W Brazylii sfilmowano trzymetrowych „kosmitów”

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W styczniu 2024 roku pojawiły się doniesienia o tajemniczych, humanoidalnych istotach, które zostały sfilmowane na wzgórzu na brazylijskiej wyspie Ilha do Mel. Zgłoszono, że widziano co najmniej dwie wysokie, tajemnicze postacie. Lokalni mieszkańcy twierdzą, że stworzenia te, o wysokości około 3 metrów i operują w trudnym do zdobycia terenie lokalnego wzgórza.

 

Według relacji świadków, stworzenia te poruszały się po krajobrazie, gestykulując i wydawały się przemieszczać. Mimo że postacie wyglądały humanoidalnie, ich proporcje były niezwykłe, z nienaturalnie długimi rękami i nogami. Lokalni mieszkańcy zastanawiali się, czy mogą to być ludzie, zważywszy na ich niezwykłą wysokość.

 

Sara Dalete, świadek zdarzenia, stwierdziła, że nie było możliwe dotarcie do miejsca, w którym znajdowały się te stworzenia, ani komunikowanie się z nimi. Dalete zauważyła, że istoty poruszały się bardzo szybko i wydawały się mieć około 3 metry wzrostu. Rząd stanu Paraná, w którym znajduje się wyspa Ilha do Mel, zdawał się bagatelizować doniesienia o tym zdarzeniu, traktując je jako możliwy mistyfikację lub zjawisko, które nie jest tym, czym się wydaje.

 

Niektórzy lokalni mieszkańcy i komentatorzy podchodzili do tych doniesień z przymrużeniem oka, sugerując, że mogły to być zwyczajne osoby, które zostały mylnie uznane za nadprzyrodzone istoty. Inni natomiast spekulowali, czy te stworzenia mogły być kosmitami lub innymi nieznanymi istotami. Jednakże, brak jest konkretnych dowodów potwierdzających żadną z tych teorii. 

 

Zjawisko to wywołało spore zainteresowanie zarówno wśród mieszkańców, jak i w mediach społecznościowych, gdzie rozgorzały dyskusje na temat prawdziwej natury tych istot. Niektórzy komentatorzy sugerowali, że stworzenia mogły być częścią jakiegoś mistyfikacji lub wydarzenia artystycznego, podczas gdy inni traktowali to zjawisko bardziej serio, podkreślając niezwykłość i tajemniczość zaobserwowanych postaci.

 

Warto podkreślić, że w przypadku tego rodzaju doniesień często trudno jest odróżnić fakty od fikcji. Bez solidnych dowodów lub dalszych badań, trudno jednoznacznie stwierdzić, czy obserwowane postacie były rzeczywiście nadnaturalnymi istotami, czy też były wynikiem innych, bardziej zwyczajnych zjawisk. Do tej pory rząd Brazylii nie przedstawił oficjalnego stanowiska na temat tej sprawy, pozostawiając ją otwartą na interpretacje i dalsze spekulacje.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj