W Brazylii znaleziono makabrycznie okaleczone szczątki, które mają więcej niż 9,5 tys. lat

Kategorie: 

Źródło: http://www.planetanovosti.com/news/v_brazilii_najdeny_izuvechennye_ritualnye_ostanki_kotorym_bolee_9_500_let/2016-11-30-14933

Międzynarodowa grupa naukowców z udziałem André Strauss z Instytutu Antropologii Ewolucyjnej im. Maxa Plancka w niemieckim Lipsku, odkryła pochowek rytualny w grocie skalnej Lapa do Santo (Minas Gerais) w środkowej Brazylii, informuje La Tribuna.

 

 

Pochówek pochodzi sprzed co najmniej 9,5 tys. lat. Naukowcy znaleźli okaleczone szczątki ludzkie. W tamtych czasach rytualne pogrzeby były bardzo skomplikowane i wiązały się z usuwaniem organów, okaleczeniami, usuwaniem zębów, podpalaniem ciała, kanibalizmem , a następnie z wtórnym pochówkiem zgodnie z surowymi zasadami redukcji. Szamani używali też szczątków zmarłych do leczenia chorych ludzi.

 

Znaleziona czaszka przykryta była kośćmi szkieletu. Warto zauważyć, że ciała „młodych” zmarłych przechodziły  zupełnie inną drogę pogrzebową. Na razie odkryto 26 takich pochówków, co świadczy o różnorodności kulturowej ludów Ameryki Południowej minionego czasu.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Dawid156

9,5 lat temu podobno była

9,5 lat temu podobno była atalntyda , zupełnie to nie koresponduje z rzekomym Nieckanibalizmem i łowiectwem.

Niech Ci dzielni naukowcy od łowiectwa zbieractwa i myslistwa wyjaśnią kulturę Egiptu , Sumeru.Udowodnią albo zaprzeczą istnieniu państwu Ramy w Indiach to wtedy z nimi pogadamy.

Naukowcy nie mają bladego pojęcia co było na Ziemi ok 4000 p.n.e 5000 p.n.e 6000 p.ne, a co dopiero 8500 p.n.e.Po prostu są to kompletne ale to kompletne bzdury.Oni nawet nie wiedzączy dzień 9500 p.n.e liczył 360, 400, 1000, a może 20 dni nie więdzą nic o pochyleniu osi Ziemi, o precesji, a nawet nie wiedzą czy 9500 lat temu w uładzie słonecznym istniała planeta Wenus.Szkoda gadać... 

 

Portret użytkownika b@ron

a skąd wiadomo, że to był

a skąd wiadomo, że to był pochówek rytualny... mogło być np. tak... gość wpadł do dziury i się zaklinował głową w dół...potem miał bardzo dużo czasu żeby się ... rozłożyć i tak się rozkładał latami aż odpadające od szkieletu kości zasypały czaszkę ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj