W jednym z amerykańskich liceów, duch groził łowcom duchów śmiercią

Kategorie: 

Wikipedia

Liceum Carla Shurza powstało na samym początku XX wieku, jednak ilość zachodzących w nim zjawisk paranormalnych jest znacznie większa, niż w większości wiekowych budowli. Wielokrotnie słyszano w nim niepokojące ogłosy, widziano niezidentyfikowane cienie oraz dało sie wyczuć dziwne zapachy, nic w tym więc dziwnego, że obiektem tym interesują się badacze zjawisk paranormalnych. Ostatnie obserwacje poczynione przez lokalnych "łowców duchów" so jednak co najmniej niepokojące.
 
IPRAstrong, to nazwa grupy składającej się z dwóch badaczy zjawisk paranormalnych. Razem z rodowitym mieszkańcem Chicago Andrew Openlanderem (wynalazcą Puszki Andy'ego, nowoczesnego narzędzia do prowadzenia rozmowy z duchami za pomocą fal radiowych) spędzili oni noc nagrywając co dziwniejsze sytuacje.
 
Gdy Openlander zaczał zadawać duchom pytania doszło do bardzo dziwnej sytuacji.Najpierw, zapytał się duchów, ile z nich było w zajmowanym przez łowców pomieszczeniu. Po kilku sekundach, z Puszki można było usłyszeć wyraźną odpowiedź "Sześć". Gdy później zapytano się o imie ducha, który odpowiadał na pytanie ten sam głos odpowiedział "Stephen". Aby upewnić się, że urządzenie nie wychwytuje przypadkiem jakiejś zabłąkanej audycji radiowej łowcy zapytali się kontrolnie "Czy na imie ci Stephen?" na co po kilku sekundach duch odpowiadział krótkim "Tak".
 
Puszka Andy'ego to narzędzie, które dla wielu badaczy jest wynalazkiem, który zrewolucjonizuje wszelkie kontakty z duchami. Sam autor przyznaje się, że obecna forma Puszki to jedynie jedna z wersji, które stale udoskanala od trzech lat. Na ten moment maszyna ta działa na podobnej zasadzie co radioodbiorniki. Poprzez ciągłe zmienianie stacji, badacze starają się skanować różne pasma, w poszukiwaniu tego, na którym będą mogli porozumieć się z duchem. W trakcie takiej sesji Puszka wielokrotnie natrafi na zwyczajne audycje radiowe, których ułamki mogą zmylić nieudolnych łowców duchów. Rzekomo podczas inteligentnej rozmowy z duchem, istota ta jest w stanie komunikować się poprzez sam odbiornik, w związku z czym jego odpowiedzi będą słyszalne nie tylko na konkretnej częstotliwości, ale również w trakcie jej zmiany i tuż po niej.
 
[ibimage==25785==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]
 
Pomimo udzielenia kilku normalnych odpowiedzi, jeden z reszty obecnych tam duchów zadał badaczom pytanie "Czy wy wogóle słuchacie ?". Tuż po tym dodał on jeszcze "jestem chory" w związku z czym łowcy zainteresowani zapytali się go "Jak wygląda miejsce, w którym się znajdujesz". W odpowiedzi usłyszeli oni tylko głośny krzyk "GORĄCO". Po kilku pytaniach dalej, mocno rozzłoszczony duch krzyknął do łowców duchów cyt. "Pierdolcie sie, zabije was".
 
Przy każdej zarejestrowanej rozmowie z duchami zawsze pojawia problem, czy można o nich wogóle mówić w kategoriach wiarygodności. W większości przypadków wykorzystania puszki Andy'ego większość z zasłyszanych odpowiedzi jest klasyfikowana jako zwyczajny łut szczęścia, ot wyłapana przez radio wypowiedź któregoś ze spikerów. Fakt, faktem to właśnie takie rozmowy jak ta z Liceum Carla Shurza, są najbardziej interesujące ponieważ przekleństwa bardzo rzadko pojawiają się w audycjach radiowych, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Jeśli jednak jest to rzeczywiście fragment wyrwany z kontekstu, to jego umiejscowienie w czasie i odebranie go akurat w momencie zadania pytania jest doprawdy niesamowitym zbiegiem okoliczności.

