W Anglii miał miejsce kolejny przypadek spontanicznego samozapłonu!

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Mieszkańcy Anglii są poważnie zaniepokojeni ostatnimi wydarzeniami. We wrześniu zeszłego roku w całkiem tajemniczych okolicznościach miała miejsce tragiczna śmierć starszego mężczyzny, 70-letniego Johna Nolana, który tak po prostu stanął w płomieniach w centrum Londynu. Policja jeszcze nie rozwiązała tej sprawy, a już ma na głowie kolejny identyczny przypadek!

Lokalne media piszą, że 27 grudnia w mieście Hull na Thanet Road około godziny 20:00 czasu lokalnego jeden z mieszkańców zauważył przez okno swojego domu płonący obiekt. Szybko ruszył na ulicę myśląc, że ktoś podpalił jego samochód, lecz na miejscu zdarzenia zobaczył palącego się człowieka. Mężczyzna cały w płomieniach został przewrócony na ziemię. Po szybkiej interwencji dwóch świadków pożar został ugaszony. Ofiara natychmiast otrzymała pierwszą pomoc, lecz oparzenia były tak silne, że mężczyzna zmarł na ulicy zanim przybyło pogotowie i policja.

Policja przesłuchała świadków tego fatalnego zdarzenia, lecz nie udało się ustalić co było przyczyną podpalenia. Wiadomo, że policja nie traktuje tego jako celowego podpalenia czy napadu i nie szuka potencjalnych sprawców. Tożsamość zmarłego mężczyzny nie jest obecnie znana.

 

Bardzo podobny przypadek miał miejsce kilka miesięcy wcześniej w Londynie. 17 września, John Nolan nieoczekiwanie stanął w płomieniach w biały dzień i zmarł w drodze do szpitala. Te dwa tragiczne incydenty mają jeden wspólny mianownik - świadkowie nie wiedzą jak doszło do podpalenia, a policja nie wie jak wyjaśnić te zjawiska.

W takich sytuacjach często wskazuje się na spontaniczny samozapłon. Jest to słabo wyjaśnione zjawisko, które obserwuje się już od początków XX wieku. Samozapłon najczęściej kończy się śmiercią, lecz zdarzają się również wyjątki - jednym z nich jest Frank Baker, który w 1985 roku siedząc na kanapie w swoim mieszkaniu niespodziewanie zapalił się i samodzielnie zdołał ugasić ogień.

Dwa ostatnie incydenty z Anglii mogą znaleźć się na liście ponad 200 przypadków samospalenia, które odnotowano na całym świecie. Policja wciąż szuka informacji i jak na razie nie wspomina o samozapłonie - zjawisko to jest na tyle tajemnicze, że mogłoby wywołać choas wśród tamtejszej społeczności. Wystarczy dojść do przerażającego wniosku, że każdy z nas praktycznie w każdej chwili może się zapalić i stracić w ten sposób życie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Leon

Przepraszam ! ale przez

Przepraszam ! ale przez poprawność naukową film został zablokowany.Był to wykład prof.Alexandra Wożnego na temat wszechświata, i między innymi można było się dowiedzieć że człowiek posiada "Zawór Entropijny" i w skutek blokady w\w następuje samozapłon  lub jak podaje Kasia Kozłowska "Zawał osierdzia"

Skomentuj