W Danii znaleziono złoty amulet skandynawskiego boga Odyna

Kategorie: 

Źródło: http://www.tveast.dk/artikel/detektorfoerer-finder-1500-aar-gammel-guldskat-paa-lolland

Duński ochotnik i poszukiwacz skarbów Carsten Helm wraz ze swoimi dwoma nastoletnimi synami Lauritsem (10) i Lukasem (12) znaleźli w Magletving na wyspie Løland (Lolland) tysiącpięćsetletni mały amulet, zwany brakteatem, podaje portal TVEAST.

 

 
„Jest to bardzo ciekawe wydarzenie. Od 1906 roku znaleziono tylko trzy takie obiekty na wyspie Lolland, a około tysiąc w całej Skandynawii”, powiedziała Marie Brinch z miejscowego muzeum Løland-Falster. Swoją drogą, placówka zyskała całkiem przyzwoity prezent pod choinkę.

 
Średnica złotego amuletu wynosi zaledwie dwa centymetry. Przedstawia on wizerunek nordyckiego boga Odyna. To nie niejedyne odkrycie, które należy wpisać na konto rodziny Helm. Poszukiwacze znaleźli również złoty wisiorek, trzy złote naszyjniki i złoty pierścień. Za dokonanie odkrycia archeolodzy amatorzy otrzymają sowitą nagrodę od państwa. Skarb z Magletving można oglądać od 09 grudnia br. w Muzeum Diecezjalnym w Maribo, które jest częścią Muzeum Løland-Falster.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika baca

jedno jest pewne - bogowi

jedno jest pewne - bogowi Odynowi nie wolno było powierzyć twarzy do narysowania, bo zrobił z nią to samo co Jaś Fasola z twarzą starego olejnego obrazu...

Odyn jest nieśmiertelny ale mimo to rysownikiem portretów pamięciowych to on raczej nigdy nie będzie...

ale niestety wygląda na to że się chłop do rysowania nigdy nie zniechęcił bo chyba on właśnie uczył rysunku Majów i Azteków...

Portret użytkownika pingwin1977

 Za dokonanie odkrycia

 Za dokonanie odkrycia archeolodzy amatorzy otrzymają sowitą nagrodę od państwa. 

u nas ujawnienie wykopanego "skarbu" dostali by grzywnę, albo poszli by siedzieć. Media by trąbiły przez tydzień, policja zrobiła by repete w całym domu. Chore państwo. 

Skomentuj