UFO były obserwowane na Ziemi już od tysięcy lat

Kategorie: 

Źródło: dreamstime

Zdaniem niektórych historyków, obserwacje dziwnych obiektów na niebie wbrew pozorom nie są czymś nowym, a tego typu zjawiska były rejestrowane przez bardzo długi czas. Bynajmniej, nie mam tu na myśli lat 40 XX wieku a okres historii, gdy większość z ludzi uważała, że ziemia jest płaska i leży na grzbiecie ogromnego żółwia.

Przykładowo, przypadek tego typu miał mieć miejsce 7 sierpnia 1566 roku o świcie, w samym centrum Bazylei. Zgodnie z opowieściami mieszkańców miasta tuż po wschodzie słońca dziwne pojazdy pojawiły się na niebie i pozostały tam przez conajmniej kilka godzin.

W 217 roku n.e w okolicy jeziora Arpi zaobserwowano latające tarcze zwane potocznie "Parma". Parma była małą okrągłą tarczą wykonaną z żelaza, brązu i innych metali. Tarcze te, miały lewitować i wydzielać jakąś formę światła stąd część badaczy wiąże ich istnienie z aktywnością słońca. Problem polega na tym, że Rzymianie, którzy wtedy rządzili tymi terenami znali zjawisko słońca pobocznego określanego przez nich mianem "podwójnych słońc" lub nawet "potrójnych słońc".

 

Innym przykładem może być obraz, znany jako  "Złota kula". Obiekt ten był widziany w Spoletium, we włoskiej Umbrii, w 91 roku p.n.e. Jak widać, definitywnie wyróżnia się on na tle krajobrazu i o ile jego istnienie nie jest jedynie rezultatem zbyt bujnej wyobraźni malarza, w dużym stopniu przypomina dzisiejsze pojazdy UFO.

W 173 roku p.n.e w leżącym pod Rzymem mieście Lanuvium zaobserwowano coś co określono "wielką flotą unoszącą się na niebie" (Liv. 42.2.4). W 104 roku p.n.e, mieszkańcy Ameriu i Tuder obserwowali nawet pościg obiektów na niebie, przylatujących ze wschodu i zachodu. Te z zachodu zdawały się ścigać te ze wschodu.

Jednak najbardziej interesującym dokumentem, który morze wskazywać na obecność obcej cywilizacji jest pismo wedyjskie pt. Ramajana. Jej początki sięgają IV / V wieku p.n.e.. W jednym z jej fragmentów, pojazd antygrawitacyjny znany przez nich jako vimana był opisywany jak "rydwan, który przypomina słońce". Co więcej, w większości tekstów wedyjskich pojazdy te są wykorzystywane nie tylko jako środek transportu, ale nawet jako broń za pomocą której "Bogowie" toczyli swoje bitwy.

Aż do dnia dzisiejszego, niezliczona ilość kultur z całego świata posiada zapiski o obserwacjach takich dziwnych obiektów. I choć wiele z dzisiejszych obserwacji można wyjaśnić balonami meteorologicznymi, chińskimi lampionami bądź wreszcie dronami tłumaczenie wszelkich anomalii w zapiskach starożytnych kultur za pomocą "symboliki" jest poprostu śmieszne. Czy nam się to podoba czy nie, tamci ludzie doświadczali zjawisk UFO już od tysięcy lat, a to że uznajemy je za coś nowego i wyjątkowego dla naszej kultury dobitnie pokazuje arogancję z jaką podchodzimy do dawnych wieków. Po więcej informacji na temat historii niezidentyfikowanych obiektów latających zapraszam pod poniższy link.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Opisywane obiekty istnieją

Opisywane obiekty istnieją już od czasów, gdy pierwsi ludzie zostali wygnani z Edenu.

To pojazdy tzw "zbuntowanych Aniołów", którzy w wojnach pomiędzy sobą utracili naturalne moce udzielone przez boski byt.

Nie mając wyjścia zbudowali sobie technologiczne protezy do skutecznej hodowli wygnanego z Edenu człowieka i pozostawionego samemu  sobie...

...Angelus Maximus Rex

Skomentuj