W Egipcie znaleziono starożytną monetę z wizerunkiem obcego

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Dziwny artefakt został znaleziony podczas remontu jednego z domów w Egipcie, donosi thesun.co.uk. Niektóre źródła podają, że znaleziono wiele monet, ale jedna wśród nich jest bardzo niezwykła. Na awersie widać łysą istotę z ogromnymi pustymi oczami i zapadłymi policzkami. Postać przypomina klasycznego obcego, a na rewersie wybito obrazek z dziwnymi pojazdami powietrznymi.

 

 

Na monecie widnieje napis po łacinie „Opportunus Adest”, co tłumaczy się jako „tutaj, w swoim czasie”. Odkrycie natychmiast wywołało kontrowersje, co do pochodzenia i autentyczności monety. Przypomina ona bowiem żetony  -  „produkty moneto podobne” epoki Ludwika XIV, a także kojarzona jest z amerykańską modą na produkcję chipów z obrazkiem łudząco przypominającym wizerunek na awersie.

 

Czy nowo znaleziona moneta, przedstawiająca obcego stwora, jest prawdziwa, pozostaje głęboką tajemnicą. Eksperci twierdzą, iż wiele wskazuje na to, że moneta z Egiptu to fałszywka. Jej analogii można kupić i zamówić  w specjalistycznych sklepach internetowych.

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika walthemar

Ich jedyny syn, przyszły

Ich jedyny syn, przyszły Amenhotep IV, nie rokował nadziei, że tę walkę doprowadzi
do zwycięskiego zakończenia. Był to chłopiec wątły, skłonny do samotności i chorowity,
czujący się obco w pałacowym środowisku intryg i nieustannych uroczystości. Wizerunki nafreskach ukazują nam jego zbyt dużą w stosunku do ciała głowę, ciężkie, senne powieki,
sentymentalne oczy i pulchne, jakby kobiece usta. Malowidła te mówią nam ponadto, że
młodzieniec ten chętnie spędzał czas w zacisznym ogrodzie pałacowym, wśród kwiatów,
ptaków i motyli. Ze sprawozdania lekarskiego profesora Smitha wiemy już o dziwnym
ukształtowaniu jego czaszki wskazującym, że chłopiec miał skłonności do epilepsji.
Stosownie do obyczaju dworu egipskiego ożeniono go wcześnie z księżniczką
Nefertite.

Z.Kosidowski Gdy slonce bylo bogiem str.113

Portret użytkownika Cabaj

Na tej monecie to ufok?Chyba

Na tej monecie to ufok?Chyba ufolica...oskalpowana paskudna łyso poła z wylewjącymi sie spod szmaty"worami" bez kinola...uszu i najważniejesze bez...sutów.Pewnie kiedyś dawała innym ufokom na "hiszpana"...a moneta sfałszowana.

Portret użytkownika Al

Na pierwszy rzut oka widać,

Na pierwszy rzut oka widać, że to fałszywka. Po pierwsze, na rewersie widnieje dość współczesna data 1656. W dodatku zapisana arabskimi cyframi (jedynka może być rzymska), których Egipcjanie jeszcze nie znali. Po drugie, czemu Egipcjanie czy obcy w Egipcie mieliby używać na monecie łaciny? Ktoś zapewne wyretuszował monetę, aby wywołać sensację. Takie rzeczy się zdarzały i są możliwe.

Portret użytkownika Laguna

Witaj 

Witaj 

A ja widze to inaczej  Ziemia zawiera artefakty i slay roznych cywilizacji z roznych lini czasowych dlatego tak trudno jest ustalic prawziwa historie naszej cywilizacji. I owa moneta jest okaldnie tego przykladem . Jesli ktos podrozuje atralnie to pewnie bedzie wiedzial o czym pisze. 

Portret użytkownika Won

Nu i wsio haraszo... Tak to

Nu i wsio haraszo... Biggrin Tak to właśnie wygląda, porozwalane i porozwarstwiane czasoprzestrzenie sie tu porobiły (nie same oczywiście, a za sprawą rozmaitych kosmopsycholi) i raz wychodzi że Reptilianie i dinozaury zginęły 65 mln lat temu, a raz że byli tu jeszcze 4-6 tys lat temu.... Smile A jeszcze "ciekawiej" ma sie sprawa w tej 5 gęstości, bo tam raptem "wyginięcie dinozaurów" czyli de facto bitwa 3 ras każda z każdą - Reptilian, kosmożydów i aryjczyko-nazistów miała miejsce 20-30 lat temu.... A osobistości mające wcielenia tutaj w choćby starożytnej Grecji, po powrocie "tam" nagle orientują się, że były w tym więzieniu góra kilka lat... Smile Wot taki paradoks. Wszystkie poziomy czasowe/astralne należy zrównać z 5 gęstością czyli z kosmosem, bo tak jest normalnie i tak kiedyś było. Kto jest temu przeciw ten je kupy.

Strony

Skomentuj