Udowodniono pozaziemskie pochodzenie ośmiornic

Kategorie: 

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=D4Q1aWH48Ac

Amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu w Chicago odkryli, że ośmiornice mają obce DNA. Wynik badań na ten temat opublikowano w czasopiśmie Nature.

 

Zdaniem ekspertów, genom ośmiornicy ma niesamowity poziom złożoności. Po zbadaniu DNA głowonogów, naukowcy odkryli, że ośmiornice mogą pochwalić się genomem, składającym się z 33 tys. genów kodujących białka, które czasami przekraczają liczbę podobnych genów w ludzkim ciele.

 

W oparciu o te dane, naukowcy doszli do wniosku, że w przeciwieństwie do innych zwierząt, które zamieszkują Ziemię, ośmiornice mogą nie być „rdzennymi mieszkańcami” naszej planety. Naukowcy podkreślają, że istoty te mają bardziej złożoną strukturę niż reszta mieszkańców Błękitnej Planety. Nie udało się na razie ustalić dokładnie, jak stworzenia te znalazły się na Ziemi. Pozostaje to niewyjaśnioną zagadką.

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Shagrath

Pierwsza lekcja biologii w

Pierwsza lekcja biologii w roku szkolnym:
- Dzisiaj drogie dzieci - mówi nowa nauczycielka - opowiemy sobie o ośmiornicach: Ośmiornice żyją na dnie oceanów. Poruszają się przy pomocy specjalnych odnóży. Z początku wolno, bardzo wolno pełzną po piasku. Potem coraz szybciej i szybciej aż nabiorą takiej szybkości, że pozwala im to pędzić pod górkę w kierunku brzegu. Wybiegają na plażę i biegną. Dalej i dalej. Przebywają bezkresne równiny, pustynie i z całą mocą woli kierują się w stronę gór. Na pełnym gazie wbiegają całym stadem na szczyt, podskakują i unoszą się w kierunku nieba. Mijają stratosferę i za chwilę są już w kosmosie……..
- Proszę pani - dobiega głosik z pierwszej ławki. Wydaje mi się, że pani mówi nieprawdę.
- Taaak? A jak się nazywsz dziewczynko?
- Marysia Kowalska.
- Dobrze dzieci, otwieramy zeszyciki i wszyscy piszemy:
“Kowalska jest pierdolnięta!”

Portret użytkownika Sio

Pan to bożek, którego Grecy

Pan to bożek, którego Grecy pokazali jako pół człoweka pól koziołka. Potem żydzi zrobili z niego diabła. Jest taki nurt filozoficzny zwany panteizmem co oznacza, że bóg jest naturą. Życie zawsze pochodzi z innego życia. Nie ma innej opcjii. Duch natomiast to samoistny byt, który swoimi atrybutami przypomina Boga lub coś.

Nie ma życia bez ducha a duch, który myśli, że jest ciałem  jest diabłem. Ostatnie religie jak świadkowie jehowy są takim nurtem diabelskim podobnie jak katolicy,którzy wierzą w wieczne ciało po zmartwychwstaniu. W doskonałej formie duch nie ma ciała podobnie jak Bóg i nie ma żadnej cielesnej formy

Portret użytkownika Znawca

Wszyscy jesteśmy stworzeni

Wszyscy jesteśmy stworzeni przez Boga i na dodatek w kosmosie. Wszyscy jesteśmy pozaziemscy, ale niektórzy wierzą, że pochodzą od małpy, czyli z Ziemi, z błota i niyby same błoto zrobiło się zwierzem !

εν αρχη ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος ουτος ην εν αρχη προς τον θεον

Skomentuj