UFO z jeziora Falcon | Niezwykła historia Stefana Michalaka

Źródło: InneMedium

W maju 1967 roku samotny turysta, Stefan Michalak wyruszył w podróż, która doprowadziła go do jednego z najbardziej zagadkowych spotkań z UFO w historii Kanady.

Michalak, jako amator geologii, udał się nad jezioro Falcon Lake w Parku Whiteshell w Manitobie w poszukiwaniu metali szlachetnych. Jego wyprawę przerwała jednak obserwacja tajemniczych świateł na niebie. Zgodnie z jego wspomnieniami, podczas eksploracji zauważył na niebie dwa obiekty w kształcie cygar.

Jeden z nich zniżył się i Michalak zaobserwował, jak ląduje na pobliskiej skale. Zaintrygowany i podsycony ciekawością Michalak postanowił podejść do obiektu. Gdy tylko się zbliżył, obiekt wyemitował fale gorącego powietrza, która podpaliła jego ubranie i pchnęła go do tyłu. Pomimo początkowego strachu, ciekawość Michalaka wzięła górę nad rozsądkiem, a on sam szybko powrócił do pojazdu i położył dłonie na jego zewnętrznej powierzchni.

 

Gdy Michalak dotknął obiektu, usłyszał głosy z wnętrza, które opisał jako niezrozumiałe i podobne do ludzkiej rozmowy. Statek nagle zaczął się obracać i wznosić do góry. Statek ponownie wyemitował podmuch gorącego powietrza, rzucając nim o ziemię. Kiedy Michalak wrócił do swojego obozowiska, zauważył oparzenia na klatce piersiowej w miejscu, w którym dotykał statku. W ciągu następnych kilku dni doświadczył objawów choroby popromiennej, w tym nudności, wymiotów i skrajnego osłabienia.

Michalak zgłosił swoje spotkanie Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej i innym władzom. Badacze UFO i śledczy zbadali oparzenia na jego klatce piersiowej i odzież, którą miał na sobie podczas incydentu. Podczas gdy sceptycy proponowali różne wyjaśnienia, w tym możliwy wypadek z udziałem tajnego samolotu wojskowego, żadne z nich nie mogło w pełni wyjaśnić obrażeń Michalaka ani wskazanych przez niego pozostałości startu i lądowania.

 

Incydent nad jeziorem Falcon pozostaje jednym z najbardziej fascynujących i trwałych spotkań z UFO w historii Kanady. Szczegółowe relacje Michalaka sprawiły, że incydent ten był szeroko dyskutowany i omawiany w kręgach badaczy UFO. Pomimo wysiłków zmierzających do jego wyjaśnienia, prawdziwa natura UFO napotkanego przez Michalaka i przyczyna obrażeń jakich doznał pozostają zagadką.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj