W Chinach rozkwitły mistyczne kwiaty udumbara. Czy to znak, że nadchodzi czas globalnych zmian?

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Według buddyjskiej legendy, rośliny udumbara kwitną raz na trzy tysiące lat. To wyjaśnia, dlaczego nikt nie widział ich wcześniej. Jednak od kilku lat rośliny kwitną, zachwycając mieszkańców Chin.

Same kwiaty mają mikroskopijny rozmiar, jednak gdy kwitną, znacznie zwiększają swój rozmiar. Ponadto są skłonne do wydzielania zapachu - wytwarzają przyjemny słodki aromat. Artysta Chen Guodong opisuje kwitnienie w następujący sposób: „To cud! Takie małe kwiaty, które wytwarzają boski zapach. Przyjemny aromat szybko rozprzestrzenia się po całym domu, przynosząc prawdziwą przyjemność".

 

Wielu Chińczyków znalazło w domu mistyczne kwiaty. Rośliny pojawiły się także w klasztorach i instytucjach publicznych. Jeśli na poważnie brać wierzenia, kwitnienie kwiatów jest zapowiedzią ważnych wydarzeń. Być może pojawi się nowy Budda lub inny przywódca, który będzie mógł zmienić ten świat na lepsze. W starożytnych pismach wspomniano, że nowy Król będzie sprawiedliwy i miłosierny, a wszyscy będą równi.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Ącki

To wygląda na jaja jakiegoś

To wygląda na jaja jakiegoś owada składane na długiej "nóżce" i po wyjściu larwy ten niby kwiat się otwiera. Raczej nie pleśń bo nie wygląda. Zapach powiedzmy że przez ekran nie czuć. Nie podano nazwy gatunkowej rośliny. Taka ściema ludowa że ufo przyleciało.

Skomentuj