W Grecji znaleziono rzadką drewnianą figurę

Kategorie: 

Greccy archeolodzy odkryli rzadki drewniany zabytek podczas prac związanych z budową tunelu metra w Atenach. Znalezisko dokonano w rejonie portu w Pireusie, który jest częścią Aten.

 

Drewniana figura znajdowała się na dnie odwiertu na głębokości 14,7 m (1,12 m poniżej poziomu morza). Mierzy ona 47 cm wysokości i 21 cm szerokości, a przedstawia wędrującego człowieka. Dzieło pozostało niedokończone – brakuje głowy, rąk i nóg. Obok drewnianej rzeźby znaleziono  fragmenty naczyń, pochodzące z  okresu od 100 do 86 lat p. n. e.

 

Obecnie nie wiadomo dokładnie, kogo figura przedstawia. Drewniane rzeźby nie są typowe dla Grecji, ponieważ lokalny klimat nie sprzyja ich trwałości. Zdaniem przedstawicieli Ministerstwa Kultury Grecji, w tej samej studni znaleziono również marmurowy posąg kobiety, siedzącej na jeleniu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika trzcina_1

zaraz, zaraz jak to faceci

zaraz, zaraz jak to faceci mówią... 
darmowa kucharka, sprzątaczka i ku..a... ciekawe podejście...
my kobiety pozwalamy facetą myśleć, że rządzą w domy żeby podbudować ich ego, ale tak naprawdę to wy nic nie macie do powiedzenia... bez naszej zgody i przytaknięcia nie zrobicie nic... he, he Biggrin
 

Portret użytkownika El Koto

Bez rąk i nóg to jest

Bez rąk i nóg to jest wibrator. Wyszlifowany pniak z 1 idealnie przerobioną gałązką - taka wtedy panowała moda. Pniok taki zadowalał zblazowane panie w czasach przed wynalezieniem Jezusa i grzechu. Obiekty takie były ustawiane w świątyniach miłości dla żon coby im się nie nudziło w czasie gdy małżonek modlił się na kapłance.

Portret użytkownika ludziejuzdawnowymarli

Hej Talinn, no nic znowu

Hej Talinn, no nic znowu zostalo mi tylko podziwiac Twoj nieograniczony potencjal selekcjonerski i zdolnosc selektywnego odseparowania internetowej pulpy.
jak zwykle wybierasz tylko najsmaczniejsze kaski, ktore wymagaja nie lada wkladu intelektualnego do ogarniecia.
Marnujesz swoj potencjal czlowieku!  kazdy zawsze chcial zobaczyc niedokonczona figurke bez glowy i konczyn! ale Tylko Ty wiedziales gdzie ona jest i udostepniles ja swiatu.
                     jestesmy pod glebokim wrazeniem Twoich ostatnich wpisow o wrozkach i wegetarianskich gladiatorach ( zaraz okaze sie ze to nie byli gladiatorzy tylko starozytni europejczycy walczacy o prawa gender bo stwierdzi tak jakas babcia z pierdzidupowa i jej wnuk potwierdzi, ze babcia sie nie myli).
Mysle ze solidnie zapracowales na urlop, moze w jego czasie zaczniesz dostrzegac jak bardzi marnujesz swoj potencjal odrywcy i w koncu wybierzesz sie do szkoly?

 

Strony

Skomentuj