Uczeni twierdzą, że jesteśmy coraz bliżej zrozumienia czym jest świadomość

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Ludzki mózg pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Współczesna nauka potrafi rozróżnić regiony mózgu i przypisać im odpowiednie funkcje, ale wciąż nie wiemy, czym jest świadomość i skąd właściwie pochodzi. Wyniki najnowszych badań pozwalają nam lepiej zrozumieć ten fenomen.

 

Międzynarodowy zespół naukowy twierdzi, że udało mu się zidentyfikować neurologiczną sygnaturę świadomości. Zamiast wskazać na konkretny region, badacze mówią o specyficznym wzorze aktywności w całym mózgu, charakterystycznym tylko dla osób, które są przebudzone i reagują.

 

Naukowcy zeskanowali mózgi 159 uczestników metodą rezonansu magnetycznego. Część osób, która była zdrowa, wykonywała zadania umysłowe. Dane pozyskane z tej grupy odniesiono do pacjentów w stanie wegetatywnym, pacjentów przebudzonych, którzy nie reagowali z powodu urazu mózgu oraz osób z minimalną świadomością.

Skany mózgów pozwoliły stworzyć cztery różne wzory aktywności neurologicznej. Wśród osób zdrowych zauważono najbardziej złożoną aktywność, powiązaną z wieloma regionami mózgu. Słabiej pod tym względem wypadli pacjenci z urazami mózgu i z minimalną świadomością. Z kolei osoby w śpiączce miały dość specyficzne wzorce – były znacznie mniej złożone i bardziej powiązane z konkretnymi obszarami mózgu.

 

Na podstawie tych badań można powiedzieć, że świadomość wynika ze zdolności mózgu do przetwarzania informacji. Dziś z całą pewnością wiemy, że świadomość nie jest skupiona tylko w jednym obszarze i na pewno jesteśmy bliżej zrozumienia tego fenomenu, niż kiedykolwiek.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika ShreQ

Jak świadomość ma sobie

Jak świadomość ma sobie uświadomić że jest świadomością? To tak jakby mrówka miała sobie uświadomić że jest mrówka a to po czym cale Zycie idzie to pas startowy na którym zaraz będzie lądował samolot.. Albo jak pies miałby sobie uświadomić że jest psem a ta kupa mięcha która od zawsze wydaje mu debilne rozkazy aport, siad jest do eliminacji w 3 sekundy.. No dobra to drugie bardziej realne.. Wracając do świadomości.. Matrix uświadamiający sobie ze jest tylko zabawką / polem bitwy Smitha / Neo / Morfeusza ? Ok.. Idę oglądać Mission Imposible 7

Portret użytkownika eee

Ku.wa, Ameryke odkryl. Ktoby

Ku.wa, Ameryke odkryl. Ktoby pomyślał, że zdrowy człowiek ma jakąś aktywność w mózgu a jak go walnąć cegłą przez łeb to ta aktywność słabnie lub zanika. Odkrycie tysiąclecia. Geniusze.

Portret użytkownika eljasz

uświadom sobie w neuronkach -

uświadom sobie w neuronkach -

"że władcy tego świata NIE chcą byśmy się tego dowiedzieli. " - bo PRAWDA może im odebrać władzę ! "władca tego świata, który nadchodzi nie ma nic wspólnego ze mną" powiedział Przewodnik w ewangelii.

a że jesteś marionetką w ich WOLI wrzucą ci stan psychiczny, który na poniższe hasło obowiązujące od 30 lat powiesz - BEŁKOT"

PROCESOR KWANTOWY - opis, działanie rozwiązanie problemu świadomości i twojego celu w przetrzeni Ziemia, mechanizm narodzenia i śmierci...

https://www.lifechip.pl

 

Portret użytkownika Ludzka Świadomość

My ludzie jesteśmy

My ludzie jesteśmy komputerami biologicznymi w których świadomość jest skompresowana, a sama świadomość jest wszędzie w każdym zakątku wszechświata jak i wokół nas. Nazywa się ona nadwspółswiadomością, a niektórzy nazywają ją Bogiem. Są byty, które ją bardziej rozumieją od nas i potrafią kreować świat za pomocą "myśli".

One uważają, że powinniśmy wreszcie ją odkryć w sobie, a będzie to wyglądało następująco:

- człowiek myślący (obecnie)

- człowiek świadomy (w niedalekiej przyszłości, wtedy dowiemy się że będziemy mogli kreować świat nie tylko za pomocą swoich rąk)

- istota świadoma (wtedy nie będzie dla nas większych granic, będziemy mogli sami kreować rzeczywistość poprzez działanie świadomości na świat kwantowy)

- nadwspółswiadomość (najprawdopodobniej łączymy się z nią po śmierci w sposób nieznany, aczkolwiek poznawany przez osoby będące w śmierci klinicznej) 

To nieskończoność oddała swe istnienie dla skonczoności życia którym jesteśmy, ale świadomość pozostała nadal ta sama. Tylko nieskończoność jest teraz w innej formie. Bóg oddał za nas życie, ale jest też częścią nas a my częścią jego, tylko musimy odkryć w sobie ten potencjał świadomości. 

Pamiętajmy jednak, że władcy tego świata chcą byśmy się tego dowiedzieli. 

Skomentuj