Ukraińscy archeolodzy odkryli w obwodzie lwowskim pozostałości krosna z czasów Cesarstwa Rzymskiego

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W pobliżu miasteczka Bełz w obwodzie lwowskim, archeolodzy znaleźli szczątki krosna sprzed 2 tys. lat, podaje Interfax - Ukraina.

 

 

 

„Dla nas najbardziej interesującym odkryciem jest pozostałość pionowego krosna, którego historia sięga czasów rzymskich. Obiekt znaleźliśmy na głębokości jednego metra w kącie ruin zabudowania, gdzie zachowało się trzydzieści jego glinianych fragmentów. Do naszych czasów nie przetrwały elementy, wykonane z drewna” – powiedział Taras Miljan, kierownik zespołu badawczego.

 

Według ośrodka badawczego, w miejscu wykopalisk istniała osada, która prowadziła handel z Cesarstwem Rzymskim. Należy zauważyć, że prace wykopaliskowe prowadzone są w ramach programu pn. Ochrona i zachowanie dziedzictwa kulturowego regionu lwowskiego 2016-2018. Wszystkie wyniki wykopalisk w okolicach Bełza zostaną przedstawione pod koniec roku na konferencji naukowej, organizowanej przez ukraiński Instytut Archeologii NAN.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj