W Chinach odkopano fresk, który powstał dwa tysiące lat temu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Chińscy archeolodzy w Regionie Autonomicznym Mongolii Wewnętrznej znaleźli w grobowcu fresk, który powstał około dwa tysiące lat temu.

 

 

Grób znajduje się w dzielnicy miejscowości Ordos. Naukowcy odkryli również w zrujnowanym sarkofagu dwie czaszki, przedmioty ceramiczne i naczynia z brązu, podaje agencja Xinhua.

 

Poinformowano również, że fresk obejmuje 30 metrów kwadratowych powierzchni i składa się z ponad 10 obrazów. Malowidło, które częściowo pokrywa ściany i sufit grobu, przedstawia epizody z życia osób zmarłych wśród kwiatów i latających smoków.

 

Po zbadaniu tajemniczego miejsca pochówku, naukowcy doszli do wniosku, że pochodzi ono z okresu wschodniej dynastii Han, która panowała w latach 25 - 220 n. e. Obecnie eksperci starają się ustalić, kto konkretnie został pochowany w przedmiotowym miejscu.
 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika zytodlakoniapls

Strona ktora śmieje sie z

Strona ktora śmieje sie z nałukofcuf pokazuje 3 miski bo ryżu jako fresk ( nie zdziwię sie gdy to nie bedą miski a miniaturowe modele latających talerzy ) 

tajna wiedza,otwarty umysł, miski po obiedzie to fresk. Naukowcy to gupi som : D do podstawówki spowrotem dziennikarzu za dychę ( czy tam dwie od artykułu ) 

żenua 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj