W Indiach torturowano kobiety oskarżone o bycie czarownicami!

Kategorie: 

Źródło: BBC

Policja w indyjskim stanie Jharkhand aresztowała 11 osób za złe traktowanie dwóch kobiet, które podejrzewano o czary, donosi BBC News. 65-letnia kobieta i jej 35-letnia córka zostały ogolone na łyso, rozebrane do naga i zmuszone do wędrówki po ulicach miasta. Wszystko dlatego, że mieszkańcy zarzucili im, iż przywlekły one zarazę do wioski.

Wielu mieszkańców tych okolic jest przesądnych lub poprostu zawistnych. Nie jest to niczym nowym, że celem nękania są wdowy które posiadają jakiś majątek. Według kobiet, które zostały zaatakowane, to najbliżsi krewni weszli do ich domu, nazywając je czarownicami. Okazało się, że atak był rezultatem nawoływań miejscowego znachora, który obwiniał kobiety o śmierć jednego z mieszkańców.

Jest to kolejny z tego typu przypadków w bieżącym roku. Nie dalej jak 14 lutego br. okazało się, że w Indiach mąż opuścił swoją żonę z powodu rzadkiej choroby, która sprawiała że dziewczyna płakała krwawymi łzami. 21-letnia dziewczyna przyznała wtedy, że jej stan był główną przyczyną rozstania z mężem, który nie chciał mieszkać pod tym samym dachem z „czarownicą".

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Skomentuj