UFO w kształcie piramidy przeleciało nad Szkocją w 1767 roku

Kategorie: 

Źródło: InneMedium

Jeden z numerów czasopisma pt. The British Magazine, opublikowany 12 września 1767 roku, opisywał niezwykły incydent z udziałem pojazdu UFO. Miał to być obiekt w kształcie piramidy, który unosił się w powietrzu, zniszczył most w szkockim miasteczku Coupora Angus i podczas lotu uderzył w jedno z domostw.

Oto jak opisano tą historię:

Słyszymy z Perthsire, że na wodach Isla, w pobliżu Cupor Angus, zaobserwowano niezwykłe zjawisko, poprzedzone gęstym ciemnym dymem, który wkrótce się rozwiał i odkrył duży świetlisty obiekt, przypominający płonący dom. Wkrótce potem utworzył on coś w kształcie piramidy, która potoczyła się z impetem naprzód, w górę rzeki. Piramida brała swój kierunek i zniknęła nieco powyżej Blairgowrie. Efekty tego przelotu, były równie niezwykłe jak wygląd obiektu. Podczas swojego przelotu, obiekt  wzniósł duży wóz na wiele jardów po polu trawy, człowiek jadący wzdłuż głównej drogi został zrzucony z konia i został oszołomiony upadkiem. Zniszczył on również jedną połowę domu i łuk nowego budynku mostu w Blairgowrie, po czym zniknął. Ponieważ niewiele wystąpień tego rodzaju miało kiedykolwiek podobne konsekwencje, pojawiły się na ten temat różne przypuszczenia.

Incydent jest dziś tłumaczony jako fikcja literacka, opublikowana na łamach The British Magazine. Po pobieżnej lekturze innych tekstów przewijających się w tej gazecie, faktycznie można dojść do wniosku, że jest to jedynie element jakiejś fantastycznej narracji. Pojawiły się też głosy, że wspomniana relacja, przypomina współczesne doniesienia o meteorytach. Piloci samolotów donoszą o ogromnych i szybkich ognistych kulach osłoniętych dymem z ciągnącymi się odłamkami. Możliwym jest więc, że świadek z 1767 roku, widział rzeczywisty obiekt. Czy był to jednak pojazd obcej cywilizacji, czy zwyczajna kosmiczna skała?

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj