W Google Maps znaleziono arktyczne monstrum z XVII wieku

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Internauci znaleźli w Google Maps starożytnego arktycznego potwora Krakena - głowonoga, który, według legend, zatopił niejeden statek u wybrzeży Islandii. Płetwy potwora są dobrze widoczne na podstawie współrzędnych podanych przez odkrywców.

 

 

Sądząc po informacjach z dolnych ramek, obecnie Kraken, lub coś podobnego do niego, usytuowany jest koło Deception Island w archipelagu Szetlandów Południowych w pobliżu Antarktydy.

 

Na Google Maps można zobaczyć dużą białą płetwę i masywne ciało, które jest częściowo ukryte pod warstwą wody. W Internecie można znaleźć wiele wersji tego, co to może być, ale większość ludzi uważa, że jeśli nie jest to Kraken, to na pewno przynajmniej jakaś wcześniejsza forma życia.

 

Kraken to islandzkie słowo z pierwszych legend, które wprowadził do obiegu duński przyrodnik Erik Pontoppidan w XVII wieku. Według niego, istota ta była zwierzęciem „wielkości pływającej wyspy". Według przekazów, żeglarze islandzcy ginęli często z winy tego potwora, ponieważ mylili go z wyspą i szli na zatracenie.
 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj