Udana kampania crowdfundingowa pozwoli naukowcom zbadać gwiazdę KIC 8462852

Kategorie: 

Źródło: Kickstarter

Tytuł najbardziej tajemniczej gwiazdy we wszechświecie należy się bez wątpienia gwieździe KIC 8462852 zwanej też gwiazdą Tabby. Zdaniem wielu, to właśnie na jej orbicie znajduje się ogromna obca megastruktura powodująca nieprawidłowe spadki w świetle, które zostały zarejestrowane przez astronomów na całym świecie. Dzięki ingerencji internautów badania nad tym ciałem niebieskim będą mogły wkroczyć w nową fazę.

 

Dzięki przeprowadzonej kampanii na Kickstarterze, astronomowie będą mogli przez cały rok badać gwiazdę Tabby i przeanalizować jaki czynnik jest odpowiedzialny za jej dziwne zachowanie. Jak nie trudno się domyślić, głównym problemem w zbadaniu KIC 8462852 był właśnie brak środków finansowych. Jednakże teraz dzięki datków ponad 1700 internautów naukowcy zebrali potrzebne 100000 dolarów i mogą w pełni poświęcić się swoim badaniom.

Boyajian i jej współpracownicy planują kupić "czas" na użytkowanie szeregu mniejszych teleskopów na całym świecie, co pozwoli im właściwie monitorować gwiazdę i wszystko wokół niej przez okres powyżej jednego roku. Długość projektu może wzrosnąć, jeśli więcej funduszy zostanie zgromadzonych przez ich kampaniię na Kickstarterze a już teraz przekroczyli oni swój cel o 7000 dolarów.


Tajemnica otaczająca anomalię z KIC 8462852 zyskała rozgłos jeszcze w zeszłym roku, kiedy to astronom z Louisiana State University opublikował dokumenty zgodnie z którymi jasność gwiazdy Tabby była zmniejszona o 20 procent co najmniej kilka razy w ciągu ostatnich stu lat. Wskazywałoby to na to że anomalie tego typu zachodziły już od dawna i nie mogłyby być spowodowane chmurą komet.

Warto wspomnieć, że jest to też zgodne z ideą, że zaawansowana pozaziemska rasa wykorzystuje gwiazdę w swoim układzie słonecznym i konwertuje jej światło w energię za pomocą olbrzymiej megastruktury . Jak nie trudno się domyślić ta opcja nie wydała się naukowcom zbyt prawdopodobna i większość z nich uznaje ją za absurd. Teraz dzięki funduszom z Kickstartera nauka uzyskała kolejną szansę na wyjaśnienie tej zagadki na co musimy jednak poczekać.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika b@ron

hehehe... już widzę jak 1700

hehehe... już widzę jak 1700 internautów wykłada z kieszeni średnio po 600 dolców, żeby dać komuś na badania odległej gwiazdy która się dziwnie zachowuje Biggrin

Pamiętajcie że ja, jako wybitny naukowiec inne medium, bardzo chętnie zbadam tą gwiazdę jak bedziecie tak hojni i uskładacie 100 000 dolców i mi je przekażecie na badania Biggrin , jak zapewne wiecie, specjalizuję się w szczegółowym badaniu gwiazd i za tę kwotę zawstydzę tych tam... badaczy z artykułu Wink

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika emillos111

Debilu, chodziles kiedys do

[ciach], chodziles kiedys do szkoły w ogole? umiesz liczyc? 1700 * 600 to wedlug Ciebie 100000 dolarow? jesli w pamieci nie umiesz liczyc to istneje cos takiego jak kalkulator. 

 

Jesli poprawisz swoje liczenie moze wtedy zrobi sie dla Ciebie to bardziej jasne jak 1700 internautow wplaca po 58.8 dolców

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Polsky

Baronie jak sama nazwa

Baronie jak sama nazwa wskazuje to chodzi o kopa na start. Zeby zapoznac sie z dzialaniem kick startera zapoznaj sie z ulotka lub z informacja. To nie jest tak do konca ze to internauci daja wlasna kase. Oni ja rozdysponowuja. Powodzenia

Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem. -George Orwell

Skomentuj