UFO w Chinach zablokowało na godzinę ruch lotniczy

Kategorie: 

UFO - yayacanada.blogspot.com

UFO dostrzeżono przed pasem startowym w chińskim Chongqing na Jiangbei International Airport. Doprowadziło to wczoraj do zakłóceń lotów.

 

Ruch lotniczy został ograniczony na około godzinę od 12:30 czasu lokalnego. Nie zezwalano na operacje lotnicze zanim obiekt nie opuścił obszaru lotniska i dopiero potem obostrzenia zostały zniesione.

 

Rząd Chongqing nie poinformował oficjalnie, jaki obiekt był przyczyną problemów.

 

Władze lotniska w wypowiedzi dla mediów lokalnych na podstawie informacji pochodzących od naocznych świadków wyraziły podejrzenie, że mógł to być chiński lampion lub duży balon. Dochodzenie jest w toku.

 

Lampiony są tradycyjnie wykorzystywane przez chińczyków, gdy modlą się o szczęście.

 

Chińskie lampiony, znane są w Państwie Środka, jako latarnie Kongming. Zostały tak nazwane po swoim rzekomym wynalazcy, chińskim mędrcu i wojskowym strategu Zhuge Liang, dla którego czci został nazwany Kongming.

 

Wiadomość, że UFO zostało zauważone na lotnisku Jiangbei rozeszła się szybko po chińskich serwisach społecznościowych, tworząc wiele internetowych emocji.

 

To nie pierwszy raz, gdy zaobserwowano UFO w prowincji Chongqing. Rok temu, wiadomości informowały o UFO w prowincji i wtedy również wzbudziły szerokie zainteresowanie opinii publicznej.

 

Lokalne media później powiedziały, że ludzie pomylili z UFO wiele błyszczące latawców dla cudzoziemców.

 

Media powiedziały, że była to zwykła grupa entuzjastów kitesurfingu, którzy regularnie gromadzą się na wzgórzu ze swoimi latawcami. Ludzie patrzący na nich z większej odległości mogą brać je za UFO, napisano w raporcie.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Skomentuj