UFO z Kaikoura, nierozwiązana tajemnica 1978 roku

Kategorie: 

Źródło: Paul Davidson

Ponad 40 lat temu, doszło do obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających, nad Kaikoura w Nowej Zelandii. Naoczni świadkowie nie byli w stanie wyjaśnić tego co widzieli a nawet dziś, sprawę tą otacza mgła tajemnicy.

Trzy jasne światła pojawiły się na niebie nad Kaikoura w grudniu 1978 roku. Jako pierwsi, dostrzegli je kontrolerzy ruchu lotniczego John Cordy i Andy Hurd. Obiekty pojawiły się również na ich radarze. Zgodnie ze słowami okolicznego dziennikarza:

„Widzieliśmy ciąg świateł, który zaczął się od małej kropki światła, a następnie urósł do dużej pulsującej kuli w odcieniach pomarańczy i czerwieni. Powiedziano nam, że obiekty są wielkości domu.”.

Władze lokalne uspokajały mieszkańców, i zaproponowały kilka "logicznych" rozwiązań. Sugerowano chociażby, że świadkowie widzieli łodzie poławiaczy kałamarnic. takie jednostki są wyposażone w potężne reflektory, które mogłyby wywołać podobny efekt, z tym że światła z tych statków są kierowane ku wodzie a nie w stronę nieba.

Usiłowano też przekonać mieszkańców że było to jedynie światło księżyca odbijające się od kapusty lub wschodząca Wenus – ale ci, którzy tam byli, nie przyjęli takiego wyjaśnienia. Tajemnicę dodatkowo komplikuje fakt, że sześć lat wcześniej, w 1972 roku, widziano tam inne UFO które zachowywało się w niemal identyczny sposób. Odtajnione dokumenty rządowe pokazują, że urzędnicy walczyli o zakazaniu materiału na ten temat jaki ukazał się w lokalnej telewizji TV1.

 

Odkryto również, że W raporcie przesłanym do ONZ w styczniu 1979 roku. Departament Badań Naukowych i Przemysłowych (DSIR) sklasyfikował te obiekty jako „UFO”. Dokument ten jest zaledwie kroplą w morzu aktj na temat „Niezidentyfikowanych obiektów latających” jakie pochodzą z pracy Nowej Zelandii w ONZ w latach 1977-1982.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Skomentuj