U wybrzeży Indonezji znaleziono 22 – metrowego stwora nieznanego pochodzenia

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Indonezji fale wyrzuciły na brzeg ciało nieznanego stwora. Padlina mierzy 22 metry.

 

 

Specjaliści z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa, badając tuszę zwierzęcia, nie byli w stanie określić z jakim gatunkiem mamy do czynienia. Jest to prawdopodobnie coś, co może być zarówno wielkim wielorybem, jak i ogromnym kalmarem. Te drugie rzadko osiągają jednak wielkość 5 metrów długości.

 

Identyfikacje utrudnia fakt, że ciało jest w stanie rozkładu. Eksperci pobrali próbki mięsa do dalszych analiz w celu ustalenia gatunku stworzenia. Swoją pomoc zaoferowali specjaliści ze Stanów Zjednoczonych.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

No, jak już "amerykańscy

No, jak już "amerykańscy naukowcy" zaproponowali swoje usługi, to na bank nic sensownego się nie dowiemy Blum 3 ... Poza tym jaki kalmar, jak wyraźnie mięcho z tkanką mięśniową kręgowców, a w paru miejscach kości widać, albo i kręgosłup? Zdechnięty wieloryb, i tyle - pytanie tylko co go mogło zdechnąć? I tu dopiero można wstawić krakena albo Cthulhu Blum 3
 

 

Portret użytkownika anya67

Kałamarnica olbrzymia,

Kałamarnica olbrzymia, kalmarzec (Architeuthis dux) – gatunek kałamarnicy z rodziny Architeuthidae. Obok Mesonychoteuthis hamiltoni jeden z dwóch największych mięczaków na świecie. Ma dziesięć ramion (w tym dwa dłuższe z haczykowatymi przyssawkami). Największy znany okaz, znaleziony w 1887 przy brzegach Nowej Zelandii, miał średnicę oczu dochodzącą do 37 cm[2], a długość ciała do 18 m (z czego ok. 12 m przypadało na macki)... moze to cos takiego im sie trafiło ?

Laszka

"Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz... Nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm"     Cz. Miłosz

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj