zagranicą, Putin został skierowany na niższe stanowisko w Leningradzie, pomimo idealnej znajomości niemieckiego. Była to oczywista anomalia i marnowanie talentu młodego funkcjonariusza. Stało się tak z powodu zdobycia dowodu pedofilskich skłonności Putina przez jego zwierzchników. Kiedy obecny prezydent Rosji został szefem FSB, usunął wszystkie obciążające go dowody, w tym kręcony z ukrycia film przedstawiający jak uprawia seks z młodym chłopcem. Artykuł Litwinienki dostępny jest tutaj
 
http://gazeta-polska.pl/?p=34839
Rosją rządzi pedofil!!!

Portret użytkownika Zenek

Co jak co ale Putin na

Co jak co ale Putin na pedofila nie wyglada a raczej na takiego co by pedofilowi zlustrował pałka to i owo. Ale zapewnie świńskie ryje specjalizujące się w propagandowym szczuciu jednych na drugich wiedzą to lepiej. Wszak jakoś trza pokonać Rosję nim rozpocznie się 3 Światowa. Rosyjskie nuki to przecież Miecz Damoklesa wiszący nad teczową przyszłością nazistowskiego NWO jakie jest budowane rękami wszelakich wykolejeńców, zboków, sadystów czy tylko milczaco popierających tę kolejna yahwistyczną ochydę "bogobojnych sąsiadów".
 

Portret użytkownika Bart

strasznie jest manie klapek

strasznie jest manie klapek na oczach
Aleister Crowley kiedys napisał : czyń podlug wlasnej woli
 
nie wolno nam zamykać się w ramkach, czlowiek jako odzwierciedlenie swego stworcy ma pelne prawo do szczęscia i wlasnej realizacji. Jesli klepie w kółko moja wina moja wina ... to już się bardzo ogranicza 
a co z kultem Maryi ? i slowami "Nie będziesz mial cudzych bogów przede mną", jak to rozumieć?
papież JPII owszem był fajnym gosciem, wizerunek zaś jest tylko wizerunkiem. Profanacja krzyża?
kiedyś był symbolem hańby, tzw satanisci od siedmiu bolesci nosza go do gory nogami, trzeba byc totalnym moherem zeby nie rozumieć i nie poblażac wszelkiej maści kretynom, ktorym się wydaje ze zaistnieją jesli sprofanują to i owo i obrażą czyjeś tzw uczucia religijne  
trzeba zwyczajnie posiąść wiedzę i ustosunkować się do wszelkich wygłupów ludków niedoinformowanych   

Portret użytkownika emka

"manie" klapek na oczach?

"manie" klapek na oczach? buahahaha a co to za nowy język? ostatni akapit Twej wypowiedzi pasuje tu jak ulał." Trzeba zwyczajnie posiąść wiedzę" - tak, tak,  w Twoim przypadku najlepiej tą z dziedziny gramatyki i ortografii polskiej Wink

Portret użytkownika Bart

jakbyś był/a na tyle

jakbyś był/a na tyle inteligentny/a to skojarzył(a)byś zapewne dowcip z niemaniem świateł podczas milicyjnej kontroli w latach 80 tych - stary jak świat i "niemanie" lub "manie" można stosować w dowolnym kontekście, najczęsciej wysmiewającym, ironizującym.
 
odnośnie samego Crowleya - niektórzy nie dostrzegają jego chichotu, z tą ofiara z ludzkiego chłopca to oczywiście dowcip, zresztą on sam nikogo nie zabił, tu chodzilo raczej o czystą mentalną ofiarę.
tylko ze wyrywamy się z kontekstu - Crowley stworzył wlasną religię - Thelemę i do dzisiaj ma wielu naśladowców, nie jest to ani magia ani okultyzm, ot system transcendentalnych wierzeń, nieco wyszukanych.
 
a co z krwią baranka ? to też symbol, bo przecież jakby co mszę zabijano jakiegoś barana, to w Polsze chyba chodowano by tylko owce i barany 

Portret użytkownika Fanka1

Dla ciebie jako fana Crowleya

Dla ciebie jako fana Crowleya mały cytat o nim z Wikipedii:
Był swoistego rodzaju „perfekcjonistą” w wykonywaniu magicznych zabiegów, do których używał całego zestawu „magicznych broni”, czyli przyborów, które dawały mu panowanie nad żywiołami i duchami (pentakle, kielichy, miecze, sztylety i różdżki). Według niego każda istota żywa jest jakby magazynem energii, zróżnicowanym co do ilości i co do jakości, zgodnie z moralnym i umysłowym charakterem danej osoby; w momencie śmierci ludzka lub zwierzęca energia zostaje wyzwolona dla spełnienia magicznego aktu; w związku z tym pisał: „Dla najwyższej duchowej pracy trzeba odpowiednio wybrać ofiarę, która zawiera największą i najczystszą moc. Męskie dziecko o doskonałej niewinności i wysokiej inteligencji jest najodpowiedniejszą i najbardziej satysfakcjonującą ofiarą[3]

Portret użytkownika SAH

Sanktuarium polskie jak

Sanktuarium polskie jak piszesz o tym co WP umieszcza na swojej stronie to może i mieli rację twórcy napisów

 
Żydowski historyk: “Istnieje wiele dowodów na to, że Papież Jan Paweł II był Żydem”
Yaakov Wise, żydowski historyk mieszkający w Manchester twierdzi, że papież Jan Paweł II miał pochodzenie żydowskie. Yaakov Wise, badacz żydowskiej historii i filozofii zainteresował się pochodzeniem Karola Wojtyły po przyglądnięciu się fotografiom matki Karola Wojtyly, Emilii Kaczorowskiej. Wise pokazał zdjęcia matki Karola Wojtyly kilku osobom, nie informując czyje jest to zdjęcie. “Wszyscy [moi rozmówcy] powiedzieli, że [osoba na zdjęciu] wygląda na Żydówkę. Wobec tego rozpocząłem badania jej pochodzenia.” – powiedział Yaakov Wise.
Wise twierdzi, że jakkolwiek ojciec Karola Wojtyły był etnicznym Polakiem, to matka mogła mieć pochodzenie żydowskie. “Emilia Kaczorowka to po angielsku Emily Katz, a Katz jest popularnym nazwiskiem Żydów z Europy Wschodniej” – uważa Wise.
Yaakov Wise przypomina również, że ojciec Emilii – Feliks Kaczowski, był przedsiębiorcą w Bielsku-Białej. Babcia Emilii – ciągnie dalej Wise – nazywała się Maria Anna Scholz, “to po angielsku Schulze, co jest równie popularnym nazwiskiem wśród Żydów, tak samo jak Rybicka, bądź “Ryback”, jak nazywała się prababcia Karola Wojtyły, Zuzanna”. Wszystkie te nazwiska i ich odpowiedniki znajdują się na cmentarzu żydowskim w Bielsku-Bialej – dodaje Yaakov Wise.
“Pochodzenie Papieża [Jana Pawła II] było badane przez amerykańskich historyków” – mówi Wise – “Ale nikt nie badał korzeni rodzinnych poprzez pryzmat społeczności żydowskiej, a ja jako żydowski historyk, mam dostęp do informacji, o których nie-żydowscy historycy nie wiedzą [że istnieją]“.
“Nie czynię żadnych ostatecznych podsumowań” – mówi Wise – “ale twierdzę, że istnieje wiele dowodów na to, że [Papież Jan Paweł II] był Żydem.”
“Matka [przyszłego] Papieża pochodziła z żydowskiej społeczności i wyszła za mąż za katolika. [Ten fakt pochodzenia żydowskiego] rzucałby światło na to dlaczego [przyszły] Papież musiał się ukrywać przed Nazistami w listopadzie 1940 roku. Jeśli byłby czystym etnicznie Polakiem, nie byłoby to konieczne.”
“Wyjaśnia to również dlaczego ten Papież czuł wielką potrzebę poprawienia stosunków pomiędzy Kościołem w Rzymie a ludem żydowskim.” – konkluduje Yaakov Wise.

Portret użytkownika SAH

Z Żydami już mnie nic nie

Z Żydami już mnie nic nie zadziwi  oni od dawna opanowali wszystkie rządy cywilizowanych państw  . .......... A to już całkiem do kompletu to ci co w Polsce sieją zamęt i dlatego tak jest źle dla prawdziwych Polaków

Prawdziwe nazwiska “elity polskiej”

Nazwiska autentyczne (rodowe) niżej wymienionych osób zostały ustalone w oparciu o:
1) Dane tajne kartoteki ludności Polski przy Centralnym Biurze Adresów MSW (nr arch. 1/6526/1 – data archiwacji 9.07.1984, nr rejestracyjny 14750-99 – data rejestracji Wydz. III-2, SUSW Warszawa).
2) Relacje osób znających osobiście wielu spośród wykazanych.
3) Dane ujawnione przez historyków w ich licznych publikacjach.

1. Jerzy Albrecht – Finkelstein
2. Amsterdamski – Saul Henrykowski
3. Stanisław Arski – Apfelbaum
4. Stefan Arski – Artur Salman
5. Bronisław Baczko – Gideon
6. Leszek Balcerowicz – Aaron Bucholtz
8. Jan K. Bielecki – Izaak Blumenfeld
9. Bolesław Bierut – Rotenschwanz
10. Alef Bolkowiak – Alef Gutman
11. Michał Boni – Jakub Bauer
12. Jerzy Borejsza – Beniamin Goldberg
13. Wiktor Borowicki – Aaron Berman
14. Marek Borowski – Szymon Berman – jego wuj – Jakub Berman
15. Stefan Bratkowski – Blumstejn
16. Stanisław Brodzki – Bronstejn
17. Jan Brzechwa – Jan Worobiec
18. Ryszard Bugaj – Izaak Blumfeld
19. Zbigniew Bujak – lewy syn rabina Małachowskiego
20. August Chełkowski – Dawid Cnajbaum
21. red. Kamila Chilińska – Halpern
22. Wiesław Chrzanowski – Szymon Knopfstejn
23. Adam Cichocki – Aaron Zigenbaum
24. Włodzimierz Cimoszewicz – Dawid Goldstein
25. Bernard Cukier – Kolski
26. Józef Cyrankiewicz – Izaak Cymerman
27. Marek Czekalski (prezydent Łodzi) – Wachter
28. Tadeusz Daniszewski – Dawid Kirschbaum
29. Ostap Dłuski – Adolf Langer
30. Jan Dobraczyński (pisarz) – Gutmacher
31. Ludwik Dorn – Dornbaum
32. Andrzej Drzycimski – Abraham Engel
33. Lech Falandysz – Aaron Fleischman
34. Arkady Fidler – Efroim Trusker
35. Pawel Finder – Pinkus
36. Aleksander Ford – Liwczyc
37. Władysław Frasyniuk – Rotenschwanz
38. Jerzy Frydberg – Izrael Frydberg
39. Bronisław Geremek – Berele Lewartow
40. Zofia Gomułkowa – Liwa Szoken
41. Henryk Goryszewski – Jakub Glikman
42. Jan Górecki – Muhlrad, dyr. gen. Min. Finansów
43. Wiktor Górecki – Muhlrad,”komandos” z 1968
44. Maria Górowska (sędzia) – Sad lub Berger
45. Halina Górska – Rasa Kugelschwanz
46. Alina Grafowska – Rasa Rotenfisch
47. Hanna Gronkiewicz-Waltz – Haka Grundbaum
48. Ryszard Marek Wroński – Goldberger
49. Wiktor Grosz – Izaak Medres
50. Jacek Groszkowski – Hersz Herszkowicz
51. Leon Halban – Blumenstok, prof. KUL-u
52. Aleksander Hall – Miron Hurman
53. Marian Hemar – jan Marian Herscheles
54. Józefa Hennelowa – Zyta Goldmond
55. Szymon Hirszowski – Szymon Hirsz
56. Józef Hubner – Dawid Szwarc
57. Piotr Ikonowicz – Dawid Goldsmith
58. Henryk Jabłoński – Apfelbaum
59. Jerzy Jakubowski – Miszkatenblit
60. Ludwika Jankowska – Luba Kowieńska
61. Andrzej Jaroszewicz – Aron Samet
62. Piotr Jasienica – Lech Benar
63. Jerzy Jaskiernia – Aaron Aksman
64. Mieczysław Jastrun – Agatstein
65. Tomasz Jastrun s. Mieczysława – Agatstein
66. Kalina Jędrusik – Makusfeld
67. Roman Juryś – Chaim Szacht
68. Jarosław i Lech Kaczyńscy – Kalkstein
69. Ida Kamińska – Rachel, dyr. Teatru Żyd. w W-wie
70. Jan Karski (kurier AK) – J. Kozielewski-?
71. Andrzej Kern – Dawid Ginsberg
72. Jan Kobuszewski – Weisleder
73. adm. Piotr Kołodziejczyk – Robert Cajmer
74. Grzegorz Kołodko – Samuel Hanerman
75. Maria Komar (generałowa) – Riwa Zukerman
76. Janusz Korczak – Henryk Goldszmit
77. Janusz Korwin-Mikke – Ozjasz Goldberg
78. Jerzy Kosiński – Josek Lewinkopf
79. Janina Kotarbińska – Dina Steinberg, ż. prof. Kotarbińskiego
80. Mikołaj Kozakiewicz – Jakub Kleinman
81. Helena Kozłowska – Bela Frisch
82. Stanisław Krajewski – Abel Kaimer
83. Hanna Krall – Haka Rejchgold
84. Krzysztof Król – Aaron Rosenbaum
85. Marian Krzaklewski – Dawid Zimmerman
86. Lucyna Krzemieniecka – Wiera Zeidenberg
87. Edward Krzemień (dziennikarz GW) – Wolf
88. Kunicki – Goldfinger
89. Kazimierz Kuratowski – Kuratow
90. Zofia Kuratowska-Jaszuńska – Goldman
91. Jacek Kuroń – Icek Kordblum
92. Aleksander Kwaśniewski – Izaak Stoltzman
93. Jolanta Kwaśniewska -Konty – Kohn
94. Stanisław Jerzy Lec – Letz de Tusch
95. Janusz Lewandowski – Aaron Langman
96. Olga Lipińska – Fajga Lippman
97. Teresa Liszcz – Rasa Lankamer
98. Jan Lityński – Jakub Leman
99. Lubiejski – Zygielman
100. Łozowski – Salomon Abramowicz
101. Aleksander Łuczak – Dawid Lachman
102. Helena Łuczywo – Chaber (ojciec), Guter (matka)
104. Aleksander Małachowski – Jakub Goldsmith
105. Marek Markiewicz – Samuel Moritz
106. Tadeusz Mazowiecki – Icek Dikman
107. Jacek Merkel – Samuel Nelken
108. Adam Michnik – Aaron Szechter
109. Andrzej Milczanowski – Aaron Edelman
110. Jerzy Milewski – Dawid Machonbaum
111. Leszek Moczulski – Robert Berman
112. Karol Modzelewski – Samuel Mendel
113. Zygmunt Modzelewski – Fischer
114. Jerzy Morawski – Izaak Szloma
115. Stanisław Nadzin – Gutman
116. Stefan Niesiołowski – Aaron Nusselbaum
118. Piotr Nowina-Konopka – Haim Kromer
119. Róża Ochabowa – Grunbaum
120. Andrzej Olechowski – Mosze Brandwein
121. Józef Oleksy – Szymon Buchwio (Łemek)
122. Jan Olszewski – Izaak Oksner
123. Janusz Onyszkiewicz – Jojne Grynberg
124. Jerzy Osiatyński – Szymon Weinbach
125. Janina Paradowska – Rachela Busch
126. Jan Parys – Haim Pufahl
127. Aleksander Paszyński – Finkelstein
128. Mirosława Pażyńska – Srula Kundelman
129. Lesław Podkański – Izaak Freinkel
130. Ezdra Podlaski – Rotenschwanz
131. Kazimierz Pomian – Furman lub Rotenschwanz
132. Radkiewiczowa, żona min. – Ruta Teitsch
133. Helena Radlińska, prof.- Rajchman, Akad.Organ.Sł. Społ.
134. Mieczysław Rakowski – Mojżesz Rak
135. Jan Reguła – Josek Mützenmacher
136. Jan Maria Rokita – Izaak Goldwicht
138. Adolf Rudnicki (pisarz) – Schneider
139. Jan Rulewski – Fikelman
140. Rutkowski   Botwin
141. Hanka Sawicka – Szapiro
142. Ryszard Setnik – Szymon Bauman
143. Izabela Sierakowska – Rebeka Sommer
144. Janusz Sityński – Jakub Leman
145. Ernest Skalski – Wilker lub Nimen
146. Skrzeszewski – Fokenman
147. Krzysztof Skubiszewski – Szymon Schimel
148. Władysław Sławny – Rosenberg
149. Antoni Słonimski – Stomma
150. Zenon Smolarek – Izaak Zimmerman
151. Ewa Spychalska – Salome Stein
152. Marian Starownik – Symeon Steinman
153. Stefan Starzewski – Gustaw Szusterman
154. Stanisław Stomma – Szaja Sommer
155. Michał Strąk – Baruch Steinberg
156. Julian Stryjkowski (pisarz) – Pesah Stark
157. Jerzy Stuhr (aktor) – Josek Feingold
158. Hanna Suchocka – Haka Silberstein
159. Bolesław Sulik – Jakub Steinberg
160. Kalman Sultanik – Chaim Studniberg
161. Irena Szewińska (sportowiec) – I. Kirszenstein
162. Stefan Szwedowicz (brat Michnika) – Szechter
163. Roman Szydłowski – Szancer
164. Wiesława Szymborska – Rottermund
165. Paweł Śpiewak – Stinger
166. Bolesław Tejkowski – Benio Tejkower
167. Jerzy Turowicz – Jakow Turnau
168. Stanisław Tuszewski – Salomon Hardnik
169. Magda Umer (piosenkarka) – Humer
(córka zbrodniarza UB)
170. Jerzy Urban – Josek Urbach
171. Mieczysław Wachowski – Jakub Windman
172. Henryk Walczak – Zukerman
173. Lech Wałęsa – Lejba Kohne
174. Dawid Warszawski – Konstanty Gebert
175. Adam Ważyk (poeta) – Wagman
176. Andrzej Werblan – Aaron Werblicht
177. Andrzej Wieczorkiewicz – Hirsz Gelpern
178. Aleksander Wirpsza – Leszek Szaruga
179. Dariusz Wójcik – Dawid Wisental
180. Andrzej Wróblewski – Andrzej Ibislauer
181. Ludmiła Wujec – Okrent
182. Jan Wyka – Leopold Wessman
183. Roman Zambrowski – Rubin Nusbaum
184. Janusz Zaorski – Jakub Bauman
185. Andrzej Zoll – Rojeschwanz, b. prezes Tryb. Konst.
186. Janusz Ziółkowski – Izaak Zemler

Wojskowi

187. gen. Edward Braniewski – Brandsteter
188. gen. Jan Drzewiecki – Holzer
189. gen. Marian Graniewski – Gutaker
190. gen. Wiktor Grosz – Izaak Medres
191. gen. Artur Jastrzębski – Artur Ritter (Niemiec)
192. gen. Grzegorz Korczyński – Kalinowski
193. gen. Leszek Krzemień – Maksymilian Wolf
194. gen. Matejewski – Kugelschwanz
195. gen. Marian Naszkowski – Wasser
196. gen. St. Popławski – Siergiej Grochow (Rosjanin)
197. gen. Karol Świerczewski – Walter Goltz lub Tenenbaum
198. gen. Leon Turski – Tennenbaum
199. gen. Mieczysław Wągrowski – Izaak Pustelman
200. gen. Tadeusz Wilecki – Wałłach
201. gen. Zarako-Zarakowski – Zarako, Nacz. Prok. WP
202. gen. Janusz Zarzycki – Neugebauer
203. płk Michał Bron – Bronstein, prac. MSZ
204. płk dr Charbicz – Marek Heberman, kom.Szpit.Woj.,Warszawa
205. płk Otto Fiński – Finkenstein, szef sztabu “Służba Polsce”
206. płk Garbowski – Caber lub Gruber, d-ca dyw.
207. płk Gradlewski – Goldberg, GZP WP
208. płk Mieczysław Kowalski – Kohn
209. płk Anatol Liniewski – Liberman, prac. ASG
210. płk Rosiński – Rosenberg, DOW
211. płk Rotowski – Rotholtz, szef Zarz. Sł. Techn. WP
212. płk St. Sokołowski – Szabat, prac. WAP
213. płk Paweł Solski – Pinkus, szef Sł. Samoch. WP
214. płk Szulczyński – Szulcynger, d-ca pułku
215. płk Wł. Tykociński – Tikotiner, attache wojsk.
216. płk Wadlewski – Waldman, dyr. Dep. Wojsk. w Min. Zdrowia
217. płk Żarski – Silberstein, prac. WAP
218. ppłk Jerzy Bryn – Izrael Alter, prac. MSZ
219. ppłk Jan Dolanowski – Dollinger, DOW
220. ppłk Adam Łaski – Gutbrot, prac. ASG
221. ppłk Henryk Zieman – Zysman, DOW
222. mjr Roman Domanski – Rosenstand, DOW
223. mjr Marcel Kot – Abram Sterenzys
224. mjr Józef Śliwiński – Flaumenbaum, szef Wyd. “Służba Polsce”
225. mjr Henryk Umiński – Keff
226. Filip Berski – Badner, prokurator wojskowy
227. Kazimierz Golczewski – Bauman, Nacz. Prok. Wojsk.
228. sędzia Franciszek Kapczuk – Natanel Frau, Sąd Wojsk. Wrocław
229. Maksymilian Litiński – Lifszyc, Nacz. Prok. Wojsk.
230. Lubiejski – Zygielman, II Zarząd
231. Jakub Lubowski – Chase Smen, prok. Dep. Sł. Spraw.
232. Jan Orliński – Unterweiser, Prok. Wojsk.
233. Henryk Podlaski – Fink, Nacz. Prok. Wojsk.
234. Rajski – Rajgrodzki, II Zarząd
235. Roman Rawicz – Vogel, Najw. Sąd Wojsk.
236. Henryk Trojan – Adler, II Zarząd
237. Henryk Walczak – Zukerman
238. Zagórski – Winter, II Zarząd
239. Arnold Załęski – Załkind, prac. Prok. Wojsk.

Pracownicy MSW

240. gen. Józef Hübner – Dawid Szwarc
241. gen. Matejewski – Kugelschwanc
242. gen. Miecz. Moczar – Mykoła Demko (Ukrainiec)
243. Gen. Julian Polan – Harasim, morderca sądowy
244. gen. Roman Romkowski – Natan Grinspan-Kikiel
245. gen. Józef Maria Różański – Rosenzweig
246. płk Leon Andrzejewski – Ajzen Lejb-Wolff, dyr. Gabin. Ministra
247. płk Bielecki – Moniek Buchman, szef WUBP Kraków
248. płk Julia Brystiger – Prajs
249. płk Górecki – Goldberg, dyr. Depart. IX
250. płk Mieczysław Mietkowski – Mojżesz Borowicki, doradca MSW
251. płk Orłowski – Kugelschwanz
252. płk Marian Reniak – Marian Strużyński
253. płk Józef Różański – Josek Goldberg, dyr. dep. MBP
254. płk Sienkiewicz – Lewi, dyr. depart.
255. płk Szeryński – Szhnkman, prac. MBP
256. płk Józef Światło – Izaak Fleischfarb, z-ca dyr. depart. X
257. ppłk Helena Wolińska-Brus – Ochsmann
258. mjr Adam Kornecki – Dawid Kornhendler, szef WUBP Kielce
259. Antoni Alster – Nauman, v-ce szef MBP
260. Barbara Giller – Basze Lea, prac. MBP
Lista znanych Żydów mających wpływ na rządy w Polsce ( alfabetycznie)
1. Jacek AMBROZIEWICZ b. szef URM u Mazowieckiego
2. Bogusław BAGSIK aferzysta, ukradł 4.5 mln.dol.
3. Leszek BALCEROWICZ b. V-Premier, Min. Finansów
4. Ryszard BUGAJ Przew.UP-zbiorow żyd.-kom.
5. Zbigniew BUJAK Unia Pracy, agent w NSZZ “Solidarność”
6. Juliusz Jan BRAUN Unia Wol., Przew.Sejm.Kom.Kult.
7. Michał BONI b. Min. pracy, liberał
8. Bogdan BORUSEWICZ Unia Wolności
9. Jan Krzysztof BIELECKI b. Premier RP, Unia Wolności
10. Marek BOROWSKI V-Premier, Minister Finansów
11. Andrzej CELINSKI Unia Wolności
12. Jerzy CIEMNIEWSKI Unia Wolności
13. Elżbieta CHOJNA-DUCH V-Minister Finansów
14. Wiesław CHRZANOWSKI b. Marszałek Sejmu, przew.ZChN
15. Izabela CYWINSKA b. Min. Kultury
16. Kazimierz DEJMEK Minister Kultury
17. Ludwik DORN Przew.. Poroz. Centrum
18. Andrzej DRAWICZ b. Prezes Radiokomitetu
19. Marek EDELMAN sztandarowa postać dział. Żydów
20. Lech FALANDYSZ z-ca Szefa Kancelarii Prezydenta
21. Dariusz FIKUS Red. Nacz.RZECZYPOSPOLITA
22. Wlasyslaw FRASYNIUK Unia Wolności
23. Aleksander GAWRONIK aferzysta
24. Bronisław GEREMEK U.W. główny ideolog Antypolonizmu.
25. Hanna GRONKIEWICZ-WALZ Prez. Narod. Banku Polskiego
26. Aleksander HALL Przew. Partii Konserwatywnej
27. Bogdan JASTRZEBSKI Wojewoda Warszawski
28. Andrzej JONAS Przew. Unii Wydawców Prasy
29. Jarosław KACZYNSKI Przew. Porozumienia Centrum
30. Lech KACZYNSKI b.Prezes Najw.Izby Kontroli
31. Wiesław KACZMAREK Min.Przekszt.Wlasnosciowych
32. Stefan KAWALEC b. Dyr.w Min.Finans. Bank Śląski
33. Bronisław KOMOROWSKI b. Wicemin. Obr. Narodowej
34. Marian KRZAK Przew. Zw. Bankow Polskich
35. Piotr NOWINA KONOPKA Unia Wolności
36. Waldemar KUCZYNSKI b. Min.Przek .Własności
37. Zofia KURATOWSKA V-Marszalek Sejmu U.W.
38. Jacek Kuroń 1948 Szczecin likw. ZHP, członek KC PZPR, organizator czerwonego harcerstwa
39. Krzysztof KOZLOWSKI b. Minister Spraw Wewnętrznych
40. Aleksander KWASNIEWSKI były czl.KC PZPR, przew.SLD
41. Barbara LABUDA Unia Wolności
42. Jan LITYNSKI Unia Wolności
43. Bazyli LIPSZYC b. doradca Min.Finansow
44. Janusz LEWANDOWSKI b. Min. Przekszt. Wlasn.
45. Wojciech MANN właściciel Radia KOLOR
46. Ewa LETOWSKA b. Rzecz. Praw Obywatelskich
47. Maciej LETOWSKI zastępca red. naczelnego LAD-u
48. Krzysztof MATERNA współwłaściciel Radia KOLOR
49. Tadeusz MAZOWIECKI b.Prem., b.Przew. Unii Wolności
50. Adam MICHNIK Red. Nacz. GAZETY WYBORCZEJ
51. Wojciech MACIAG b. Wiceminister Finansów
52. Aleksander MALACHOWSKI V-Marszalek Sejmu,Unia Pracy
53. Witold MODZELEWSKI Wiceminister Finansów
54. Tomasz NALECZ Unia Pracy
55. Piotr NAJMSKI Przew.Klubu Atlantyckiego
56. Marek NOWICKI Kom. Hel. Praw Czlowieka
57. Malgorzata NIEZABITOWSKA b.Rzecz.Pras.Mazowieckiego
58. Michał OGOREK twórca Antypolonizmu
59. Janusz ONYSZKIEWICZ b. Min.Obr.Nar., Unia Wolności
60. Jerzy OSIATYNSKI b. Min. Finansow,Unia Wolności
61. Daniel PASSENT publicysta
62. Aleksander PASZYNSKI b. Minister Budownictwa
63. Andrzej POTOCKI Rzecz. Pras. Unii Wolności
64. Danuta PIONTEK byznesmenka, Part. Suchock.
65. Mieczyslaw RAKOWSKI b.I.Sekr.PZPR, b.Prem.PRL
66. Alicja RESICH-MODLINSKA prezenterka w TVP
67. Jan Maria ROKITA b. szef URM, Unia Wolności
68. Wiesław ROZLUCKI Prezes Gieldy Pap. Wartosciowymi
69. Jan RUTKIEWICZ Burmistrz W-wa Srodmiescie
70. Tadeusz ROSS twórca Antypolonizmu
71. Ireneusz SEKULA aferzysta, b. V-Premier PRL-u
72. Ernest SKALSKI z-ca Red.Nacz. GAZETY WYBOR.
73. Krzysztof SKUBISZEWSKI b. Min. Spraw Zagranicznych
74. Marek SIWIEC Krajowa Rada Radiofonii I TVP
75. Andrzej SZCZYPIORSKI Literat, twórca Antypolonizmu
76. Hanna SUCHOCKA b. Premier, Unia Wolności
77. Marcin SWIECICKI b.czl.KC PZPR,Prez.W-wy, UW
78. Jacek SERYUSZ-WOLSKI Integracja d/s Europejskich
89. Tadeusz STRYJCZYK b.Min.Przem.,doradca Suchockiego
80. Grazyna STANISZEWSKA Unia Wolności
81. Szymon SZURMIEJ Przew.Sw.Federacji.Zydow Polskich
82. Anna SZULC Prezenterka TVP
83. Ewa SPYCHALSKA Przewodn. OPZZ
84. Jacek TAYLOR Unia Wolności
85. Jerzy TUROWICZ sztandarowa postać Żydów w Posce
86. Witold TRZECIAKOWSKI b.Min.w rzadzie Mazowieckiego
87. Jerzy URBAN b.Przew.Radiokom.,b.Rzecz.Pras .
rzadu PRL,red.nacz.tygodnika NIE
88. Kazimierz UJAZDOWKI Koalicja Konserwatywna
89. Janusz WAISS wspolwlasciciel Radia “ZET”
90 Piotr WIERZBICKI red. nacz. GAZETY POLSKIEJ
91. Andrzej WIELOWIEJSKI Unia Wolności
92. Henryk WUJEC Unia Wolności
93. Andrzej WOYCIECHOWSKI wlasciciel Radia “ZET”
94. Wojciech ZIEMBINSKI Str.Wiern.Rzeczypospolitej,
agentura zydowsko – niem.
95. Andrzej ZAREMBSKI b. Rzecz.Pras.Kr.Rady Rad.i TVP
96. Andrzej ZOLL Przew. Trybun. Konstytucyjnego.
97. Antoni MACIEREWICZ b. Min.Spr.Wew., Przew. Ak.Pol.

