W Belize odkryto jeden z największych grobowców Majów

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W środkowoamerykańskim Belize archeolodzy odkryli grób przedstawiciel elity Majów. Jego wnętrze zawiera cenny skarb – hieroglify. Może to pomóc rozwikłać przyczyny upadku cywilizacji Majów, która politycznie załamała się około IX wieku. Prace zostały opublikowane w najnowszym wydaniu Journal of Precolumbiam Art Research Institute.

 

 

 

Według naukowców, jest to jedno z największych miejsc pochówku, znajdujące się w tym kraju. Nie określono jeszcze wieku znaleziska. W strukturze (4,5 m x 2,4 m) znajdują się szkielety młodych ludzi w wieku między 20 a 30 lat, kości jeleni i jaguarów, kamienie, garnki i inne przedmioty z kamienia oraz gliny w postaci zwierząt, warzyw i innych symboli.

 

Grób znajduje się w ruinach miasta Xunantunich. Według naukowców, w grobie spoczywają szczątki członków dynastii „węża”.

 

Imperium Majów u szczytu rozwoju w VI wieku obejmowało dzisiejszy obszar Gwatemali, Hondurasu, Belize i Meksyku. Majowie budowali świątynie, miasta i ogromne piramidy. Około roku 900 naszej ery imperium rozpadło się. Upadek trwał prawie dwa wieki. Miasta i rozległe obszary zostały opuszczone przez ludność.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Tiqsi.W

Ostatnio robiłem alejke na

Ostatnio robiłem alejke na działce i miałem problem rozbić beton współczesnymi narzedziami haha.Więc ja się kurwa  pytam jakim cudem (małpoludzie)rzeżbili w litej skale,granicie diorycie takie frazesy o jakich można momażyc? to gdzie są te miedziane kilofy?? ja sobie pożycze na działke:)

Portret użytkownika Homo sapiens

Dobrze że Talin pisze o

Dobrze że Talin pisze o archeologii, ale trzeba zawsze zaznaczać, że przykładowo zdanie "cywilizacji Majów, która politycznie załamała się około IX wieku" jest nauczaniem akademickim, podobnie jak zdanie, że "Imperium Majów u szczytu rozwoju w VI wieku obejmowało dzisiejszy obszar Gwatemali, Hondurasu, Belize i Meksyku." To oznacza też, że wyznaje się pogląd o ewolucji ludzkości od małpy i że cywilizacje powstawały z niewiadomych przyczyn i niewiadomo po co ! Potem nagle się rozpływały z niewiadomych przyczyn ! Albo wymyślają akademicy dosłownie niestworzone rzeczy o cywilizacjach, wręcz idiotyczne lub że było ich kilkanaście, gdy tymczasem mogło ich być mniej, lub jedna. Do tego rozrzucone szczątki piramid i grobowców noszą ślady zniszczenia i erozji ! Część jest dobudowana do starszych elementów przez ludy, które pojawiły się po kataklizmie !

http://popotopie.blogspot.com/2013/05/cywilizacje-popotopowe-czy-przedpotopowe.html

Ameryka południowa z jej tysiącami piramid oraz tajemniczych miejsc przysparza naukowcom niemało kłopotów interpretacycjnych, ich domniemania niestety nie uwzględniają globalnego potopu oraz super cywilizacji poprzedzającej wszystkie inne, dającej początek wszystkim następnym. Te dwie ryciny to Ameryka południowa, po wielkiej katastrofie geologicznej... z naniesioną glebą.

Teoria ewolucji to wielke zwiedzenie ludzkosci - dr Thomas Kindel

https://www.youtube.com/watch?v=iVLDS3cQWAo

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika baca

z tego konkretnie artykuła

z tego konkretnie artykuła talinna najlepsza jest część na temat domowych sposobów na usunięcie łysiny - rewelacja, bo mojemu pluszowemu misiowi zaczęły akurat wypadać włosy i to zaledwie po dwóch tysiącach wizyt w pralce...

ostatnio natomiast jak czytałem tekst talinna to się okazało że i na haluksy jest metoda... na złogi w jelitach... na zarabianie kasy w internecie... naprawdę talinna teksty należy polecać szerokim warstwom społecznym, bo człowiek się tyle od nich dowie o życiu jak nigdzie indziej w necie...

Skomentuj