W Indiach znaleziono niebieskie psy

Kategorie: 

Źródło: http://www.iflscience.com/

W pobliżu Mumbaju – stolicy indyjskiego stanu Maharasztra – natknięto się na dość nietypowy widok. Mieszkańcy miasta odkryli, że błąkające się w okolicy psy zmieniły swoje umaszczenie na jaskrawoniebieskie.

Psy o nietypowym kolorze sierści zostały zauważone w przemysłowym obszarze Taloja w mieście Navi Mumbai. Zwierzęta najprawdopodobniej zanurzyły się w wyjątkowo zanieczyszczonej rzece, która zmieniła kolor ich sierści.

 

Setki indyjskich fabryk spożywczych, farmaceutycznych oraz elektromaszynowych odprowadza swoje zanieczyszczenia do rzeki Kasadi, co sprawiło, że nie nadaje się ona do spożycia przez ludzi ani do życia jakichkolwiek zwierząt. Przypuszcza się, że psy weszły do rzeki w poszukiwaniu pożywienia, a zanieczyszczenia obecne w wodzie zabarwiły ich futro na niebiesko.

Zdjęcia psów zostały zrobione przez członków Navi Mumbai Animal Protection Cell, którzy złożyli już skargę do Rady Kontroli Zanieczyszczeń Maharashtra (MPCB). Barwnik może okazać się być szkodliwy wobec zdrowia zwierząt i ludzi, którzy żyją w pobliżu rzeki.

 

„Naliczyliśmy w sumie pięć psów pofarbowanych na niebiesko” – powiedział Arati Chauhan, który prowadzi oddział ochrony zwierząt i jest mieszkańcem Navi Mumbai. Firma produkująca proszki do prania jest prawdopodobnie głównym winowajcą i została zobowiązana do oczyszczenia rzeki oraz zabezpieczenia terenu wokół niej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj