W archiwach odnaleziono apokryf Pierwszej Apokalipsy Jakuba

Kategorie: 

Źródło: CC

Bibliści z University of Texas w Austin, odkryli interesujący tekst chrześcijański, który pochodzi z pierwszych wieków naszej ery. Rękopis jest fragmentem apokryfów Nowego Testamentu znanym jako „Pierwsza Apokalipsa Jakuba.”

 

Rękopis należy do wczesnej literatury chrześcijańskiej i został odrzucony przez Kościół jako heretycki. Manuskrypt został odnaleziony w archiwum Egypt Exploration Society na Uniwersytecie w Oxfordzie. Jest to część Biblioteki Nag Hammadi - zbiory starożytnych manuskryptów, odnalezione w 1945 roku w pobliżu egipskich osiedli Nag Hammadi.

 

Biblioteka zawiera teksty gnostyckiego chrześcijaństwa, które obejmowały mitologię i filozofię hellenistyczną i jest uważana przez ortodoksyjnych chrześcijan jako heretyckie nauczanie. Rękopis jest jednym z niewielu, napisanych w języku greckim. Większość tekstów Nag Hammadi to tłumaczenia w koptyjskim, które krążyły w hellenistycznym Egipcie.

Pierwsza Apokalipsa Jakuba Sprawiedliwego - źródło: wikipedia

Tekst z odkrytego apokryfu opisuje tajne objawienie Jezusa Chrystusa przekazane jednemu z jego 70 uczniów - Jakubowi, który według niektórych wersji, miał być nawet przyrodnim bratem Jezusa. Napisany w konwencji dialogu dokument opisuje co mesjasz mówił o królestwie niebieskim, przepowiada przyszłość i opisuje śmierć Jakuba. Rękopis jest również uzupełnione o opowieści o życiu i posłudze Jezusa.

 

Według naukowców, rękopis mógł być wykorzystywany do celów edukacyjnych i jest to model, na podstawie którego uczono się czytać i pisać. Wskazuje na to, że większość tekstu, napisanego schludnym, czytelnym pismem, miała również oznaczone sylaby, co jest nietypowe dla starożytnych manuskryptów.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Sio

Tu nie pogadasz panie suspekt

Tu nie pogadasz panie suspekt. Na odpisanie poczekasz 3 dni.

Jeżeli chodzi o eskimosów i jedzenie padliny to proste

bo żyją w krainach wiecznych lodów gdzie wszysstko co padnie natychmiast zamarza jak w lodówce

Zabite i padłe to to samo. Jedno ze starości lub choroby drugie od noża.

Analogie co do człowieka i demona są proste. Jedż na wieś i zobacz jak rolnicy trzymają,karmią i zabijają zwierzęta a potem jedż do auschwitz.

Świadomość zmienia struktury mózgu podobnie jak spożywane jedzenie albo energia w nim.

Świat "dobry" nie został zniszczony przez Boga jak mówi biblia tylko przez diabła. I diabeł zapoczątkował nową erę religii

Portret użytkownika Sio

Rozlew krwi trwa o wieków.

Rozlew krwi trwa o wieków. Wystarczy pójść do rzeżni.

Po potopie, który zniszczył raj na ziemi i szatan oddał ziemię niegodziwym mięsożercom i nastało piekło.

Ludzie padlinę nazywają jedzeniem bo już nie są ludzmi a demonami i dlatego zabijają się wzajemnie.

 

 

 

Portret użytkownika Suspect.

Czy wiesz kolego co to jest

Czy wiesz kolego co to jest padlina? Jedyni ludzie jedzący padlinę to byli Eskimosi. Po Polsku. Na zachodzie słowo Eskimos jest obraźliwym, bo jest mniej więcej tym samym co słowo Murzyn czy Negr.  Samo słowo Eskimo jest słowem z języka Innuitów czyli Eskimosów. A oznacza ni mniej ni więcej tylko-Jedzący padlinę. Innuici dziś nie jedzą padliny, więc dlatego to słowo jest dla nich dziś obraźliwe. Samo słowo padlina , gdyby kolega nie wiedział, pochodzi od słowa -Padł,padło. Jak kolega pójdzie do rzeźni to tam nie ma padliny, bo jak sama nazwa mówi, którą tu kolega przytoczył, rzeźnia jest miejscem gdzie się zarzyna. Padliny nie można zarżnąć, bo jak  nazwa mówi już padła, więc nie żyje.

Pytanie do kolegi. Od kiedy Demony jedzą padlinę? I drugie. Dlaczego i skąd wiadomo, że mięsożercy są niegodziwi?

O ''potopie'' który zalał szklarnię, porozmawiamy kiedy indziej.

Portret użytkownika Homo sapiens

Najwazniejszym dokumentem

Najwazniejszym dokumentem poza biblijnym jest Księga Henocha ! Jest tam wiele tajemniczym urywków, przez większość świata chrześcijańskiego jest ta księga uważana za najwazniejszą pozabiblijną. 

"Wówczas Michał, Gabriel, Suriel i Uriel spojrzeli z nieba i ujrzeli wielką ilość rozlanej krwi na ziemi i wszelką niegodziwość, jakiej dokonano na ziemi. 
2 Powiedzieli je-den do drugiego: "Niech zniszczona ziemia zawoła głosem ich krzyków aż do bramy niebios. 
3 A teraz, wam to, O Święci niebios, skarżą się dusze ludzi mówiąc: "Zanieście naszą skargę przed Najwyższego". 
4 Rzekli do Pana, Króla: "Panie panów, Boże bogów, Królu królów! Twój chwalebny tron [ trwa] po wszystkie pokolenia świata, a twoje imię jest święte i wychwalane przez wszystkie pokolenia świata, błogosławione i chwalebne! Tyś wszystko uczynił i władza nad wszystkim jest Twoja. Wszystko jest jawne i otwarte przed Tobą i widzisz wszystko i nie ma niczego, co mogłoby być przed Tobą ukryte. 
6 Zobacz więc, co uczynił Azazel, jak nauczył wszelkiej niegodziwości na ziemi i odsłonił odwieczne tajemnice przechowywane w niebie. 
7 Semiaza nauczył zaklęć, ten, któremu dałeś władzę, aby panował nad tymi, którzy są z nim. 
8 Pospołu poszli do córek ludzkich i spali z tymi kobietami i stali się nieczyści i objawili im te grzechy. 
9 Kobiety zrodziły gigantów i przez to cała ziemia napełniła się krwią i niegodziwością. 
10 Teraz zaś dusze zmarłych wołają i skarżą się. Aż do bram niebios skarga ich dotarła, bo nie mogą przemóc niegodziwości popełnionej na ziemi. 
11 Ty wiesz wszystko, zanim coś się stanie i znasz ich sprawę. Jednak nic nam nie mówisz. Co mamy z nimi począć?"  Wówczas Najwyższy, Wielki i Święty odezwał się. Posłał Arsialaiura do syna Lamecha mówiąc mu: 
2 "Powiedz mu w moim imieniu: 'Ukryj się!' Wyjaw mu nadchodzący koniec, albowiem cała ziemia zostanie zniszczona. Na całej ziemi nastanie potop i to, co na niej się znajduje, ulegnie zniszczeniu. 
3 A teraz naucz go, jak ma uciec i jak jego potomstwo ma przeżyć na ziemi". 
4 Następnie Pan powiedział do Rafała: "Zwiąż Azazela za ręce i nogi i wrzuć go do ciemności. Otwórz pustynię, która jest w Dudael, i wrzuć go tam. 
5 I rzuć na niego chropowate i ostre kamienie i przykryj go ciemnością. Niech tam przebywa na zawsze! Przykryj jego oblicze, żeby nie mógł widzieć światła 
6 I żeby w wielki dzień sądu mógł być wrzucony do ognia. 
7 Ożyw ziemię, którą zniszczyli aniołowie, i zapowiedz uzdrowienie ziemi, albowiem ja ożywię ziemię tak, że nie wszyscy synowie ludzcy wyginą z powodu wszelkiej tajemnicy, którą [aniołowie] dali poznać i nauczyli swych synów. 
8 Cała ziemia została zrujnowana nauką dzieł Azazela i jemu przypisz cały grzech!". 

Cywilizacja przed biblijnym Adamem - Gary Stearman, Steven Dill

https://www.youtube.com/watch?v=iFxsjrhePRk&t=84s

Widać że działy się dziwne rzeczy przed potopem ! "Ożyw ziemię, którą zniszczyli aniołowie" może ten urywek ma związek z teorią przerwy ?! 

http://innemedium.pl/wiadomosc/historia-upadlych-aniolow-wedlug-ksiegi-henocha

"wszelkiej tajemnicy, którą [aniołowie] dali poznać i nauczyli swych synów. " może ta tajemnica, te tajemnice maja związek z budowlami innowymiarowymi megalitycznymi ?!

Istoty z innego wymiaru - Duchowa archeologia w oparciu o badania biblistów i ufologów
https://www.youtube.com/watch?v=guO0yISL4UM

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Madziunia

Ale ci wszyscy aniołowie

Ale ci wszyscy aniołowie pokazują nieudolność Boga. Normalnie nie widział, bo siedzi na tronie i wierzy aniołom jak w księdze Hioba. Niby podgląda i widzi, a jednak bez aniołów nie potrafi.

Skomentuj