W Chinach rybacy złapali ogromnego potwora wodnego

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Chińscy rybacy złowili olbrzymiego potwora wodnego. Zwierzę mierzy kilka metrów. Według gazety Zenmin Zibao, stwór ma podłużny pysk i szarą skórę, jak delfin. Tajemniczą istotę wypatrzono w akwenie w okręgu Zhoushan we wschodniej części Chin.

 

Zdaniem internautów, może to być gigantyczny jesiotr lub delfin. Rybacy twierdzą stanowczo jednak, że nigdy wcześniej czegoś takiego nie widzieli.

 

Zoolodzy sugerują, że zwierzę może należeć do waleni dziobogłowych z podrzędu zębowców. Ich przedstawiciele żyją w głębinach mórz i ludzie raczej nie mają szans ich oglądać. Ten stwór o wydłużonym nosie może żerować rzekomo nawet na głębokości 500 metrów.

 

Stephen Simpson, starszy wykładowca biologii morskiej na Uniwersytecie w Exeter i ekspert w sprawach globalnych zmian klimatycznych, uważa, że zwierzę to samiec gatunku Mesoplodon densirostris. 

 

„Dwa nagromadzone nad górnymi zębami narośla, wierzcie lub nie, używane są do przyciągania samic" – powiedział Simpson. 

 

Dalsze losy tajemniczego stwora, który wpadł w ręce rybaków, pozostają tajemnicą.

Ocena: 

3
Średnio: 2.7 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika tramp

Chinol na zdjęciu chyba

Chinol na zdjęciu chyba zaczyna się brać za pitraszenie tego stwora.Wynika z tego,że chińczyki wszystko jedzą co pływa oprócz statku,wszysto co fruwa oprócz samolotu i wszystko co ma cztery nogi oprócz stołu.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj