W głębinach Oceanu Spokojnego zaobserwowano dziwne stworzenie z mackami w kształcie kwiata

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Nowy materiał filmowy ukazujący gigantyczne, nietypowo wyglądające morskie stworzenie z mackami, które leniwie pływa w głębinach Oceanu Spokojnego, skłonił naukowców do zastanowienia się, czy to, co widzieli, jest nowym gatunkiem.

 

Zespół naukowców zauważył dziwne zwierzę na pokładzie E/V Nautilus, statku badawczego obsługiwanego przez Ocean Exploration Trust, organizację non-profit zajmującą się badaniami głębinowymi. W niedawno opublikowanym nagraniu badacze krzyczeli i krzyczeli, patrząc na dziwaczne stworzenie. Chwilę później naukowcy zauważyli w pobliżu inne dziwne stworzenie, chociaż nie byli w stanie nagrać wideo drugiego osobnika.

 

Z mackami rozciągającymi się na 40 cm od łodygi o długości prawie 2 m i pojedynczym karmiącym polipem z kolczastymi mackami owiniętymi wokół polipa jak kolczaste płatki, stworzenie przypominało bardzo dziwny, swobodnie unoszący się kwiat.

 

Osobnik został zauważony 7 lipca na głębokości 2994 m pod powierzchnią, w pobliżu wcześniej niezbadanej góry podwodnej na północ od Johnston Atoll i na zachód od Wysp Hawajskich. Naukowcy początkowo podejrzewali, że spotkali się z Solumbellula monocephalus, znanym również jako pióro morskie Solumbellula, które jest częścią gromady Cnidaria, która obejmuje meduzy, stułbie i koralowce. Jednak jedyne znane wcześniej obserwacje piór morskich miały miejsce w Oceanie Atlantyckim i Indyjskim, więc możliwe jest, że naukowcy natknęli się na nowy gatunek.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj