W Indonezji narodziło się dziecko z dwoma mózgami w jednej głowie

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

W indonezyjskim mieście Batam, na świat przyszły niezwykłe bliźnięta syjamskie z dwoma twarzami i dwoma mózgami w jednej głowie. Jest to ekstremalnie rzadki przypadek zrośniętych ze sobą niemowląt, których prawdopodobnie nie da się już uratować.

 

 

Dzieci urodziły się w Chamata Sahidiya Panbil Hospital i mimo przeprowadzonych badań, lekarze nie zdołali wcześniej wykryć deformacji płodu w brzuchu kobiety. Okazało się jednak, że bliźnięta są ze sobą zrośnięte i to w dość nieprawdopodobny sposób – mają dwie twarze, a także dwa mózgi w jednej głowie i w dodatku cierpią na wodogłowie.

Rodzice traktują bliźnięta jak jedno dziecko i zbierają pieniądze na operację usunięcia jednego mózgu, twarzy i fragmentu czaszki. Jednak wykonanie takiego zabiegu z pewnością będzie niezwykle trudne i ryzykowne, natomiast chirurdzy wahają się z podjęciem decyzji. W obecnym stanie, zrośnięte niemowlaki nie mają szans na długie życie.

Powyższy przypadek określany jest jako Craniopagus parasiticus, czyli typ bliźniąt syjamskich złączonych głowami, który dodatkowo obejmuje wadę Diprosopus, polegającą na zdwojeniu struktur twarzy. Identyczny przypadek bliźniąt miał miejsce w 2014 roku w Australii. Faith i Hope miały dwie twarze i dwa mózgi i zmarły 19 dni po narodzinach.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
loading...

Komentarze

Skomentuj