W Gwatemali za nieopłacanie miejsca pochówku, „eksmitują” zmarłych z grobów

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Zmarli, za których mogiły nie są wnoszone opłaty, są eksmitowani z swoich miejsc pochówku. Nieboszczyki trafiają do zbiorowych grobów, podaje Reuters.

 

Na cmentarzu publicznym w Gwatemali likwiduje się groby, których krewni nie mogą lub nie chcą opłacać miejsca pochówku. Mogiły są otwierane, a szczątki ludzkie trafiają do worków, które gromadzone są w masowych grobach.

W Gwatemali przez większość część roku jest ciepło i sucho, więc ciało nie ulega rozkładowi i zmienia się w mumię. Te straszne zdjęcia wykonano 15 kwietnia 2015.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika baca

skoro w Gwatemali jest ciepło

skoro w Gwatemali jest ciepło i sucho tak że ciała nie gniją to po co płacić za pochówek?
zmarłych można zawiesić na werandzie i zastosować jako wykrywacz huraganów lub wstrząsów sejsmicznych - jak by co natychmiast zaczną ostrzegawczo klekotać...

Portret użytkownika El Koto

Całe szczęście że nie

Całe szczęście że nie przerabiają ich na dodatki spożywcze albo żarcie dla psów i kotów, ale to niebawem nastąpi bo jak tak dalej będzie ta sywilizacja się radośnie rozwijać, to ani chybi jakiś naukowiec typu Juszka ponownie odkryje że trupy są źródłem białka! (A najwięcej zarobić można na bezpańskim białku bo co się będzie marnować!) Smacznego.

Portret użytkownika Helmut

Przecież w Polsce jest tak

Przecież w Polsce jest tak samo. Opłata na 20 lat. I jeżeli rodzina (ktokolwiek) nie zapłaci na kolejne 20 lat to szczątki są rozgrzebywany i zakopywany w innym miejscu albo głębiej (jako warstwa), a miejsce jest "sprzedawane" komuś innemu na 20 lat.

Skomentuj