Uczeni z USA twierdza, że odczytali zapisaną w DNA wiadomość od naszego stwórcy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z Uniwersytetu Harwarda ogłosili, że znaleźli w naszym genomie coś, co uważają za przesłanie od stwórcy rodzaju ludzkiego. Odkrycia dokonano w mało zbadanej, niekodującej informacji części naszego genomu.

 

Zespół genetyków odkrył zakodowaną wiadomość składającą się z 22 słów zapisanych w starożytnym aramejskim. Według nich jest tam zapisane, że Bóg potwierdza swoje istnienie i rolę w stworzeniu życia na Ziemi.

"Witam moje dzieci. Tu Yahweh, jedyny prawdziwy Pan. Odnalazłeś sekret stworzenia. Teraz podziel się nim pokojowo ze światem" Tak rzekomo brzmi przekaz zakodowany w DNA

Jak wiadomo Yahweh to biblijne imię Boga obecne w tradycji judeochrześcijańskiej. Zaangażowany w badania naukowiec, Charles Watson twierdzi, że zespół zdawał sobie sprawę z istnienia nienaturalnych wzorców w zakodowanej informacji genetycznej, ale długo nie potrafiono tego właściwie zinterpretować.

 

Jak twierdzi, w przypływie twórczego szaleństwa spróbowali podłożyć wzorce z języka aramejskiego i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Wstrząśnięci odkryciem zwrócili się do specjalistów od starożytnych języków, ale oni tylko potwierdzili tłumaczenie doprecyzowując je.

 

Wyniki tych badań mają zostać ponoć opublikowane w jednym z kolejnych wydań miesięcznika Nature. Z pewnością, gdy dojdzie do publikacji rozpęta to prawdziwą burzę naukową. Triumfować będą zwłaszcza kreacjoniści twierdzący, że to istota wyższa stworzyła człowieka. Jednak odkrywcy rzekomej wiadomości od stwórcy twierdzą, że ich ustalenia nie wykluczają teorii ewolucji a jedynie ją doprecyzowują. Uczeni sugerują, że wiadomość została zakodowana bardzo dawno temu i nasz stwórca mógł wiedzieć, że po kilkuset tysiącach lat dojdziemy do poziomu rozwoju, który umożliwi nam jej odczytanie.

 

Dopóki jednak temat wiadomości w DNA nie zostanie oficjalnie opublikowany w prasie branżowej należy zachować dalece idącą ostrożność w zakresie tego, co tak naprawdę znajduje się zaszyfrowane w naszym genomie. Fakt rzekomego odcyfrowania słynnego tetragramu określającego imię Boga brzmi rzeczywiście sensacyjnie, ale zanim uznamy to za ostateczny dowód wyższości judaizmu i chrześcijaństwa nad innymi wyznaniami potrzeba jeszcze wiele badań i potwierdzenia występowania tej informacji genetycznej przez inne laboratoria. Powinno być to o tyle łatwe, że kolejni badacze będą wiedzieli, czego szukają.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika aNONIM

ale mi to otkryćie lodżie od

ale mi to otkryćie lodżie od dawna maiom w genach zapisane wszystko a co z tego odkryiom zalerzy czego szukaiom a nałkowcy to banda ktura mózgo za grosz niema i pochodżi raczei od małpy ktura po drzewie mondrośći skacze tam i spowrotem jurz myślom rze coś odkryli a zachwile jni co jnego odkrywaiom myślićie rze stwurcy przez okno w jego taiemnice weirzyćie by potwierdżić rze trzeba wierzyć niestety z wiarom jest tak jagi z grom w totolotka nigdy niema potwierdzenia rze śię wygra ale jak śię mocno ówierzy to wygrana jest morzliwa i wielu to potwierdzało wielu zmieniło rzyćie i nawet w ostatniei chwili wygrało a ducha ktury w was jest bóg terz ma władzę czego szukasz to znaidżiesz w ostatecznośći co zaśieiesz to pozbierasz jaka praca taka i zapłata

Portret użytkownika Grade-X

"Witam moje dzieci. Tu Yahweh

"Witam moje dzieci. Tu Yahweh, jedyny prawdziwy Pan. Odnalazłeś sekret stworzenia. Teraz podziel się nim pokojowo ze światem" ...

ostatnio miałem ciekawszą wróżbę w ciasteczku... 
błagam ADMINISTRACJO RZUCAJCIE OKIEM NA TE ARTYKUŁY

Portret użytkownika leon_zarawdowiec

Ciekawe czy w genomach

Ciekawe czy w genomach roślin: marchwi, banana oraz myszy, świni i szympansa - istot o potężnym, kilkudziesięcio% powinowactwie genetycznym z człowiekiem! - znajdą ten sam podpis pana B...

Strony

Skomentuj