UFO zarejestrowane na tle superksieżyca

Kategorie: 

Źródło: Internet

W nocy z 14 na 15 lipca 2014 roku nasz Księżyc znalazł się w perygeum, czyli w odległości bliżej od Ziemi o kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Z tego powodu był znacznie większy i przykuwał więcej uwagi. Jeden z astronomów amatorów wycelował swój teleskop w tarczę Księżyca i oprócz kraterów udało mu się sfotografować coś, czego zupełnie się nie spodziewał.

 

W czasie superksiężyca jego tarcza rośnie o 14%, a jego jasność nawet o jedną trzecią. Nic dziwnego, że jest to gratką dla astronomów amatorów. Gdy tak wiele osób zaczyna obserwować naszego satelitę zwykle pojawia się pewna ilość anomalii.

Część z nietypowych obserwacji uchwyconych w takich okolicznościach można łatwo wyjaśnić, czasami są to ptaki, czasami samoloty. Zdarza się nawet, że można uchwycić tranzyt na tle tarczy księżycowej Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

To, co sfotografował mieszkaniec Londynu - Lee Thompson - nie wygląda jednak na stację kosmiczną. Po prostu ma ona inny kształt. Poza tym z 14 na 15 lipca nie przelatywała ona nad Londynem. Co zatem zostało uchwycone?

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Endor

To są kosmiczne wampiry

To są kosmiczne wampiry wysysacjące krew z ofiar bo robią jakieś doświadczenia na ludziach i coś muszą robić z krwią, dlatego tylko modlitwa do Boga i Jego Syna Chrystusa Pana może nas uratować !

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika pako1205

Trudno powiedzieć,czy to

Trudno powiedzieć,czy to zdjęcia,czy wybrane klatki z filmu.Obserwuję czasem Księżyc przez tele (MTO 11CA) i wiele razy obserwowałem niemal identyczne "objekty",które były nietoperzami,również ptakami,ale kto wie,kto wie,może to coś innego,chociaż nie sądzę.

Portret użytkownika Juszka

Dokładnie pako tak jak

Dokładnie pako tak jak napisałeś, do tego można dodać różnego rodzaju satelity (nieoświetlone- w strefie cienia) i mamy "potężny" niesamowity obiekt.
Mi przez niemal 20 lat obserwacji udało się zrobić tylko 2 zdjęcia na których wg. mnie uchwyciłem obiekty kosmitów lub jakieś tajne obiekty mogące swobodnie docierać do marsa czy innych planet naszego układu. Oprócz  tego widziałem 3 krotnie coś co mógłbym nazwać UFO. Ba większość z astronomów amatorów przez całe życie jak się uda to może zrobić ze 4-5 zdjęć na których uchwycą coś "nieziemskiego", ale niestety nie widziałem jeszcze zdjęcia (z teleskopu) amatorskiego które w 100% przekonało by mnie do istnienia obcych.

Portret użytkownika IvanKruk

To może to ciebie

To może to ciebie przekona:

 
To zdjęcie pokazuje przelot ciała przed obiektywem stacji badawczej SOHO (w zakresie widma określanym mianem Lasco C3). Zdjęcie było dostępne na stronie NASA. W czasie otwarcia migawki obiekt wykonywał manewry, a więc był kierowany przez jakąś inteligencję.

Portret użytkownika Juszka

Nie chce mi się szukać w

Nie chce mi się szukać w necie czasu otwierania migawki dla lasco c3, ale z tego copamiętam to czasy naświetlania wynosiły od 1/2000 do 1 sek., więc nie bredź o jakimś obiekcie przelatującym 1/100 naszego układu w 1 sekundę.
Migawka kamer IAI działa co 1,25 sek a ultrafiolet co 0.25 sek to pamiętam. Bzdury dzieci roku 2012, łykacie każdą dezinformację z netu jak prawdę objawioną i powielacie to, po prostu szerzenie defetyzmu.

Portret użytkownika IvanKruk

Kolego, Nie ściemniaj mi o

Kolego,
Nie ściemniaj mi o przelocie przez cały układ słoneczny w czasie 1/1000 s. Zakładając że lecący obiekt miał powiedzmy 50 m szerokości, w chwili otwarcia migawki był oddalony o około 1 km - bo szerokość smugi w  górnym fragmencie ujęcia odpowiada mniej więce takiej odległości. Kiedy obiekt wychodzi poza kadr szerokość smugi odpowiada odległości około 300 m. Pokonanie 700 m w ułamku sekundy nie jest rzeczą niemożliwą - przynajmniej dla obiektów obserwowanych pod nazwą UFO.

Portret użytkownika bose

Nie obserwowali.A szkoda ,bo

Nie obserwowali.A szkoda ,bo to o czym tutaj debatujecie i spieracie sie czym to mozna filmowac było widoczne gołym okiem.Były to dwa obiekty widoczne 08.07 i jeden 10.07.2014.tak jak o wschodzie tak i o zachodzie słońca.

Portret użytkownika pako1205

Szanse zrobienia fotki

Szanse zrobienia fotki większe,nawet sporo większe,niż przy uchwyceniu w dobrej jakości,ostrości-meteoru.Właśnie tak myślę,jednak są to nadal szanse bardo niewielkie,jednak jest to możliwe.Obstawiam,że te fotki w artykule,to klatki filmu,nie fotografie.

