W Izraelu znaleziono monety i biżuterię z czasów panowania Aleksandra Wielkiego

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W poniedziałek, 09 marca br., Izraelczycy poinformowali, że w północnej części państwa żydowskiego znaleziono skarb monet z czasów Aleksandra Wielkiego. Należy zauważyć, że znalezisko pochodzi sprzed 2,3 tys. lat. Historycy podkreślają, że jest to pierwszy zabytek z tego okres, znaleziony na terytorium współczesnego Izraela. Odkrycia przypadkowo dokonali grotołazi w jednej z dużych i dobrze ukrytych jaskiń naciekowych.

 

Torując sobie drogę przez wąski właz, najmłodszy członek grupy, 21-letni Hyun zauważył błyszczący obiekt. Znalazł dwie starożytne monety srebrne, które jak się okazało, były bite za panowania Aleksandra Wielkiego. Zajął on ziemie, obejmujące dzisiejszy Izrael, na początku epoki hellenistycznej, tj. w końcu czwartego wieku przed naszą erą.

„Nie ma powodu, aby sądzić, że jaskinia służyła jako schronienie dla ludzi przez długi czas. Oni osiedlili się tam, aby uniknąć zamętu, który ogarnął kraj po śmierci Aleksandra”. - powiedział główny konserwator zabytków Izraela

Wkrótce, oprócz monet i biżuterii, izraelscy archeolodzy odkryli świetne zachowane garnki. Należy zauważyć, że wszystkie elementy są starannie zawinięte w tkaninę.

 

Według raportu izraelskiego Urzędu Starożytności, to odkrycie archeologiczne może być jednym z największych w północnej części kraju w ostatnich latach. Obecnie trwają prace, aby wyjaśnić tajemnice, kryjące się w jaskini. W Izraelu, podobnie jak w Polsce, wszystkie znalezione w ziemi artefakty, należą do państwa.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika El Koto

8 marca było żydowskie święto

8 marca było żydowskie święto Purym, związane z żydowską bohaterką Esterą, która została ulubioną „żoną” haremową perskiego króla Artakserksesa i przebiegłością skłoniła go do wymordowania 75 tysięcy „antysemitów” wraz z żonami i dziećmi.(Patrz rozprawy rabina A. Steinsalza i inne rozprawy na temat „heroicznego wyczynu haremowego agenta Estery”). To była także rewolucja przeciwko prawowitym władzom i rządowi: „w ten dzień kiedy nieprzyjaciele żydów mieli nadzieję posiąść nad nimi władzę, wyszło odwrotnie, żydzi zdobyli władzę nad swoimi wrogami” (Esf. Ch. 8 i 9).
Wydarzenie to stało się ulubionym i najweselszym żydowskim świętem nienawiści do wrogów żydowskiego ludu. W ten dzień żydzi często za pieniądze wynajmują chrześcijańskiego nędzarza, który pozwala siebie kopać, opluwać i bić. W zwyczaju jest spożywanie pierożków w kształcie „uszu Hamana” (uśmierconego ministra perskiego, symbolu głównego antysemity) a żydowskie dzieci obdarowywane są zabawkowymi szubienicami do wieszania wrogów. Święto Purim w naszych czasach nawet bardziej niż Chanuka jest symbolem żydowskiej władzy nad światem ich nadchodzącego moshiaha’a, gromiącego wszystkie inne narody-„antysemitów”.
Dlaczego to piszę ?
Aktualnie krążą w sieci słuchy, że w tegoroczny Purym, śmiertelnie zachorował przywódca Iranu oraz znikną gdzieś Putin ! Obaj ponoć są w szpitalach na intensywnym leczeniu !

Portret użytkownika trzcina_1

Mam taką cichą cichutka

Mam taką cichą cichutka nadzieję że Putinowi nic nie jest...
jak jego zabraknie to biada nam Slowiana... władzę przejmą szumowiny na całym świecie i zaczną nas wybijac bo wtedy już nikt im się nie przeciwstawi...

Portret użytkownika Miki Mous

Hehe .Tylko kto to tłumaczył

Hehe .Tylko kto to tłumaczył i na jakie potrzeby. Można by se powiedzieć dwa teksty. Przybyłem ,zobaczyłem , zwyciężyłem...... Przybyłem dawno i byłem tam 50 lat, zobaczyłem takie rzeczy o których naukowcom się nie śniło a obserwowałem to 50 lat, zwyciężyłem choć było trudno zmagać się z tym przez 50 lat. Taka dygresja.pozdro

Strony

Skomentuj