Listę sporządzono na podstawie Kartoteki Ludności Centralnego Biura Adresów MSW. Nr arch.: 1/6526/1; Data Arch.: 9.07.1984r.; Organ Rej.: Wydz. III-2SUSW W-wa;Nr Rej:. 14750-99;Data Rej.: 29.06.1969r.

Portret użytkownika MARGO

Warto przeczytać i

Warto przeczytać i zapamiętać...
TAK BYŁO... A TAK BĘDZIE!
Zrozumienie i Uzdrowienie - wstępem do nowego świata...

Mam wrażenie, że pojęcie „uzdrowienie” też nabrało cech propagandowych. Ze wszystkich stron słyszę, jak wszyscy, wszystkich uzdrawiają. Są ci od uzdrawiania naszych ciał fizycznych i niektórzy mnie przekonują. Wiele czytam o reklamujących się „mistrzach”, czy „nauczycielach duchowych”! Ci są od naszej duszy, od jej uleczenia. Doprawdy, nie wiem o co chodzi? No i oczywiście wszechobecni politycy i ich eksperci, od „uzdrawiania „ finansów, systemów, gospodarki i …Bóg wie jeszcze czego?

A ja pytam:

Czy możliwie jest żebym sam się zaczął uzdrawiać? I jak uwolnić się od tego całego bałaganu? Bo szczerze mówiąc, pomieszało mi się w głowie od tak wszechobecnego „uzdrawiania”. Od czego miałbym zacząć proces własnego uleczania?

Od Świadomości, że chcę raz na zawsze porzucić STADO! Chcę realizować się jako Istota Ludzka w pełni Suwerenna, jako Indywidualność!

A zrozumienie, że przynależę tylko do samego siebie, daje mi wielka chęć do działania!

Więc codziennie, po troszeczku staram się polubić siebie, takim, jakim jestem. Uwalniam się od oczekiwań sympatii, czy miłości ze strony innych.

Żyję chwilą obecną!

Pozbywam się więc wszelkich przynależności społecznych – STADNYCH!

Nie czuję się związany z rodziną. To nie znaczy, że nie mam do jej członków uczuć. Biorę, po prostu odpowiedzialność za moje życie i nie liczę na nikogo, na żadne wparcie i pomoc. Pozostawiam moich krewniaków na tej samej pozycji – Istot Suwerennych, odpowiedzialnych za swój los! Nie przynależę do ojczyzny, narodu, czy państwa. Nie utożsamiam się z żadną rasą, religią, partią polityczną, tajnym stowarzyszeniem, sektą i tym podobnymi organizacjami.

Odzwyczajam się pomału od wszelkich STADNYCH ról! Usilnie pamiętam, że jestem Istotą Suwerenną! Nie identyfikuję się z żadnym zawodem! Nie jestem rolnikiem, robotnikiem, prawnikiem, bibliotekarzem itp. itd.

Nie obchodzą mnie moje STADNE tytuły; uniwersyteckie, zawodowe, artystyczne czy inne. Ubieram się jak mi pasuje. Robię sobie look, w jakim czuje się swobodnie. A jeśli tylko zapragnę, zmieniam sobie imię, nazwisko i przydomek. Jak fajnie byłoby mówić sobie do wszystkich na TY!

Z wielkim zaangażowaniem uzdrawiam się z … POZORÓW!

A co za tym idzie – odrzucam Kłamstwo!

Wiem, że kiedy kłamię, okłamuję siebie. Kłamstwo samo w sobie, może nie jest ani dobre, ani złe. Nie pozwala mi jednak dotrzeć do źródła moich lęków i …UZDROWIĆ JE!

Przede wszystkim nie akceptuję wielkich kłamstw, tych które utrzymują STADO w niewoli, karmiąc JE strachem. W kolejności pozbywam się tendencji do aprobowania małych kłamstw, słodkich kłamstw (sekrety, niedomówienia, zmowa milczenia). Nie kłamię więcej, nie chcę uczestniczyć w żadnych sprawach sekretnych.

Mój postępujący proces uzdrawiania stawia mnie przed kolejnym zadaniem: Muszę zakończyć wszelkie waśnie i konflikty!

To co mówię, jest zawsze odbiciem mojego wnętrza! Jak w lustrze – jeśli z kimś się kłócę, to oznacza, że wewnątrz mnie trwa konflikt! Muszę więc go rozwiązać! Ale jak? Poprzez uważną obserwację samego siebie w momencie sprzeczki!

Odkrywam, że mogę tolerować wady innych! Wystarczy spokojny dystans i uśmiech na twarzy. Widzę w końcu całą sytuację tak zabawną, że nie wartą zbytniego zachodu. A w jakiś nieodgadniony sposób, właściwie rozwiązanie i zażegnanie konfliktu zwykle ma miejsce samoistnie!

Nie uczestniczę w kłótniach, przyjmuję rolę uważnego obserwatora i tym zachowaniem… uzdrawiam siebie!

Uwalniam się od wszystkich uzależnień i przyzwyczajeń! To trudny krok na drodze uzdrawiania, lecz niezbędny!

Rozstaję się ze zbędnymi przedmiotami i różnego rodzaju pamiątkami. Oddaję je w dobre ręce! W moim domu gości prostota, a ja wyjeżdżam na wakacje, tam gdzie poprowadzi mnie moje serce! Uwalniam się od wszelkich idei religijnych. Nie uczestniczę w żadnych obrządach i świętach religijnych. Zawsze pamiętam, że religie chcą widzieć we mnie OWCĘ! Język, kultura, tradycje, kuchnia, obyczaje i folklor mojego dzieciństwa są mi bliskie i dają mi oparcie. Są jednak najważniejszymi narzędziem Przeżycia! (Nie ŻYCIA)!

Nareszcie rozumiem!!! To jakże wygodna iluzja. Mój prawdziwy dom jest wewnątrz mnie, tam mieszka Moc, a to moje podstawowe wsparcie! Daje mi pogodę ducha!!! Nie uczestniczę już w żadnych festynach rodzinnych (chyba, że mam na to ochotę, a nie z obowiązku). Nie obchodzę moich urodzin i imienin i nie świętuję tych dat u innych. Nie spotykam się z okazji Święta Bożego Narodzenia, Nowego Roku, Wielkanocy i wszelkich rocznic.

Co za nuda!!! I Pustka!!!

Uwielbiam być sam ze sobą i nigdy się nie nudzę. Dla mnie każdy dzień to wielkie święto! Żyje pełnią życia. Najlepiej jak potrafię! Wielką przyjemność sprawia mi fakt znalezienia się wśród osób, które dążą podobną ścieżką – ku Wolności Indywidualnej!

Odstępuję od rutyny …mój proces uzdrawiania sprawia mi wielką satysfakcję!