Portret użytkownika pasjonat

Jesli ta tajemnicza satelita

Jesli ta tajemnicza satelita mogla byc z zelaza lub kamienia - to jej masa powaznie zagrazala by olbrzymim rozmiarem polaciom w razie kontaktu z ziemia. Pojawienie sie takiego obiektu na orbicie powoduje szybkie nastawy "radiolokacji" w plaszczyznie X,Y,Z co z kolei skutkuje robieniem fotek  tak jak robi sie te fotki odleglym kometom i innym asteroidom. Mit o tej satelicie nalezy umiescic tam gdzie jego miejsce - w zbiorach Tallinna.
Ludzkosc obserwuje mgławice i zakrzywienia swiatla w czarnej dziurze odlegle o setki tys lat swietlnych a tu mamy problem z jakims mrocznym rycerzem ?

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Juszka

Chodzi ogólnie o albedo,

Chodzi ogólnie o albedo, dlatego łatwiej odkrycplanetę "obcego" układu gwiezdnego niz planety znajdujące się poza orbitą Plutona.
Co do tego słynnego "rycerzyka" to na pewno coś sfotografowano już w latach 50 co nie należało ani do usa czy cccp poźniej była cisza do lat 70-80 i znowu obiekt kilku krotnie uchwycono poczym znikną do 2009 kiedy to pojawiły soę nowe zdjęcia między innymi z agencji rządowych. Nie chcę sie wypowiadać nic ponad bo nie posiadam żadnej innej wiedzy, no może poza jednym że na pewno nie jest to jakiś satelita.

Portret użytkownika foto

Jeśli obiekt miałby być

Jeśli obiekt miałby być blisko, przyjmijmy kilka km od Księżyca, to musiałby mieć ok. 60km wielkości. Wystarczy porównać jego rozmiar do krateru Kopernika, który ma ponad 90 km średnicy.
Natomiast jeśli jest to obiekt na bliższej lub dalszej orbicie wokółziemskiej to sądzę, że mógłby się nie znajdować w zakresie głębi ostrości teleskopu i wyglądałby znacznie bardziej niewyraźnie lub wcale by go nie było widać. Nie wiadomo jakiego teleskopu używał autor zdjęć, spróbuję poszukać tych informacji. To jest kluczowa sprawa.
Osobiście filmuję Księżyc za pomocą 15 cm Newtona (750mm ogniskowej) + okular 2,8mm (Nagler)+ webcam Logitech C920. Osiągam lepszą jakość jak na zdjęciach tutaj, ale przez kilka ostatnich dni nic podobnego nie zauważyłem. Chciałem zaznaczyć, że mój teleskop ma małą głębię ostrości i te kilka tysięcy km różnicy w odległości pomiędzy skrajem tarczy a centrum(wynikające z wypukłości Księżyca) wymaga zmiany ustawienia ostrości w teleskopie aby zapewnić ostry obraz.
Przy powiększeniu ponad x300 widać wycinek tarczy Księżyca, chociaż szczegółowość jest niezła.
Toteż gdyby mi się udało zrobić takie ujęcie, to byłbym pewny, że obiekt jest w bliskiej odległości od Księżyca (do kilkuset km). Warte wspomnienia jest, że obiekt wygląda na nieoświetlony przez Słońce. Lecz to nie przekreśla samej obserwacji. Tak jak pisałem wcześniej, najważniejsza w rozpoznaniu byłaby wiedza o typie teleskopu autora obserwacji.
Jeśl kogoś interesuje to zagadnienie, to dodam, że najbardziej na jakość obrazu wpływa wilgotność powietrza i wysokość Księzyca nad horyzontem (im wyżej tym lepiej). Oczywiście należy teleskop godzinę wychładzać na zewnątrz aby ustabilizował się termicznie. Wielką wygodę zapewnia elektryczny napęd ruchu teleskopu.
Choć samo zdjęcie może się okazać fałszywką, to sama astrofotografia Księżyca jest bardzo ciekawa.
 
 

Portret użytkownika pasjonat

"Jeśli obiekt miałby być

"Jeśli obiekt miałby być blisko, przyjmijmy kilka km od Księżyca, to musiałby mieć ok. 60km wielkości. Wystarczy porównać jego rozmiar do krateru Kopernika, który ma ponad 90 km średnicy."
 
ale czlowieku piszesz pierdoly...
 
stacja jest 540 km od ziemi i jakies 380 tys km od ksiezyca dlatego jest widoczna golym okiem
https://www.youtube.com/watch?v=94WgUpWeqE8
masz tu stacje ISS na tle ksiezyca widziana z ziemi. sam ksztalt juz wskazuje ilosc modulow i kadlub

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika nowoczesny

fajne jest to Ufo, możemy się

fajne jest to Ufo, możemy się wiele od niego nauczyć. być moze UFO posiada napęd zasilany światłem gwiazd. byc może dzięki UFO zbudujemy profesjonalne napędy solarne do statków kosmivcznych lub nauczymy się budować lepsze panele słoneczne. nie wiemy jakiego napędu używa UFO ale co by nie było to mozemy sie od UFO wiele nauczyć.  być moze we wszechswiece istnieje życie poza ziemią. kręgi na zbozach, Ufo na księżycu moze Ufo naprawdę istnieje.

Skomentuj