Kategorie:
Archeolodzy odkryli tysiące podziemnych tuneli z epoki kamienia. Rozprzestrzeniają się w całej Europie, od Szkocji do Turcji, a naukowcy nie mają pojęcia kto je zbudował ani po co.
Niemiecki archeolog dr Heinrich Kusch, w swojej książce "Tajemnice podziemnych drzwi w starożytnym świecie", twierdzi, że tunele wykopane są pod dosłownie setkami osad neolitycznych w całej Europie, a fakt, że tak wiele tuneli przetrwało po 12 000 lat wskazuje na to, że sieć była budowana niezwykle solidnie.
W samych Niemczech, w Bawarii, znalazł on 700 metrów tych podziemnych tuneli. W austriackiej Styrii, kolejnych 350. Kusch twierdzi, że całej Europie były tysiące takich tuneli ciągnących się ze Szkocji aż do krajów na kontynencie. Tunele są stosunkowo wąskie, mają przeważnie około 70 centymetrów szerokości. Jest to wystarczające, aby można było się w nich przemieszczać. W niektórych miejscach są nawet małe pomieszczenia, do przechowywania i odpoczynku.
Źródło: dr Heinrich Kusch
Choć wiele osób uważa, że ludzie epoki kamiennej były prymitywni, pozostało po nich wystarczająco dużo niesamowitych budowli o nieustalonym pochodzeniu. Przykłady niesamowitych budowli wykonanych z precyzją porównywalną do dzisiejszej są znajdowane w Turcji, w Egipcie i wielu innych krajach świata. Część z nich do dzisiaj pozostaje świadectwem zdumiewającej wiedzy astronomicznej ludzi z tamtych czasów. Wiele wskazuje na to, że nie byli oni najwyraźniej aż tak prymitywni jak nam się dzisiaj wydaje.
Odkrycie rozległej sieci podziemnych tuneli pokazuje, że ludzie epoki kamiennej spędzali dzień, najwyraźniej, nie tylko na polowaniach i zbieractwie. Jednak prawdziwy cel ich istnienia jest jeszcze kompletną tajemnicą. Niektórzy badacze uważają, że ich zadaniem było chronić ludzi przed drapieżnikami, podczas gdy inni uważają, że ich celem było umożliwienie bezpiecznego podróżowania gdyż chroniły przed skutkami ekstremalnych zjawisk pogodowych, a nawet wojen. W chwili obecnej naukowcy mogą jedynie spekulować na temat celów podejmowania wysiłku drążenia takich struktur. Tunele wciąż nie ujawniły jeszcze swoich sekretów.
Komentarze
Strony
Skomentuj