 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika student

Openlander? To jakiś

Openlander? To jakiś pogrobowiec Openheimera? Lepiej uważać na jego puszkę, bo może być zrobiona ze wzbogaconego uranu, a wtedy to przes*ane na całej linii. Z opisu działania tajemniczego urządzenia wynika natomiast, że jest to najzwyklejsza w świecie radiostacja, nazwana "puszką Andy'ego" wyłącznie dla niepoznaki. Wybaczcie, ale jak określić urządzenie, które odbiera i nadaje na falach radiowych? Puszka na duchy? No dobra, istnienia duchów i innych jakichś tam istot n-wymiarowych, astralnych itd itp wcale nie podważam. Ciekawe tylko, gdyby można było nawiązać z nimi kontakt ot tak przez zwykłe fale radiowe. Miła alternatywa dla każdego, kto chce zajrzeć za kurtynę bez medytowania 24h na dobę, żarcia psychodelików, kupowania dziwnych rekwizytów i konstruowania strasznie skomplikowanych figur geometrycznych. Nawiasem mówiąc sam kiedyś po pijaku bawiłem się radiem w telefonie, leżałem na łóżku i ponad pół godziny słuchałem białego szumu na różnych częstotliwościach. Nawet się zrelaksowałem, ale jakoś na audycję ducha nie natrafiłem. No cóż, może duchy nie nadają na UKF?

Portret użytkownika nkwd

Czytam wasze komentarze i jak

Czytam wasze komentarze i jak zwykle czego człowiek nie zobaczy nie dotknie to nie uwierzy Czy wam sie to podoba lub nie  sa rzeczy którym nawet fizjologom sie nie śniły 
i sa ludzie ktorzy maja dar widzieć to co wasze ograniczone umysły nigdy nie zobacza i nie zrozumia 
Dla tego tak fatwo mozna was programować sterować i ogłupiać dlatego tym swiatem ziemskim swiatem rządza ludzie ktorzy mówia wprost że Ludzi trzeba likwidowac i kontrolować bo sa jak bydło ktore sie nie uczy i rozwija 
żal mi tych wszystkich nieswiadomych nad którymi ich bezwzgledny mózg przejoł kontrole zagłuszając ducha swego dlaczego napisałem że mózg jest bezwzgledny ot w totalnej skrajnej sytuacji dla ratowanie Sie trawi własne organy 
szatanski porzadek świata wielkich iluminatów 
Ja was nawet nie zamierzam z błedu wyprowadzać jest potęrzne zło i poterzniejsze dobro 
żyj i bać świadomy wyjdź z mroku ogłupienia

Portret użytkownika zibi1973

Ja jestem przekonany że drugą

Ja jestem przekonany że drugą wojnę oni zrobili oczywiście przez  łapki i przemowy pana z wąsikiem,a teraz się szykujemy do trzeciej,musi zginąć miliard ludzi i to jeszcze się nie zakończy,zrobiłem fotkę z filmiku jak wojna się zaczęła,mnie przekonała,ciekawo co by oni zrobili gdyby ludzie rozbroili broń masowego rażenia,może by wtedy musieli przejść na tryb awaryjny czyli choroby,wypadki samochodowe,pożary itd,ale wtedy znowu by się zaczęło podejrzanie robić,bo ile w końcu można,ale jak na niedowiarków to do tej pory normalnie się dzieje,ci u góry manipulują mediami,info a taki szary człowieczek w tv jak w obrazek,a jest ich większość i przez takich to po nas jest,oczywiście nie po wszystkich to wiadomo    http://www.fotosik.pl/zdjecie/4c19493bb417c3ea                                                                                                                                                                

Portret użytkownika zibi1973

Nigdzie na wojnę nie

Nigdzie na wojnę nie pójdę,może za dezercje mnie zastrzelą,a jeśli nie da się inaczej zostanie mi samozniszczenie,nawet jak to jest grzechem,jestem przygotowany na tą opcje,a do tego to nie jest moja wojna szybciej z Bogiem się spotkam

Portret użytkownika Cabaj

Pójdziesz Zibi....znajdą Cię

Pójdziesz Zibi....znajdą Cię ..przyjdzie taki czas ...Zibi na wojenke raz dwa trzy...nie wspominaj o "grzechu"bo takie coś nie istnieje !!!!jak grzech!no...no....spotkasz sie ze "swoim"bożkiem wcześniej niżeli sie cie wydaje.

Strony

Skomentuj