Ukryta komnata w piramidzie Cheopsa nadal pozostaje tajemnicą

Kategorie: 

Źródło: ScanPyramid

Przeprowadzone blisko 2 lata temu skanowanie termiczne Wielkiej Piramidy w Gizie wykryło anomalie temperaturową, która została zinterpretowana jako ukryte pomieszczenie wewnątrz słynnego monumentu. Specjaliści przeprowadzili skanowanie cieplne piramidy o świcie, gdy gigantyczny budynek jest ogrzewany z zewnątrz, a następnie po zachodzie Słońca, gdy piramida stygła. Zmierzenie prędkości fazy ogrzewania i chłodzenia umożliwiło im przetestowanie szeregu hipotez, w tym wykrycie pustych miejsc w piramidzie.

 

Naturalnie, eksperci nie korzystali jedynie z analizy termograficznej. Poszukiwania lokalizacji anomalii były prowadzone korzystając ze skanu 3D, a nawet analizy promieniowania kosmicznego. Jednak nawet mnogość metod nie umożliwiła wskazania konkretnego miejsca gdzie znajduje się wejście do tajemniczej komnaty.

ScanPyramids poszukiwało ukrytego wejścia przy północnej ścianie piramidy

Jedną z odkrytych "pustych przestrzeni" jest korytarz ukryty tuż za północną ścianą Piramidy. Obecnie, naukowcy nie wykluczają istnienia drugiej ukrytej komnaty, leżącej pod jednym z opadających korytarzy we wnętrzu budowli. Zgodnie ze słowami Mehdiego Tayoubi, prezesa Instytutu HIP nadzorującego projekt ScanPyramids:

"Wszystkie wykorzystane przez nas urządzenia, mają za cel znaleźć miejsce, w którym znajduje się wnęka. Wiemy, że istnieje, ale staramy się dowiedzieć, gdzie konkretnie jest."

Głównym problemem badaczy jest niemożność wykonywania odwiertów. Jest to zrozumiałe biorąc pod uwagę że piramidy w Gizie to jeden z cudów świata, ale w związku z tym pomimo tego iż istnienie ukrytej komnaty potwierdzono jeszcze w październiku 2015 roku, eksperci wciąż nie są pewni tego co mogą zawierać. Nie mówiąc już o tym gdzie dokładnie są. Sugeruje się, że znajduje się tam miejsce spoczynku legendarnej królowej Nefretete, żony Akhenatena, jednego z najbardziej kontrowersyjnych władców władających Egiptem, ale jest to tylko ślepy strzał i równie dobrze może tam być coś zupełnie innego.

Jakby nie patrzeć, żadna z piramid znajdujących się na płaskowyżu w Gizie nie zawierała w sobie mumii Faraona ani nawet hieroglifów, które mogłyby na to wskazywać. Fakt, że opinia publiczna uważa inaczej jest rezultatem zupełnie nieuzasadnionej tezy, która w podręcznikach do historii jest opisywana jako fakt. Niestety nadal nie możemy być pewni powodu istnienia piramid, ale tak kolosalne konstrukcje musiały istnieć z jakiejś przyczyny. Wielka Piramida składa się z około 2,3 mln wapiennych bloków ważących średnio po 2,5 tony każdy. Do dzisiaj nie wiadomo jak zbudowano kompleks w Gizie i nie brakuje opinii, że są to monumenty znacznie starsze niż Starożytny Egipt i to nawet kilkukrotnie.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Mariusz56664646

Wielka piramida została

Wielka piramida została wybudowana przez Atlantydów dziesięć tysięcy lat temu do kumulowania energii kosmicznej. Rząd o tym wie i dlatego zataja to. Naukowcy są skorumpowani i nie chcą podać prawdy. Sprawa jest zbyt duża. Te technologie są tak zaawansowane że wyprzedzają oficjalną naukę o setki lat. Ludzie, znając prawdę, zmieniliby swój światopogląd i rząd musiałby oddać władzę społeczeństwu.

Portret użytkownika Glosrozsadku

To jest jeden z podstawowych

To jest jeden z podstawowych błędów poznawczych - twierdzenie, że jeżeli ja nie potrafię czegoś zrozumieć, to inni też tego nie będą potrafili. Istnieje nieuzasadnione przekonanie, że ludzie starożytni byli od nas głupsi. Osobom nieprzyzwyczajonym do samodzielnego myślenia intuicyjnie może się to wydawać prawdziwe - w końcu nie mieli internetu, smartfonów, telewizorów, druku... ale czy na pewno? Czy ludzie, którzy tworzyli cywilizacje, które podziwiamy do dzisiaj, stworzyli, a w zasadzie wymyślili całe dziedziny nauki, takie jak matematyka, filozofia, astronomia, a także prawo, architekturę, sztukę i w zasadzie większość cech wyróżniających współczesną kulturę zachodu, bez internetu, druku i smartfonów, mogli być od nas głupsi? A może raczej ich klasa wykształconych była statystycznie bez porównania mądrzejsza (i posiadała znacznie większą wiedzę, która była cenniejsza, niż w dobie google) od naszych?

Portret użytkownika Homo sapiens

Kto wie co się działo w

Kto wie co się działo w prehistorii ?! Podejrzewamy, że nastąpiła ingerencja w ludzki genom, rodziły się hybrydy wielkoczaszkowe ! "Neuronaukowa (ufonautyczna) rewolucja, której jesteśmy świadkami, ma wymiar nie tylko praktyczno-technologiczny i medyczny, ale przede wszystkim poznawczy. Tajne programy mapowania mózgu mają już niebawem pozwolić na kontrolę ludzkich głów, a poprzez to na zawładnięciem naszymi myślami, nastrojami i tym co zwiemy ludzką duchowością. Ktoś będzie chciał zrobić z naszych głów głowy ufonautyczne !~Przecież w ocenie transhumanistów mamy być w przyszłości inteligentniejsi, i to o wiele bardziej niż sam Einstein." całość tutaj:

http://popotopie.blogspot.com/2017/08/czy-ludzkosc-zamieni-sie-w-ufonautow.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Prawdik

Kilka dni temu oglądałem na

Kilka dni temu oglądałem na National Geographic dokument o piramidach, co drugie słowo  które tam padało z ust profesorków to, to, że Piramidy są grobowcami.

Osobiście na piramidach nie znam się ani trochę, ale dużo czytałem i oglądałem, także moim zdaniem Egipcjanie budowali tylko te mniejsze piramidy np. takie jak tutaj http://www.narmer.pl/pir/ima/meroe2.jpg

Budowali je ponieważ wzorowali się na tych największych Piramidach jak te w Gizie z którymi Egipcjanie nie mieli nic wspólnego, a może odziedziczyli je po Atlantydach który znikneli wraz z Potopem.

Portret użytkownika b@ron

żeby rzucić trochę światła na

żeby rzucić trochę światła na starożytną historię, trzeba by zburzyć tą piramidę od szczytu aż do samego końca w ziemi, bacznie sprawdzając całość, a nie wymyślać bajek o cudach świata, bo nawet nie wiemy czy piramidy pochodzą z naszego świata ... ani jaki wpływ mają na nasz dzisiejszy świat ... prawda jest taka że nie zbudowali ich ludzie, więc jest trop do poznania prawdy ... ale dziwna jest ta ochrona tych budowli... bez rozbiórki możemy tylko gdybać ... i chyba o to chodzi ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj