W Holandii zbudowano replikę Arki Noego

Kategorie: 

Replika Arki Noego

Niewielkich rozmiarów replika biblijnej Arki Noego została zbudowana przez pasjonata z Holandii. Jest kompletna nawet z modelami zwierząt.

 

Holenderski kreacjonistą, Huibers Johan zbudował arkę, jako testament jego dosłownej wiary w Biblię. Arka znajduje się w mieście Schagen, ma 150 łokci długości - połowa długości Noego - i trzy piętra. Łokieć ma około 45cm długości.

 

Arka została otwarta w sobotę, po zakończeniu budowy, która trwała prawie dwa lata, większość z prac została wykonana osobiście przez pana Hubera.

 

"Projekt jest mojej żony, Bianki" powiedział Huibers. "Ona tak naprawdę nie chciała tego w ogóle, ale powiedziała, że jeśli mam zamiar i tak to zbudować to powinno to wyglądać tak"

 

Naturalnej wielkości modele żyraf, słoni, lwów, krokodyli, zebr i bizonów umieszczono we wnętrzu arki. Księga Rodzaju mówi Noe przechowywał w łodzi siedem par najbardziej oswojonych zwierząt hodowlanych i po jednej parze innych stworzeń, które przetrwały katastrofalną powódź zesłaną przez Boga, aby ukarać ludzi.

 

 

Huibers spędził prawie dwa lata na budowie arki. Wykonano ją z drzewa cedrowego i sosnowego, bibliści nie są pewni, co do rodzaju drewna stosowanego w budownictwie Arki.

 

Rozpoczął budowę w maju 2005 r. po śnie, w którym zobaczył, że Holandia jest zalana.

 

"W lutym 1992 r., miałem sen, że Holandia będzie zalana. Następnego dnia, znalazłem książkę o Arce Noego w lokalnej księgarni, i od tego czasu moim marzeniem było ją zbudować" powiedział.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj