W Anglii odkryto pierwszy krąg w zbożu w tym sezonie

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Surrealistyczne wzory niespodziewanie pojawiające się na polach uprawnych - znane jako kręgi w zbożu - od dziesięcioleci intrygują zarówno lokalnych mieszkańców, jak i światowych podróżników. Anglia, a w szczególności hrabstwo Wiltshire, zasłynęło jako najpopularniejsze miejsce dla tych fascynujących formacji. W tym roku, tradycyjnie niezawodne, kręgi w zbożu powróciły, z pierwszym piktogramem odkrytym dokładnie 28 maja 2023 roku.

 

Kręgi w zbożu, jakie pojawiają się na angielskich polach, nie są zjawiskiem nowym. Wszystko zaczęło się w latach 70. XX wieku, kiedy zaczęły pojawiać się pierwsze relacje o niezwykłych wzorach tworzących się na polach. Od tamtej pory stały się one częścią lokalnej kultury i folkloru, przyciągając co roku tłumy turystów, naukowców i entuzjastów zjawisk paranormalnych.

 

Hrabstwo Wiltshire jest szczególnie popularne wśród twórców kręgów w zbożu, z kilkudziesięcioma formacjami pojawiającymi się każdego roku. Pierwszy piktogram tego roku został odkryty 28 maja 2023 roku. To zaskakujące i skomplikowane twórczości są zawsze źródłem wielu teorii i dyskusji.

Niektórzy uważają, że kręgi w zbożu są wynikiem działania sił przyrody, takich jak wiatr czy zmiany temperatury. Inni sugerują, że mogą one być efektem działalności ludzkiej, stając się jednym z najbardziej spektakularnych form street art. A jeszcze inni wierzą, że kręgi w zbożu są dowodem na obecność istot pozaziemskich, próbujących skomunikować się z nami za pomocą tych złożonych formacji.

 

Niezależnie od tego, co kto wierzy, jedno jest pewne: kręgi w zbożu to zjawisko niezwykle fascynujące i intrygujące. Każdego roku przyciągają one do Wiltshire liczne rzesze turystów, naukowców i ciekawskich, którzy przyjeżdżają, aby osobiście doświadczyć tajemniczych i niezwykłych formacji. Pierwszy piktogram sezonu 2023, odkryty 28 maja, z pewnością tylko podsyca tę fascynację, dodając nowy rozdział do niekończącej się historii kręgów w zbożu w Anglii.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika wiktor wektor

Te formacje powstały przy

Te formacje powstały przy użyciu technologii pozwalającej precyzyjnie podgrzać konkretne części roślin tzw: "kolanka" na łodygach, powodując zginanie tychże w konkretnym ściśle zaprogramowanym kierunku i pod określonym kątem czego efektem są owe "kręgi" - w cudzysłowie bo wiele z tych formacji nie ma kolistych kształtów. Tak więc wszelkie bajanie jakoby ktoś miałby to "powygniatać deską" można spokojnie wyśmiać. Sądzę że jest to forma przekazywania ziemianom pewnej wiedzy (nie technicznej) która ma oddziaływać na podświadomość czyli tą część ludzkiego umysłu, która odpowiada za nasz rozwój duchowy czyli inaczej mówiąc mentalność. Świat jest inny, rzeczywistość jest inna, prawda jest poza percepcją otumanionych materialnością zmysłów ludzkich a te "rysunki" mają za zadanie zdjąć "zasłonę ułudy" z tych, którzy już są na to gotowi.. ktoś nam pomaga i nie jest to "bóg".

Skomentuj