W Bułgarii odkryto zwłoki "wampirów"

Kategorie: 

http://gwvm.blogspot.com/2012/06/vampire-skeletons-of-bulgaria.html

Archeolodzy w Bułgarii odkryli ostatnio kolejne dwa szkielety ze średniowiecza, które były przebite żelaznymi prętami. Prawdopodobnie uczyniono to, aby uniemożliwić, aby ci konkretni umarli ożyli po śmierci i zamienili się w wampiry.

 

Odkrycie jest przykładem pogańskich praktyk, które rejestrowano w wioskach na Bałkanach jeszcze stosunkowo niedawno, bo około 100 lat temu.

 

Kiedy umiera człowiek, który był uznany za zagrożenie dla sąsiadów miał przebijane serce tak, aby nie mógł się wydostać z grobu, aby pić krew żywych. Ludzkie szczątki odkryte w Bułgarii odpowiadają licznym takim przypadkom na całych Bałkanach.

Tylko w samej Bułgarii znane jest przynajmniej 100 lokalizacji miejsc pochówku "wampirzych szkieletów". Ostatni przypadek pochodzi z miejscowości Sozopol nad Morzem Czarnym.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Aziel

Wampiry podobno piją krew.

Wampiry podobno piją krew. czemu nie? Picie krwi w wielu kulturach było znane, co wiecej karzdy lekarz wam powie ze to nawet zdrowe bo w krwi znajduje sie wszystko czego potrzebuje organizm do przetrwania wieec to nawet rozsadne ze te stwory piją krew. Dalej. Sila i szybkosc, jako pijące zdrowa krew wampiry mogą byc silniejsze od przecietnych ludzi poza tym mamy dowody ze niekturzy ludzie przekraczają bariery ludzkiej wytrzymalosci, gdzies w ameryce, stare plemie poluje na zwierzyne w dziwny sposub. mianowicie biegną za ofiarą za ta padnie z wycieczenia przy czym oni prawie sie nie mecza. Nie twierdze ze to plemie wampirów ale skoro oni mogą to czemu by nie wampiry?. nastepnie chce zaznaczyc ze gdzies kolo mexyku naukowcy odnalezli szczątki stworzenia ktore wygladalo identycznie jak lesne wryzki czy tez elfy, malutkie czlekoksztaltne cialka ze skrzydelkami. skoro skrzaty istnialy to czemu nie wampiry? Pomyslcie nad tym i wieeelkie przepraszam za błędy Biggrin

Portret użytkownika chipcio

Są znane przypadki, (nawet

Są znane przypadki, (nawet współczesne), że lekarze źle stwierdzili zgon. W rzeczywistości, dany delikwent, był w głębokim letargu. Ja osobiście niechciał bym obudzić się pewnego dnia, z "wiekiem" nad głową, a takich przypadków nie brak. To jest dopiero "WYMARZONA ŚMIERĆ" !?Mniemam, że w tej danej kulturze, mogli mieć, lub przewidywać tego typu przypadki i poprostu, dla pewności zmarłego, przebijali mu serducho. Osobiście uważam to za "nie głupie" podejście. Sam bym wybrał taką metodę, chociaż nie jestem "wampirem" SmileRaczej nikt z was, niechciałby być pochowany żywcem, bo się ktoś pomylił co nie ???Nie snujcie teorii o wampirach, bo tak jak Czerwony Kapturek, poprostu nie istnieją SmilePOZDRAWIAM.

Portret użytkownika ssakxoxo

Ale mi tu coś nie pasuję ...

Ale mi tu coś nie pasuję ... Może to być śmieszne ale ile naoglądałam się filmów i przeczytałam artykułów o wilkołakach to tam jest napisane ,że pozbawia się ich życia przez srebro ,żelazo, metal . A wampiry jak też dużo mitów powstało o tym ,że przekuwane były kołkami z drewna . Więc nie wiem co o tym myśleć ??

Portret użytkownika edmund

Rasta - raz w dziesiątkę a

Rasta - raz w dziesiątkę a dobrze Smile
z tym jezusem to całkiem rozsądna uwaga Smile w końcu wino w tym kielichu "ofiarnym" było namiastką jego krwi, którą dawał innym do picia (rozmnażał wampiry?).
 
a wielu katolickich świętych leży w sarkofagach i sie nie rozkłada; nawet rumieńce mają (typowe wampiry).
 
coś w tym jest Smile
 
W wielu polskich katakumbach klasztornych i starych cmentarzach też sporo ludzi z gwoździami w głowie i ciele.

Portret użytkownika Rasta4Peace

aj tam moim zdaniem

aj tam moim zdaniem ciemnogrod zareagował na takie osoby podobnie jak na "czarownice", znalazlo sie paru poj*bów co krew ludzką pili albo jakąś "czarną magie" cwiczyli i tyle to dla pewnosci przygwozdzili delikwentów, bo w ozywające ciała jakoś nie moge uwierzyć... Może Jezus też był wampirem?

V.i.P.
~~ Victoria Is Peace ~~

Portret użytkownika Basta

To, że nie możesz uwierzyć,

To, że nie możesz uwierzyć, wcale nie wyklucza możliwości istnienia wampirów. Skąd tyle legend i opowieści o wiedźmach, wilkołakach, wampirach czy innych demonach? Skąd to się wzięło? Tylko ludzka wyobraźnia? A dlaczego tak sądzimy? Bo nie ma oficjalnych dowodów. To jedyny powód. Czy to jednak oznacza, że takie stwory nie miały prawa nigdy istnieć? Jeśli tak sądzisz, to gratuluje osiągnięcia wysokiego poziomu w dziedzinie ciemnoty i ograniczenia.Gdyby każdy miał takie nastawienie, to nikt nie uwierzyłby w żadną opowieść, bez twardych dowodów na jej potwierdzenie. Dziecko by matce opowiedziało, że bawiło się w szkole w berka, a matka by go wyśmiała, bo uznałaby to za fantazję. Czy to jest normalna postawa? Myślmy ludzie, to nie boli tak bardzo.A co, jesli kiedyś faktycznie istniały wampiry, wilkołaki, wiedźmy, wróżki albo pójdźmy na całego, nawet jednorożce czy smoki? Jesliby kiedyś były wampiry (kto wie, może nadal istnieją), to raczej nie biegały po wsiach i nie darły mordy, że są wampirami. Takie informacje raczej były ukrywane i nikt by się tym nie chwalił, bo po co skazywać się na stos czy kołek w serce? Słysząc słowo wampir od razu wyobrażamy sobie medialną wizję, czyli blada twarz, czerwone oczy i długie kły, ale w rzeczywistości taki wampir mógłby niczym się nie różnić od normalnego człowieka. Wobec tego trudno dziś jest stwierdzić jednoznacznie, czy takie wynaturzenia kiedyś po ziemi chodziły, czy też nie. Zarówno w dalekiej przeszłości jak i nawet dziś wielu ludzi wierzy w takie opowieści. Skoro kiedyś ludziom wbijano kołki w serca, czy palono na stosach, to może faktycznie coś w tym jest? W każdej legendzie jest ponoć ziarno prawdy.Warto też uświadomić sobie, że dawniej ludzie nie byli tacy głupi, jak dziś sądzi wielu ignorantów. To, że ludzie byli bardziej wierzący, nie mieli sportowych aut, internetu, komputerów, smartfonów, 40 calowych telewizorów plazmowych i nie chodzili w dżinsach, nie czyni z nich idiotów. Bynajmniej, kiedyś ludzie mieli więcej zdrowego rozsądku w sobie, myśleli logicznej i szerzej postrzegali wiele kwestii. Wiara w demony, z których dziś się śmiejemy nie oznacza, że dawniej panował ciemnogród jak kolega wyżej to ujął, to może oznaczać po prostu, że dawniej spotykano dziwnych ludzi, zachowywujących się inaczej, podejrzanie i to budziło lęk, co jest naturalne. Dziś jesteśmy znieczuleni na wszystko, wyprani z emocji. Wracamy z pracy, kładziemy zad w fotelu przed telewizorem i wyłączamy myślenie. To dziś tak naprawdę panuje ciemnogród, a fakt, że niektórzy są takimi ignorantami i sądzą, że są tak bardzo cywilizowani i mądrzy właśnie o tym świadczy.Popatrzmy na dawną cywilizację Egipcjan, Majów albo Sumerów. Bez naszej techniki, bez lotów w kosmos wiedzieli o nim tyle samo, a nawet więcej niż my. Czy byli głupsi? Przecież też wierzyli w swoich Bogów i w swoje demony, ale to nie przeszkodziło im, by pod względem wiedzy równać się z dzisiejszą cywilizacją, która bez techniki gówno o świecie by wiedziała.

Portret użytkownika Rasta4Peace

Wcale nie powiedziałem że

Wcale nie powiedziałem że wykluczam istenienie takich stworzeń jak wampir, tylko ciężko mi w to uwierzyć.Gdybyś w sredniowieczu zaczął studiować na temat ludzkiego ciała, czakramów, energetyki ciała ludzkiego i  nawet w dzisiejszych czasach jeszcze nazywane  "rzeczy paranormalne" właśnie przez swoją nadmierną "wiare i religie" ludzie zaczeliby gadać o tobie że z szatanem interesy robisz czy diabeł cię opętał, miesiąc po miesiącu progresów było by coraz gorzej a w końcu by cie powieszono za herezje i pakt z diabłem."Gdyby każdy miał takie nastawienie, to nikt nie uwierzyłby w żadną opowieść, bez twardych dowodów na jej potwierdzenie. Dziecko by matce opowiedziało, że bawiło się w szkole w berka, a matka by go wyśmiała, bo uznałaby to za fantazję. Czy to jest normalna postawa? Myślmy ludzie, to nie boli tak bardzo."Co to za głupi przykład? co ma legenda do zabawy dziecka? Wyobrażasz sobie jaką historie mogły przejsc niektóre legendy? Wiesz co to plotki? wiesz jak działają? wiesz że każdy może cos swojego dodać? Wyobraź sobie plotke jezdzącą po językach tysiąc lat.Wcale nie twierdze że ludzie w czsach sredniowiecznych byli mniej rozwinięci od nas, nas telewizja ogłupia do reszty LECZ dzięki naszej technologi możemy szybciej i skuteczniej wymieniać informacje, na żarówke nie mówimy czary, a takie historie jak smoki czy "bogowie ujerzdzający smoki" mogą być zinterpretowane tak że mogły być to statki kosmiczne z wyżesz rozwniętymi formami.Czy ty naprawde sądzisz że rdzenne kultury jak majowie, egipcjanie czy sumerowie doszli do tych wszystkich faktów astronomicznych sami? to ty jesteś jak tak ignorantem, oni poprostu nie byli nauczeni że kosmici to wrogowie, zeszli z nieba ich "bogowie" i ich nauczali bo wyrazili na to zgode i nie byli w letargu takim jak my, byli połączeni z prawdziwym źródłem, a nie podzieleni przez religie.Prawdziwe naoczne wydarzenie stało się opowieścią, opowieść stała się mitem, mit stał się legendą, tu masz swoje "ziarno".Wogóle mam wrażenie że większość swojej wiedzy zaczerpneliśmy my ludzie z hoolywoodzkich bzdetów, bo prawda jest taka że człowiek obecny nie wiedziałby NIC o czyms takim jak wampir i wszystkie "legendy" o nim gdyby nie kino.

V.i.P.
~~ Victoria Is Peace ~~

Portret użytkownika devoratus

Przepraszam, ale zanim nastał

Przepraszam, ale zanim nastał kościół, tematy związane z czarami lub magią były na porzadku dziennym a każda społeczność miała osobę, która wróżyła i mówiła ludziom jak i kiedy robić różne rzeczy. Na porządku dziennym były także osoby, które leczyły innych ziołami i różnymi innymi metodami.
 
Później "nastały mroczne czasy imperium" kościoła katolickiego i za wszystko co było niepoprawne politycznie można było trafić na stos jako opał.
 
"Czy ty naprawde sądzisz że rdzenne kultury jak majowie, egipcjanie czy sumerowie doszli do tych wszystkich faktów astronomicznych sami?"
 
A to jest zupełnie inna kwestia.
Spokojnie mogli do tego wszystkiego dojść sami, pod warunkiem jednak, że ich cywilizacja (i życie człowieka na ziemi) trwała znacznie dłużej niż obecni nałkofcy są w stanie przyznać...

Skomentuj