W Europie odnaleziono rozległą sieć starożytnych podziemnych tuneli

Kategorie: 

Źródło: dr Heinrich Kusch

Archeolodzy odkryli tysiące podziemnych tuneli z epoki kamienia. Rozprzestrzeniają się w całej Europie, od Szkocji do Turcji, a naukowcy nie mają pojęcia kto je zbudował ani po co.

 

Niemiecki archeolog dr Heinrich Kusch, w swojej książce "Tajemnice podziemnych drzwi w starożytnym świecie", twierdzi, że tunele wykopane są pod dosłownie setkami osad neolitycznych w całej Europie, a fakt, że tak wiele tuneli przetrwało po 12 000 lat wskazuje na to, że sieć była budowana niezwykle solidnie.

 

W samych Niemczech, w Bawarii, znalazł on 700 metrów tych podziemnych tuneli.  W austriackiej Styrii, kolejnych  350. Kusch twierdzi, że całej Europie były tysiące takich tuneli ciągnących się ze Szkocji aż do krajów na kontynencie. Tunele są stosunkowo wąskie, mają przeważnie około 70 centymetrów szerokości. Jest to wystarczające, aby można było się w nich przemieszczać. W niektórych miejscach są nawet małe pomieszczenia, do przechowywania i odpoczynku.

[ibimage==18084==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Źródło: dr Heinrich Kusch

Choć wiele osób uważa, że ​​ludzie epoki kamiennej były prymitywni, pozostało po nich wystarczająco dużo niesamowitych budowli o nieustalonym pochodzeniu.  Przykłady niesamowitych budowli wykonanych z precyzją porównywalną do dzisiejszej są znajdowane w Turcji, w Egipcie i wielu innych krajach świata. Część z nich do dzisiaj pozostaje świadectwem zdumiewającej wiedzy astronomicznej ludzi z tamtych czasów. Wiele wskazuje na to, że nie byli oni najwyraźniej aż tak prymitywni jak nam się dzisiaj wydaje.

 

Odkrycie rozległej sieci podziemnych tuneli pokazuje, że ludzie epoki kamiennej spędzali dzień, najwyraźniej, nie tylko na polowaniach i zbieractwie.  Jednak prawdziwy cel ich istnienia jest jeszcze kompletną tajemnicą.  Niektórzy badacze uważają, że ich zadaniem było chronić ludzi przed drapieżnikami, podczas gdy inni uważają, że ich celem było umożliwienie bezpiecznego podróżowania gdyż chroniły przed skutkami ekstremalnych zjawisk pogodowych, a nawet wojen.  W chwili obecnej naukowcy mogą jedynie spekulować na temat celów podejmowania wysiłku drążenia takich struktur. Tunele wciąż nie ujawniły jeszcze swoich sekretów.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika BJT

Skoro tunele mają 70 cm, to

Skoro tunele mają 70 cm, to raczej ludzie ich nie wyżłobili, a już na pewno nie "spacerowali" sobie nimi.
Wątpie również by jaka kolwiek cywilizacja pełzała sobie miesiącami od miejscowości do miejscowści bez pożywienia i wody (transport byłby dość skomplikowany). Obstawiam wode

Portret użytkownika pabloS

"umożliwienie

"umożliwienie bezpiecznego podróżowania gdyż chroniły przed skutkami ekstremalnych zjawisk pogodowych, a nawet wojen" - czyli rozpierducha w drodze i posłużą raz jeszcze???

Portret użytkownika RAMŚP

Istotnie "tunele" pod cała

Istotnie "tunele" pod cała Europą, ale nie tylko bo pod całym "cywilizowanym" światem to jest. To żadne tunele tylko kanalizacja pozostała po wieklkich miastach epoki przedpotopowej cywilizacji o rozwoju co najmniej takim jak nasz... jestem pewien, że takie "tunele" znajdują sie pod dnem oceanów wszędzie tam, gdzie odkrywa sie ruiny zatopionych budowli... Kiedyś Ziemia była jednoilitą skorupą i kwitły na niej rózne cywilizacje i ludzi i potomstwa "upadlych aniołów" czyli tzw biblijnych gigantów...
Ale mi zagadka... Jeden b@ron kuma czaczę...

Portret użytkownika AMRŚP

Te tunele dowodzą jak

Te tunele dowodzą jak zdesperowane ocalałe społeczności ludzkie chroniły sie przed zlodowaceniem popotopowym i promieniowaniem wskutek zmiany i podczas kształtowania sie nowej atmosfery i barier ocgronnych magnetosfery Nowej Ziemi...
 Człowiek nigdy nie powstał z gatunku pierwotnego, lecz powstał jako doskonała istota. Wskutek potopu i innych kataklizmów zezwierzęcał... rozmnażał z uszkodzonymi genami i osiągnął poziom neandertalczyka i później małpy... Tak przebiegała ewolucja...

Strony

Skomentuj