W kwestii uzdrawiania ciała, to właśnie Ono jest dla mnie największym autorytetem! Choroba, to w rzeczywistości wspaniały podarunek, jaki sobie sprawiłem, abym przypomniał sobie kim jestem.

Wyłączam myśli, które karmią mnie strachem i wtedy mój prawdziwy, cichy umysł steruje ciałem, które wie co ma robić. Jestem zdrowy! Istota Boska, Suwerenna nie choruje!!!

Proces „Tak Było” przemija powoli. Ujrzymy to jutro w zdecydowanym: ”Tak Będzie”!

Moje zachowania i wybory zdecydują, jak będzie. Moje i mnie podobnych, Suwerennych Indywidualności, tworzących społeczności duchowe. Wyrażają one ideę BYĆ, NIE MIEĆ.

I są manifestacją wewnętrznej mocy każdego z nas!
Nie posiadają terytoriów ani granic. Nie mają początku ani końca. Tworzą się, przekształcają jak i kiedy chcą! Wyrażają się żyjąc chwilą obecną. Przyciągają osoby podobne - Indywidualności Niezależne, które opuściły Stado by realizować swoje prawdziwe powołanie - Nieograniczonego Stwórcy!
http://www.kroniki-wiedzy-niekonwencjonalnej.pl/miesięcznik/przeczytać-warto-zapamiętać-warto/
 

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem tego Boga ?  Czyż może od Boga się różnić ?   Czyż dąb nie jest w żołędziu zawarty  ? Czyż Bóg nie jest ukryty w Człowieku ?

Portret użytkownika baca

no jaki ładny wysyp

no jaki ładny wysyp oszołomków religijnych - proszę bardzo - nawet żałosny satanista czosnkowy sah sie wypowiedzial bez sensu - hej matołki starozytni Rzymianie, ktorzy rzekomo ukrzyżowali Jezusa mawiali:
"jeśli coś trzeba wyjaśniać to jest to podejrzane"
a niestety ale u katolików wyjaśniać trzeba WSZYSTKO Smile
zanim zaczniecie łamać sobie makówki ukrzyżowaniem, czyli epilogiem tej opowieści, nie wiedzieć czemu przypominającej czeski kryminał (zabili go i uciekł :- ) zacznijcie wyjasnienia od poczatku tej jakże niesamowitej historii:
- jakiej płci były anioły?
- z kim Ewa napłodziła taką kupę żydów?
- gdzie są te słynne na cały wasz światek gadające węże?
- jak konkretnie wyglądało niepokalane poczęcie od strony technicznej?
- dlaczego im kto głupszy tym bardziej w to co powyżej wierzy?
- no i dlaczego "wszechmocny" "wszechpotężny" i "wszędobylski" bozio jakoś już od paru tysięcy lat nie może ani dla was ani dla waszego proboszcza wystarczającej kasy heh... "stworzyć"?
a żydy robią klik i tworzą miliardy dolarów Smile
to jak łatwowierni - wiecie coś w temacie jak wyżej ?
czy tylko byście egzorcyzmowali i krzyżowali zadających niewygodne pytania ludzi?

Portret użytkownika baca

nie podniecaj się bo majtki

nie podniecaj się bo majtki zmoczysz i nikt już takiego fetyszu nie kupi na allegro - poczekaj aż zamkną lub deportują do osraela chytrego na złoto oszusta bace z allegro a potem wypisuj jakieś oszczerstwa gdyż...
dzialajac pochopnie mozesz komus zrobic (a najbardziej sobie) moralną krzywde...
zupelnie tak samo jak chociażby ta [ciach] felicyta z sekxkamerki, może rzucić na ciebie jakkeś mętne podejrzenia... nadążąsz?
[ciach]
edit: skasowano
Moderator

Portret użytkownika b@ron

odnośnie twojego trzeciego

odnośnie twojego trzeciego pytania ,uzupełniłbym go by brzmiało "gdzie są te gadające węże z nogami?" jako że przecież bóg dopiero po udanym kuszeniu ,powiedział do węża " Na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni życia swego" (czy jakoś tak) czyli jak byk słowa te wskazują że wąż wcześniej miał nogi...a żeby było ciekawiej ,to słowa te obalają całkowicie twierdzenia że bóg jest wszechmogący, jako że klątwa wypełniła się połowicznie ,owszem wąż nie ma nóg i musi się czołgać ,ale drugiej części klątwy to wąż sobie całkiem nie wziął do siebie i jakby nigdy nic pożera myszki ,jaszczurki i inne polne koniki...a prochem zwyczajnie gardzi...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika de_buena_fe

kochany baco. radze nadal

kochany baco. radze nadal pasc owce a nie wypowiadac sie na forum. infantylnosc zadanych przez ciebie pytan troche mnie rozsmieszyla, a to w sumie dobrze, dawka smiechu nie zaszkodzi Biggrin szukasz , ale czy znajdziesz?..... Smile niepokalane poczecie - czyli przekladajac na jezyk biologii tzw dzieworodztwo zdarza sie w przyrodzie nawet teraz Wink plec aniolow? archaniol Gabriel albo Rafal albo Michal... wybacz, ze nikt nie napisal ksiegi o ich genitaliach albo rozmnazaniu Biggrin a z kim twoja mama naplodzila ciebie?  jest pare gadajacych wezow na tym swiecie, mozesz ich znalezc w czolowkach gazet Wink widac, ze szkola obca ci byla skoro tak cie denerwuja interpretacje symboliki biblijnej (wow, moze przesadzam, moze w ogole nie sprawdzales takowych interpretacji :P) Biggrin wiara, czy nie wiara to tez wiara Smile polecam gnostycyzm tym najbardziej podkreconym na klotnie w tematyce religijnej, a jak nie to przynajmniej troche checi by znalezc odpowiedzi a nie powtarzac innych Blum 3 Biggrin

Portret użytkownika Fanka1

Panie Baca za to jest Pan

Panie Baca za to jest Pan mądrzejszy, uważając, że cały wszechświat, Ziemia, przyroda i my powstało tak sobie z niczego bez Boga Stwórcy. Może więc sam nam Pan wyjaśni, jak od strony technicznej wyglądało stworzenie wszystkiego - też po kolei...

Portret użytkownika Bart

wiecie jak to jest z

wiecie jak to jest z wiarą?
wystarczy wierzyć jak dziecko szczerze i ufnie 
w cokolwiek
to nie przedmiot/ podmiot wiary czyni cuda, ale sama wiara - macie ją we wszystkich religiach, sektach, systemach wierzeń, lożach wolnomularskich, okultyzmie itd.

Portret użytkownika Fanka1

100 % racji. Demon pomoże w

100 % racji. Demon pomoże w osiągnięciu kariery, sławy, fortuny, władzy, tylko ceną jest własna dusza. Trzeba wiedzieć, komu się ją powierza, Bogu czy innym siłom. Bo cena jest najwyższa.

Portret użytkownika demik

relogie stworzył człowiek

relogie stworzył człowiek nikt nie wie jak bylo to tylko domysly naukowcow  kosciol stworzyl religie zeby trzymac ludzi w rydzach  a co do szatana sama sie zastanawiam czasem czy przypadkiem kosciol zrobil z niego potwora jak magde magdalene dziwka dla odwrocenia prawdziwych faktow  .

Portret użytkownika SAH

Heh ;) MONSTER ........To

Heh Wink MONSTER ........To odnośnie artykułu o kręgach w Angli . A czemu nie ? może nie przy tym artykule ,  masz rację , może nadarzy się okazja podyskutować na temat religii , wiary jak temat się nadarzy , tylko nie wiem czy ktoś taki odważny będzie prędzej tu Żydów z błotem mieszają a temat wiary to tabu . Tylko że zawsze zadaje pytanie i do dziś nie dostałem odpowiedzi . Satanizm hmmmm ? Czy to jest naprawdę takie zło jakie nam przedstawiają media , filmy , gazety , kościoły wszystkich religii które i tak sprowadzają się do jednego czyli kontroli nad wiernymi i ich umysłami aż wreszcie Biblia którą spisali Żydzi , Szatana przedstawia jako czyste zło . I dlatego pytam się czy wszystkie religie łącznie z Chrześcijaństwem są jedynie dobre i naprawdę wyznają miłosiernego i sprawiedliwego Boga ??? Czy dobre jest to że właśnie w imię tego Boga jego wierni prowadzili krucjaty , wojny , a nawet karali strasznymi torturami i wreszcie śmiercią tych którzy nie chcieli w niego wierzyć ? Czy odmawianie wiernym prawa do zadawania pytań , logicznego i wolnego myślenia jest takie dobre ? Nakazywanie odcięcia się od własnych potrzeb , intuicji , pragnień , poznawania świata i życia ludzkiego w innym świetle niż nakazuje kościół to takie dobre ? Przecież podobno jak Bóg stworzył Człowieka dał mu wolną wolę i prawo podejmowania własnych decyzji , uczynił ziemię poddaną Człowiekowi , więc pytam czemu kościoły wszystkich religii zabraniają tego ?   Czy jak w zamierzchłych czasach Prometeusz  podarował człowiekowi ogień czyli wiedzę i postęp to uczynił tak wielkie zło że Bogowie musieli go za to ukarać gdyż ludzie stali się mniej zależni od Bogów ??? To samo stało się z Lucyferem , dał człowiekowi wiedzę , pomagał poznawać świat otworzył oczy na wiele spraw wskazał drogę rozwoju by Ziemi i samym sobie nie szkodzić i co ? To też było takie straszne trzeba było go ukarać pod pretekstem miłości Lucyfera do ziemskiej kobiety strącono go w niewolę , bo to była dla niego największa kara że co 100 lat może wyjść na powierzchnię ale jego ukochana już dawno nie będzie żyła . Tacy Bogowie przodujących religii są miłosierni , tacy sprawiedliwi i tak bardzo miłują człowieka że czynią go własnym niewolnikiem . Historia Prometeusza i Lucyfera łączona jest nie raz w jedną i stawia się hipotezę że mowa tu o jednej i tej samej osobie czy to u Greków czy Rzymian . Ja do dziś nie widziałem ani nie słyszałem by były prowadzone jakie kolwiek teraz czy w przeszłości wojny w imię Szatana . Nie pamiętam by były palone całe wioski i zabijane dzieci kobiety , mężczyźni tylko dlatego że nie chcieli przyjąć wiary w Szatana  . Więc pytam czy czasem te przodujące wiary i religie czy to czasem nie one są tym złem ??? Na zakończenie dodam tylko tyle że Satanizm jaki zna większość jest mocno wypaczony i oczerniony a za to Chrześcijaństwo i inne religie ,mordami , torturami , i nakazami , narzucone i wybielone do stopnia jedynej prawdy i miłosierdzia  ................ Ale jak pisałeś to inny temat na inny artykuł ..............

A tu trochę o krzyżu i jego historii między innymi o krzyżu na którym umarł Jezus :

Rzymianie nauczyli się o ukrzyżowaniu od Greków, a ci z kolei zauważyli te praktyki u Indian, Asyryjczyków, i Celtów.
Rzymianie także, mimo, że z lubością karali ukrzyżowaniem - uważali ukrzyżowanie za niehumanitarną, niecywilizowaną i barbarzyńską formę karania.
 W pierwszym wieku p.n.e Cyceron nazwał ukrzyżowanie " najokrutniejszą i najwstrętniejszą karą" i uznał za najgorszą formę śmierci.
W większości przypadków prawo oszczędzało rzymskich obywateli od degradacji ukrzyżowania ale za to szeroko było używane przeciw buntowniczym obcokrajowcom, wrogom, złodziejom, przestępcom i niewolnikom.
Niewolnicy byli krzyżowani tak rutynowo, że ta forma kary popularnie nazywała się "karą Niewolniczą".
 Wierzono, że pierwsze ofiary krzyżowań były po prostu przybijane do drzewa.
Kilka różnych metod zostało później rozwiniętych i dodanych ale Rzymianie standaryzowali procedurę - Przewodnia zasada miała wymierzyć maksymalny ból i zniewagę na osobie ukaranej.
 Po pierwsze, więzień był rozbierany a jego ręce przywiązywane do pala - podczas gdy dwaj żołnierze przygotowywali się do chłosty.
Wyposażeni w krótkie bicze z rzemieniami różnych długości znanych jako flagrum lub flagrllum do końca których przyczepione były zaostrzone kości bydlęce albo małe żelazne kulki, które cięły skórę i wyrywały kawałki ciała.
Ofiara była chłostana po plecach, pośladkach i nogach, a chłosta ustawała tylko wtedy, gdy ofiara zemdlała.
 W niektórych przypadkach ofiara traciła aż tyle krwi, że nie przeżywała chłosty.
Jeśli jednak przeżyli, znaczna strata krwi zapewniła, że umierali szybciej na krzyżu.
Biczowanie Jezusa musiało być szczególnie brutalne, jeśli wg przekazów umarł tylko sześć godzin po ukrzyżowaniu.
 Skazana osoba musiała nieść krzyż jako część publicznej procesji do miejsca ukrzyżowania, które zlokalizowane było poza miastem.
Zazwyczaj było to miejsce na wzniesieniu, aby spektakl mógł być widziany przez maksymalną liczbę mieszkańców. Dbano też, by miejsce krzyżowań znajdowało się też niedaleko drogi, jako ostrzeżenie dla przechodniów.
 Ciała ofiar często były zostawiane, aż się rozłożyły a na ich miejscu pozostał jedynie szkielet.
Miejscem ukrzyżowań w Rzymie było Campus Eskwilinus , w Jerozolimie - Golghota.
Ofiara nie byłaby zmuszana, by nieść cały krzyż, ponieważ cały krzyż był zbyt ciężki, mógł ważyć nawet 300 funtów.
 Pionowe pale krzyża były trwałą instalacją i w Rzymie i na Golgocie - tylko patibulum (poprzeczne ramię krzyża) był niesiony przez skazańca.
Poprzeczna belka mogła ważyć pomiędzy 75 i 125 funtów. Jednak noszenie jej było agonią, ponieważ szorstkie drzewo umieszczone na ramionach skazanego dodatkowo raniło poszarpane i pokaleczone przez wcześniejszą chłostę ciało.
 Procesja do miejsca ukrzyżowania była asekurowana przez wojskowe straże i była prowadzona przez centuriona.
Skazaniec często miał zawieszoną na szyi tabliczkę "titulus" na której widniała nazwa zbrodni lub przestępstwa jakiej się dopuścił.Ten znak później był przybity do szczytu krzyża.
 Kiedy więzień dotarł do miejsca wykonania egzekucji, był zmuszany do wypicia mieszanki wina i mirry. Napój ten miał lekkie narkotyczne właściwości i pomagał uśmierzyć ból. Nagiego skazańca kładziono na plecach a jego ramiona rozkładano wzdłuż poprzecznej belki krzyża.
Jego ręce były przywiązywane lub przybijane do belki . Rzymianie woleli przybijanie, mimo że oznaczało to szybszą śmierć ofiary.
 Siedmiocalowe żelazne gwoździe były wbijane przez środek dłoni lub nadgarstki - ta druga metoda zapewniała lepsze wsparcie dla wiszącego ciała.
Następnie pozioma belka była wciągana na pionowy pal i przywiązywana lub przybijana do niego. Pod stopy wkładano i przybijano również kawałek belki, by dać podparcie dla stóp, czasami drugą pod pośladki by zabezpieczyć ciało przed ewentualnym "zerwaniem się" z krzyża.
 Czasami na miejscu krzyżowania nie było na stałe wmontowanego pala, wtedy ofiara była przybijana do płasko leżącego na ziemi krzyża,a następnie cała struktura była podnoszona pionowo w górę , wkładana do wykopanego dołu i zabezpieczana klinami.
 Niekiedy krzyżowano ludzi na krzyżach dość wysokich, częściej na tych krótszych - nie więcej niż siedem stóp wysokich.Wydaje się, że Jezus został ukrzyżowany na krótszej wersji.
Według Biblii, rzymski żołnierz nadział gąbkę nasączoną na koniec łodygi rośliny hizopu - która ma typowo osiemnaście cali długości - by dać Jezusowi pić.

Portret użytkownika MARGO

SAH pisze:"...To samo stało

SAH pisze:"...To samo stało się z Lucyferem , dał człowiekowi wiedzę , pomagał poznawać świat otworzył oczy na wiele spraw wskazał drogę rozwoju by Ziemi i samym sobie nie szkodzić i co ?..."
___________________
Cyt. W trzecim rozdziale Księgi Rodzaju na scenie biblijnego raju pojawia się wąż. Jaką rolę miałby on tu pełnić?
Biblijny przekaz nie wspomina o żadnych zwierzętach przebywających na stałe w ogrodzie.
Czyżby tylko wąż miał wypełniać atrybuty rajskiego ogrodu?…
Dzięki staraniom swoich egzegetów współczesny chrześcijanin zdążył już zakodować w swojej świadomości, że biblijny wąż to późniejszy Szatan, uosobienie imperium zła...
Ale skoro tak, to konsekwentnie trzeba uznać, że ogród w Edenie wcale nie był żadnym rajem dla Adama i Ewy. Tu bowiem czyhało na ludzi największe dla nich zagrożenie
...

Z mitu o Adamie i Ewie wynika, że gatunek ludzki miał dwóch twórców, dwóch ojców.
Boga, który stworzył ich dziećmi, i Węża, który dał im mądrość wieku dorosłego. Wąż był pierwszym nauczycielem, a scena kuszenia była w rzeczywistości inicjacją. Podczas niej Adam i Ewa stwierdzili że są nadzy, a więc dzięki wężowej mądrości odkryli także smak seksu. Odwrotną stroną tej inicjacji był gniew Stwórcy, który obdarował Pierwszych Ludzi cierpieniem i śmiercią...

Po Zdrówka

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem tego Boga ?  Czyż może od Boga się różnić ?   Czyż dąb nie jest w żołędziu zawarty  ? Czyż Bóg nie jest ukryty w Człowieku ?

Portret użytkownika Fanka1

Szatan to czyste zło. On nie

Szatan to czyste zło. On nie był sam na ziemi.  Upadli aniołowie po przybraniu materialnej postaci, byli znacznie więksi od ludzi. Kobiety ludzkie, które "sobie brali, jakie im się tylko spodobały" wszystkie umierały przy porodach (za duży obwód głowy noworodka). Cóż to za miłość? Gdybyś wtedy żył jako mężczyzna i to widział, to nie podobałoby ci się to. Jest taka wersja niebiblijna, że Kain nie tylko zabił Abla, ale też go zjadł. Mamy mózg gadzi w 15-20 procentach, a niektórzy ponoć w większym procencie. Zapytaj o więcej Davida Icke.

Portret użytkownika SAH

A Ty Fanka 1 pewnie wtedy

A Ty Fanka 1 pewnie wtedy żyłaś jako kobieta i opowiadasz teraz tą straszną historię . Daj spokój ogarnij się a o Szatanie wiesz tyle co  Ci księża , zakonnice , babcia i TV powiedziało więc nie wiesz nic . Upadli aniołowie to byli ci co sprzeciwili się rządom Boga nie chcieli uczestniczy w jego niecnym planie . A co do dobra i zła co ty za bzdury opowiadasz o tych porodach  skąd to wzięłaś ? Normalne że upadli aniołowie i nie upadli łączyli się w pary z ziemskimi kobietami ale one nie umierały . Nikt nie wie jak wtedy cywilizacja wyglądała a akurat szczegółowo wiedzą o porodach kobiet w tamtych czasach ??? Tak jak powiedziałem ogarnij się i pomyśl logicznie . I przepraszam Cię jeśli myślisz że dobrem jest to co chrześcijaństwo od początku istnienia do dziś wyprawia na świecie i inne wiary też to gratuluję poczucia wartości i odróżniania dobra od zła ..........

Portret użytkownika freeco

Chrześcijaństwa nie ma od

Chrześcijaństwa nie ma od czasu Konstantyna, który dla politycznych celów zapewnił dominację RELIGII wywodzącej się z chrześcijaństwa, a RELIGIA to nie to samo co WIARA. Zresztą sam termin "religio" jest o wiele starszy od Chrystusa i oznacza OBOWIĄZKOWY  "państwowy" system składania ofiar ku czci bogów rzymskich. System ten wymagał od każdego obywatela rzymskiego ( obojętnie w co wierzył) składania takich ofiar bogom, co potwierdzało przynalezność do społeczności. Chrześcijanie mieli z tym problem, ponieważ Chrystus był OSTATECZNĄ i w dodatku DOBROWOLNĄ ofiarą za nasze grzechy, więc nie było i nie ma sensu składania od czasu Jego śmierci jakichkolwiek ofiar, choćby nawet symbolicznych jakie mają miejsce na mszach katolickich czy innych wyznań. Własnie z powodu odmowy składania takich ofiar "państwowych" wielu pierwszych chrzescijan skończyło marnie.
Jaka w tym wszystkim była rola Szatana to nawet dziecko się domyśli....Nie wplątuj więc w historię chrześcijaństwa historii KRK, bo mają ze sobą tyle wspólnego co Syrena z Porsche. Nie w imię Chrystusa mordowano przez wieki tzw. heretyków, mimo że wypisywano je na sztandarach. Jeśli określenie czarny PR coś Ci mówi, to z czymś takim mieliśmy właśnie do czynienia. Można zaryzykować twierdzenie, że świadectwem istnienia Szatana jest historia religii i kościoła. Nikt i nic innego nie byłoby w stanie w tak przewrotny i podstępny sposób pokierować działaniami ludzkimi, aby głęboko humanitarne przesłanie Ewangelii w tak ohydny sposób sprofanować. Nawet fakt, że w Ewangeliach jest czarno na białym napisane jak sie modlić, gdzie i jak się nie należy zwracać do innych braci, czego robić nie należy, mimo tego ludzie postępują odwrotnie...

Portret użytkownika Fanka1

Jak poświęcisz chwilę i

Jak poświęcisz chwilę i poczytasz w Google fragmenty za ST, NT i zwojów z Qumran, to się potwierdzi to, co mówię, że byli tacy duzi potomkowie kobiet ludzkich i upadłych aniołów (tych aniołów było 200, a ST wymienia 20 imion ich przywódców). Są wzmianki o ich potomkach Nephilin. W ST są też wielgachni synowie Anaaka. Jest też Goliat. W mitach greckich a może i rzymskich (nie czytałam ich) jest też mowa o mężczyznach dużego wzrostu zwanych bogami. Oni siali zło i chcieli rządzić ludźmi, prowokowali wojny.
Co do historii chrześcijaństwa, to się zgadzam, że były wojny krzyżowe, inkwizycja, prześladowania, okrucieństwa, nieprawości niektórych papieży. To wszystko prawda. Wmieszała się polityka i rozboje. Ale Biblia to pismo święte, ludzie natomiast nie są święci.

Strony

Skomentuj